Ana Sayfa GÜZELLİK Dermapen Nedir, Nasıl Yapılır?

Dermapen Nedir, Nasıl Yapılır?

Dermatolog. Dr. Ahu Çiler ÇIKIM Dermapen hakkında bilgi verdi.

Yaş kaç olursa olsun herkes; canlı, diri, genç ve fresh bir cildin hayalini kuruyor. Her geçen günün cildin gençliğinden, canlılığından bir şeyler alıp götürüyor olması acı, ancak gerçek. Bunu önlemek ya da en azından yavaşlatmak için estetik ve tıp dünyası sürekli yenilikler peşinde, araştırmalar içindedir. Elbette ki, cilt yaşlanmasını yavaşlatabilecek pek çok yöntem günümüzde mevcut ve uygulanmaktadır. Ancak en etkili anti – aging uygulamasının da ciltte hasar oluşmadan önlem alınması gerekliliği unutulmamalıdır. Yani daha 20’li yaşların sonunda ya da hatta ortasında etkili bir cilt bakımı rutini oluşturanların cilt yaşlanması çok daha geç ve yavaş olacaktır. Bu sayede 30’lu yaşlara geçer geçmez, hemen 20’li yaşlarının cildine özlem duyulmaz. Zaten günümüzde estetik, kozmetik, güzellik, cilt sağlığı alanları cilt yaşlanması konusundan muzdarip olan bireyleri tatmin edecek, onları özlemini duydukları cilde kavuşturabilecek seçenekler sunabilmektedir. Bu bağlamda kişinin cilt kusurlarını onarma, cilt yaşlanmasını önleme, kırışıklıkları azaltma amaçlı yapılan işlemlerden birisi de dermapen uygulamasıdır.

Dermapen nasıl yapılır?

Dermapen uygulamasında temel mantık, cildin kendi kendini yenileme gücünü artırmak, ve tazeliğini kaybetmiş cilt dokuların eski haline geri dönmesini sağlayabilmektir. Dermapen uygulamasından önce ciltteki makyaj kalıntıları, kirler temizlenir ve cilt dezenfekte edilir. Ardından dermapen yapılacak olan bölgeye saf hyaluronik asit, mezoterapi solüsyonları veya PRP uygulanır. Dermapen uygulamasında ciltteki kusurlu bölgeye birden fazla mikro kanal açılır. Bunun sebebi açılan bu kanallarla otomatik, titreşimli iğneleme tekniği kullanılarak kişinin ağrı hissini azaltmak, uygulanan ürünlerin emilim miktarını hızlandırmak ve tedavinin etkisi arttırmaktır. Yaklaşık 20 dakika içinde yepyeni ve kesinlikle daha genç bir cilde kavuşmak mümkündür.

Dermapen sayesinde önceden oluşan doku kaybı onarılır ve orada yeni doku oluşumu teşvik edilerek cilt sorunları kısa süre içinde yok edilir. Dermapen tedavisinde iyileşme oldukça kısa sürede fark edilir hale gelir. Ciltte teşvik edilen kollajen üretimi sayesinde deforme olan, hasara uğrayan dokular kısa bir süre içinde yeniden yapılanır, sıkılaşır ve gençleşme olur.

Dermapen tedavisi ne kadar ve kaç seans sürer?

Dermapen tedavisinden alınacak sonuç, bunun ne kadar sürede alınacağı hem uygulamanın yapıldığı merkeze hem uygulamayı yapan uzmana hem de hastanın cilt yapısına ve problemlerine bağlı olarak değişir. Genelde sıradan bir dermapen tedavisi 3 -6 seansta tamamlanır, seanslar arasında en az 1 ay zaman bırakılır ve aslında genellikle 2 – 4 seansta kırışıklık tedavilerinde istenen sonuç elde edilir.

Dermapen tedavisinde ağrı, acı olur mu?

Dermapen tedavisinde iğne kullanıldığı için kişi çok hafif ağrı ya da acı hissedebilir. İğnelerin cilde girmesinin yarattığı çok hafif düzeyde bir sızı olur.

Dermapen hangi cilt sorunlarının tedavisinde kullanılır?

Dermapen tedavisi; ciltte çökük sivilce izleri, genişlemiş gözenekler, cilt yaşlanması, güneş lekeleri, ciltteki ince kırışıklıklar gibi sorunları yok etmek için kullanılır. Kişinin memnun olmadığı pek çok cilt sorunu varlığında uygulanabilen dermapen ile cilt sıkılaşır, gençleşir, daha dinç bir görünüm kazanır, ciltte oluşan ince çizgiler giderilir, güneşten ya da yaşlılıktan kaynaklanan cilt lekeleri temizlenir, hatta cilt çatlakları bile onarılır.

Dermapen, vücudun yüz, saç, el ve boyun bölgesinde, vücutta doku kaybı olan tüm bölgelerde kollajen dokunun arttırılması ve bu sayede cildin yeniden yapılandırılması için çok etkili bir tedavi yöntemidir. Dermapen ile ciltte hasar görmüş, yaşlanmış, deforme olmuş dokular birkaç seansta yeniden aktif hale getirilir ve hızla onarılır.

Kaynak: Ahu Çiler Çıkım

İlgili Makaleler

Gri Saçlar Nasıl Parlaklaştırılır?

Gri saçlar nasıl parlaklaştırılır? Gri saçlar kuru olma eğiliminde olduğu doğrudur ve bazı durumlarda,...

Yağlı Ciltler İçin Temizlik Pedi Nasıl Yapılır?

Yağlı ciltler için temizlik pedi çok önemlidir. Çünkü yağlı ciltler temiz tutulmalı. Böylece  yağın...

Elma Sirkesini Banyo Yaparken Kullanmanız İçin 4 Neden

Elma sirkesini banyo yaparken kullanmanızın size sağlayacağı çok önemli faydaları var. Elma sirkesi karbonat...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,811BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Gardırobun Nemini Almanın Pratik Yolu

Lezzetli yemekler yapılan pirinci, telefon suya düştüğünde nemini almak için kullanmak çok bilinen bir uygulamadır. Aynı yöntemi, gardırobun nemini almak ve kıyafetlerin güzel kokması...

Magnezyum Eksikliğini Süper Toplarla Giderin

Magnezyum eksikliğini süper toplarla giderin. Magnezyum, insan sağlığı için en önemli besin öğelerinden biridir. buna rağmen insanların yüzde 80'inde magnezyum eksikliği olabilir. Magnezyum eksikliği,...

Gri Saçlar Nasıl Parlaklaştırılır?

Gri saçlar nasıl parlaklaştırılır? Gri saçlar kuru olma eğiliminde olduğu doğrudur ve bazı durumlarda, kafa deriniz daha az nem üretiyorsa sert, kırılgan ve zayıf...

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz. Hidrosoller, hidrolat olarak da anılır, çiçek veya bitki özsuları, distile özsuları veya bitki suları olup damıtma işleminin su içeren...