Ana Sayfa GÜZELLİK Cilt Lekeleri İçin Hindistan Cevizi Yağı Tarifleri

Cilt Lekeleri İçin Hindistan Cevizi Yağı Tarifleri

0
836

Hindistan cevizi yağı, cilt sorunları için doğal bir tedavidir. Egzama, sedef ve kuru cilt tedavisinde nemlendirici görevi görür. Cildinizdeki lekeler için de Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağının ciltte kullanımı güvenlidir ve son derece etkili bir nemlendiricidir. Ciltteki yara izlerini, koyu lekeleri ortadan kaldırarak cilt tonunu hafifletebilir.

Cilt sağlığı için, sağlıklı yağ asitlerini içeren Hindistan cevizi yağı, antiviral, antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir. Hindistan cevizi yağı, anti-inflamatuar ve antioksidan özelliklere sahiptir. Bu doğal bileşenler hasarlı ve tahriş olmuş cildi yatıştırır. Hindistan cevizi yağının uygulaması, deri iltihaplarını iyileştirmek, cilt bariyerini onarmak, açık ve hafif bir cilt tonu elde etmek için faydalıdır.

Hindistan cevizi yağında bulunan antioksidan ve E Vitamini, cilt hücrelerini daha sağlıklı hale getirmeye yardımcı olur. Ölü cilt hücrelerini temizler ve cildi yenileyebilir.

Ciltteki lekeler için Hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır?

1. Hindistan cevizi yağı
Hindistan cevizi yağını, cilt tonunuzu hafifletmek için çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz.

Uyumadan önce, Hindistan cevizi yağını lekeli bölgelere uygulayın. Cildinizin yağı emmesi için birkaç dakika masaj yapın.

Sabah ılık suyla yıkayın. Cilt tonunu hafifletmek için her gün bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

2. Hindistan cevizi yağı ve limon suyu
Limonun Hindistan cevizi yağı ile birlikte kullanılması, bakteriyel enfeksiyonları ve çeşitli kronik cilt sorunlarını önleyebilir. Hindistan cevizi yağı, en iyi cilt ağartma yağlarından biri olarak bilinir.

Hindistan cevizi yağı ve limon suyu karışımı, özellikle yüzünüzdeki lekeleri gidermek ve koyu renk uylukların aydınlatılması için mükemmel bir şekilde çalışır.

1 yemek kaşığı taze limon suyunu 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ile karıştırın. Karışımı bir pamuk yardımıyla yüzdeki lekelere ya da uyluklardaki koyu alanlara sürün. 15-20 dakika sonra ılık su ile yıkayın.

3. Hindistan cevizi yağı ve karbonat
Karbonat, tıkanan gözenekleri açmaya ve cildi ölü deriden temizlemeye yardımcı olur. Hindistan cevizi yağı, soyulmanın neden olduğu tahrişleri engeller.

1 yemek kaşığı karbonat, 2 – 4 damla çay ağacı yağı, 1/2 yemek kaşığı taze limon suyu ve 1/8 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını bir kasede birleştirin. Hazırladığınız karışımı, koyu lekelerin üzerine sürün ve parmaklarınızla 3-4 dakika masaj yapın ve yıkayın.

Bu yöntemi hafta 1-2 kez tekrarlayabilirsiniz.

4. Hindistan Cevizi Yağı ve zerdeçal
Zerdeçal, curcumin denen harika bir bileşik içerir. Melanin gelişimini kontrol eder, böylece size parlak, eşit cilt tonu sağlar. Zerdeçal ve Hindistan cevizi yağı birleştirildiğinde, cilt katmanlarına derinlemesine girer ve cilt tonunu içeriden hafifletir.

1 yemek kaşığı zerdeçal, 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 tatlı kaşığı bal, 2 yemek kaşığı unu karıştırın. Hazırladığınız maskeyi, yüzünüzün her yerine uygulayın.

En az 20 – 25 dakika bekleyin ve sonra soğuk suyla yıkayın.

5. Hindistan cevizi yağı ve sandal ağacı yağı
Sandal ağacı yağının, cilt beyazlatma için yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Sandal ağacı yağı ve Hindistan cevizi yağının karıştırılarak uygulanması, yara izi, koyu lekeler ve koyu cildi aydınlatmaya yardımcı olabilir.

Hindistan cevizi yağı ve sandal ağacı yağını eşit miktarlarda karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayın ve 10 dakika kurumasını bekleyin. Sonra ılık su ile yıkayın.