Ana Sayfa HAYAT 2 Dakikada Uykuya Dalmayı Sağlayan Yöntem

2 Dakikada Uykuya Dalmayı Sağlayan Yöntem

Uykuya dalmakta zorlanıyor, saatlerce uyumak için uğraşıyor musunuz? Pilotlar ve ordu mensupları için geliştirilen bir yöntemle sadece iki dakika içinde uykuya dalmanız mümkün olabilir.

Pilotların ve ordu mensuplarının daha az hata yapmaları için, kısa sürede uykuya dalarak iyi ve verimli bir uyku almalarını sağlamak için geliştirilen yöntem, iki dakika gibi kısa bir sürede uykuya dalmayı kolaylaştırıyor.

Ancak bu yöntem hemen ilk uyguladığınızda başarılı olmayabilir. Yapılan bir araştırmada, 6 haftanın sonunda yüzde 96 gibi bir başarı elde edilmiş.

Nasıl uygulayacaksınız?
Bu yöntemin iki adımı var. İlk adım, çene ve gözünüzün etrafındaki kaslar da dahil olmak üzere yüzünüzdeki kasları gevşetmektir. Sonra, omuzlarınızı mümkün olduğunca düşürmeli ve kollarınız ve bacaklarınızdaki kasları gevşetmelisiniz. Bir sonraki adıma geçmeden önce vücudunuzun 10 saniye rahatlamasına izin verin.

İkinci adımda, endişelerinizi ve diğer tüm düşüncelerinizi aklınızdan çıkarmaya çalışmalısınız. Bunu başardıktan sonra, kendinizi sakin bir gölde bir kanoda hayal edin. Sonra da, kendinizi karanlık bir odada siyah bir hamakta yatarken hayal edin. Kafanızın içinde “düşünme” sözcüklerini 10 saniye boyunca tekrarlayın.

Bu kadar! Bunları yaptıktan sonra uykuya dalmanız gerekir. Ancak, tekrar hatırlatalım, ilk denemede başarılı olamazsanız, pes etmeyin ve her gece tekrarlamaya devam edin.

İlgili Makaleler

Alkali Pil Korozyonu Nasıl Temizlenir?

Uzun süre kullanmadığnız pilli bir aleti çalıştırmak isteniz ama çalışmıyor. Pilleri kontrol ettiğinizde korozyon...

Laminat Parkelerdeki Çizikler Nasıl Temizlenir?

Laminat zeminde iz oluşması, uygun olmayan temizlik ürünlerinin kullanılmasından kaynaklanır. Bu ürünler kiri çeken...

Ahşaptan Siyah Su Lekelerini Çıkarma Yöntemleri

Siyah su lekeleri, ahşap zeminler ve mobilyalardan çıkarılması en zor leke türüdür. Bu lekeler,...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
453TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Alkali Pil Korozyonu Nasıl Temizlenir?

Uzun süre kullanmadığnız pilli bir aleti çalıştırmak isteniz ama çalışmıyor. Pilleri kontrol ettiğinizde korozyon olduğunu gördünüz. Bu korozyonu nasıl temizleyeceksiniz? Korozyon yeterince hızlı bulunursa,...

Laminat Parkelerdeki Çizikler Nasıl Temizlenir?

Laminat zeminde iz oluşması, uygun olmayan temizlik ürünlerinin kullanılmasından kaynaklanır. Bu ürünler kiri çeken bir yağ kalıntısı bırakacaktır. En iyi çözüm, iz bırakmayan bir...

Ahşaptan Siyah Su Lekelerini Çıkarma Yöntemleri

Siyah su lekeleri, ahşap zeminler ve mobilyalardan çıkarılması en zor leke türüdür. Bu lekeler, su cilanın ötesine ve ahşaba sızdığında meydana gelir. Bu lekeleri...

Egzama için Evde 10 Çözüm

Egzamada kırmızı, pul pul döküntüler cildi istila ederler; çılgınca kaşınırlar. Bu kronik enflamatuar durum (ayrıca atopik dermatit olarak da adlandırılır) iyileştirilemez ve periyodik olarak...