Ana Sayfa SAĞLIK Kanamayı Hızlı Durdurmak İçin Ev Yapımı Toz

Kanamayı Hızlı Durdurmak İçin Ev Yapımı Toz

Ciddi tıbbi bir müdahale gerektirmeyen yaralanmalarda kanamayı evde durdurmak mümkündür. Doğal malzemelerle hazırlayacağınız toz karışım, birkaç dakika içinde kanamayı durdurur.

Özellikle çocuğunuz varsa, hafif kanamalı yaralanmalarla karşılaşma ihtimaliniz yüksektir. Yaralanma ciddi değilse, kanamayı hızlı durdurmak için, evde bir toz karışım hazırlayabilir ve ihtiyacınız olduğunda elinizin altında bulundurabilirsiniz.

Kanamayı durduran toz karışımını hazırlamak kolaydır, ucuzdur ve zararlı madde içermez.

 • Malzemeler
  Civanperçemi (kurutulmuş)
  Cayenne acı biber (kurutulmuş)
  Isırgan otu (kurutulmuş)
  Karakafes kökü veya yaprak (kurutulmuş)
  Tarçın tozu
  Zerdeçal tozu
  Bentonit kili

Nasıl hazırlayacaksınız?
Kurutulmuş otları bir kahve veya baharat değirmeninde iyice toz haline getirin.

Tüm malzemelerden birer yemek kaşığı bir kavanoza ekleyin. Kavanozun kapağını kapatın ve malzemelerin karışması için kavanozu iyice sallayın.

Yaralanma olduğunda kanamanın üzerine tozdan biraz koyun. Kanamanın birkaç dakikada durması gerekir. Yara büyük veya derin ise, birkaç defa tozu yenilemeniz gerekebilir.

Tarçın, kanamayı hızlı durdurmak için en etkili malzemelerden biridir. Kanamaya sadece tarçın uygulayarak durdurmanız mümkündür. Ancak, mikropları öldürmek ve yarayı dezenfekte etmek için diğer malzemelerle kullanmanız daha iyi olacaktır.

Kanamayı durduracak tozu macun haline getirip kullanmak isterseniz, toza, bal, cadı fındığı veya Hindistan cevizi yağından bir miktar ekleyebilir ve macun kıvamını elde edebilirsiniz.

Tozu hazırlayıp uzun süre saklayabilirsiniz. Kanama durumunda kullanacağınız miktardaki toza sıvı malzemeleri ekleyerek tek kullanımlık macunlar yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur....

Evde Yetiştirebileceğiniz Tedavi Edici 8 Bitki

Tedavi edici 8 bitki evinizde her zaman bulunmalı. Başınız ya da boğazınız ağrıdığında veya...

Diş Gıcırdatma İçin En İyi 11 Esansiyel Yağ

Diş gıcırdatma dünyada bir çok insanın sıkıntısıdır. Sabah kalktığınızda dişleriniz ve çeneniz ağrıyor mu?...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,858BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve...

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...