Ana Sayfa HAYAT PRATİK Pantolon Ütülemenin 8 Püf Noktası

Pantolon Ütülemenin 8 Püf Noktası

0
569

Ütü birçok ev kadın tarafından sevilmeyen bir iştir. Haksız da değiller. Gömlek, pantolon gibi ütüler gerçekten zordur ve kadınları zorlar… Pantolonları hem iyi hem de kolay ütülemenin bazı püf noktaları var. İşte bu noktalar….

1- Pantolon ütüleme de önemli olan, ütüleme işlemine pantolonun cep kısımlarından başlamaktır..

2- Cepleri dışarıya doğru çıkartıp masa üstüne yayınız ve ütüleyiniz.  Ceplerin yaratacağı kırışıklık pantolon üzerinde iz oluşmasına sebep olur.

3- Ütüleme işlemi devam ederken daha çok ütünün uç kısmını kullanmaya dikkat edin. Böylece istenmeyen çizgilerin oluşmasını da önleyebilirsiniz.

4- Cepler ve kenarları ütüleme yaptıktan sonra kesinlikle kemer yerlerinin üzerinden geçmemeye özen gösteriniz. Bu kısımlar sert olduğundan ütü izi oluşmasına müsait kısımlardır.

5-Belin düz kısımlarını ise, ütüyü ileri ve geri yaptırmadan sabit bir şekilde bastırıp ütüleyiniz.

6-Düzgün ütülenmiş bir pantolonda, ütüyü gösterecek daima bacak kısımları olacaktır. Bu sebeple dikkatli olmakta fayda vardır.

Bacak kısımlarını ütülerken pantolonu ütü masasının üzerine seriniz ve üst tarafta kalan bacağı yukarı doğru katlayınız.

7- Pantolondaki ütü izinin doğru ayarlandığına emin olunuz. Daha sonra ise, yukarı katlayacağınız bacağın ütülenecek bacağı gerip ütü izlerini bozup bozmadığı kontrol etmelisiniz.

8- Ütüleme esnasında yuvarlak hareketlerden kesinlikle kaçınmalısınız. Ütü yaparken özellikle belirtilen bu noktalara dikkat ettiğinizde daha düzgün ve şık ütülü pantolonlar ortaya çıkmış olacaktır.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın