Ana Sayfa HAYAT PRATİK Vinil Zeminleri Temizleme Tüyoları

Vinil Zeminleri Temizleme Tüyoları

Vinil yani PVC yer kaplamaları, dayanıklı ve ucuz bir seçenektir. Eğer evinizde vinil döşemeler kullanıyorsanız, nasıl temizleneceğini ve çiziklerden nasıl korunması gerektiğini öğrenin.

Vinil zemin kaplamaları, diğer ürünlere göre daha ucuz olması nedeniyle oldukça fazla tercih edilen bir zemin kaplama ürünüdür. Suya dayanıklı olmaları nedeniyle mutfak ve banyoda da kullanılabilen vinil kaplamalar, ses ve ısı yalıtma da sağlar.

Evinizde vinil zemin kaplamaları kullanıyor ya da kullanmak istiyorsanız, onları nasıl temizlemeniz ve korumanız gerektiğini aşağıda görebilirsiniz.

Paspas
Elektrik süpürgeleri, vinil kaplamaları yerinden oynatabilir o nedenle paspasla temizlemeniz en iyi seçenektir.

Sık süpürme
Vinil bir zemini temiz tutmanın püf noktası sık sık temizlemektir. Genel temizliği beklemeden özellikle mutfakta sık sık silerek zemini temiz tutun.

Saç spreyi
Vinil döşemenizde saç spreyi birikintisi varsa, sadece saç şampuanı ile silerek temizleyin. Şampuanı ılık su ile karıştırın ve zemini paspaslamak için kullanın.

Doğru temizleyiciyi kullanın
Vinil zeminleri temizlemek için özel olarak hazırlanmış temizleyiciler kullanın. Temiz, soğuk su ile durulayın.

Vinili çok ıslamayın
Vinil zemini temizlemek için paspas kullanırken, zemini çok fazla ıslatmamaya çalışın. Su birikintileri vinilin yapışmasını sağlayan yapışkanları etkileyebilir.

Tüm sabun kaldırmak için iyice durulayın
Zemini temizlemek için kullandığınız sabunlar zeminde kir toplayan bir iz bırakabilir. Zemini temizledikten sonra temiz su ile durulayın.

Mobilyalarınızın ayaklarına koruyu koyun
Ağır mobilyaların ayakları, vinil zeminde derin izler bırakabilir. O nedenle, mobilyalarınızın ayaklarına iz yapmayı önleyecek koruyucular kullanın.

Çizikleri önleyin
Mobilyalarınızın yerlerini değiştirirken vinil zeminlerde çizilmelere neden olabilir. Mobilyaların yerlerini sürükleyerek değiştirmek isterseniz, altına bir kontrplak parçası yerleştirin ve mobilyaları kontrplak ile itin.

İlgili Makaleler

Telefonunuzun Ömrünü Kısaltan Hatalar

Her gün yaptığınız küçük şeyler, akıllı telefonlarınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Telefonunuzun ömrünü kısaltmamak için...

Kombi Neden Su Akıtır?

Kombi pek çok evin en çok kullandığı ihtiyaçlardan biridir. Ancak zaman zaman kombilerde meydana...

Çamaşırlarınız Neden Kötü Kokuyor?

Çamaşırlarınız Neden Kötü Kokuyor? Taze kokulu çamaşırlar elde etmeden önce, kötü kokuya neyin sebep...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Bağırsak Kurdu İçin Kırmızı Soğan Tedavisi

Bağırsak Kurdu İçin Kırmızı Soğan Tedavisi. Soğanda bulunan kükürt, bağırsak kurdunu etkili şekilde tedavi etmek ve iyileşmeyi hızlandırmak için diğer bileşenlerle karıştırılabilir. Vücudunuza aldığınız...

Bacak Kaslarınızı Sıkılaştırmak İçin 12 Etkili Hareket

Bacak Kaslarınızı Sıkılaştırmak İçin 12 Etkili Hareket. Kilo alıp verme sırasında en çok etkilenen yerlerden biri de bacak kaslarıdır. Sıkı bacak kaslarına sahip olmak...

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika. Devedikeni benzeri yıllık bir bitki olan aspirenin tohumlarından elde edilen aspir yağı, linoleik asit içeriği yüksek olduğunda cildiniz için...

Telefonunuzun Ömrünü Kısaltan Hatalar

Her gün yaptığınız küçük şeyler, akıllı telefonlarınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Telefonunuzun ömrünü kısaltmamak için bazı basit kurallara dikkat etmeniz gerekir.Cep telefonlarınızın uzun ömürlü olmasını...