Ana Sayfa HAYAT PRATİK Pantolon Ütülemenin 8 Püf Noktası

Pantolon Ütülemenin 8 Püf Noktası

Ütü birçok ev kadın tarafından sevilmeyen bir iştir. Haksız da değiller. Gömlek, pantolon gibi ütüler gerçekten zordur ve kadınları zorlar… Pantolonları hem iyi hem de kolay ütülemenin bazı püf noktaları var. İşte bu noktalar….

1- Pantolon ütüleme de önemli olan, ütüleme işlemine pantolonun cep kısımlarından başlamaktır..

2- Cepleri dışarıya doğru çıkartıp masa üstüne yayınız ve ütüleyiniz.  Ceplerin yaratacağı kırışıklık pantolon üzerinde iz oluşmasına sebep olur.

3- Ütüleme işlemi devam ederken daha çok ütünün uç kısmını kullanmaya dikkat edin. Böylece istenmeyen çizgilerin oluşmasını da önleyebilirsiniz.

4- Cepler ve kenarları ütüleme yaptıktan sonra kesinlikle kemer yerlerinin üzerinden geçmemeye özen gösteriniz. Bu kısımlar sert olduğundan ütü izi oluşmasına müsait kısımlardır.

5-Belin düz kısımlarını ise, ütüyü ileri ve geri yaptırmadan sabit bir şekilde bastırıp ütüleyiniz.

6-Düzgün ütülenmiş bir pantolonda, ütüyü gösterecek daima bacak kısımları olacaktır. Bu sebeple dikkatli olmakta fayda vardır.

Bacak kısımlarını ütülerken pantolonu ütü masasının üzerine seriniz ve üst tarafta kalan bacağı yukarı doğru katlayınız.

7- Pantolondaki ütü izinin doğru ayarlandığına emin olunuz. Daha sonra ise, yukarı katlayacağınız bacağın ütülenecek bacağı gerip ütü izlerini bozup bozmadığı kontrol etmelisiniz.

8- Ütüleme esnasında yuvarlak hareketlerden kesinlikle kaçınmalısınız. Ütü yaparken özellikle belirtilen bu noktalara dikkat ettiğinizde daha düzgün ve şık ütülü pantolonlar ortaya çıkmış olacaktır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Koltuklarınızı Yeni Gibi Yapabilirsiniz

Koltukları daha uzun kullanmak istiyorsanız, bu basit tüyolarla koltuklarınızı yeni gibi yapabilirsiniz. Kumaş koltuklarınızı...

Banyoyu Kolay Temizlemek İçin Küçük Hileler

Banyoyu kolay temizlemek için bazı yöntemleri bilmeniz gerekiyor. Banyonuzu temizlemek için saatler harcayıp bir...

Kotun Çamaşır Makinasında Zarar Görmemesi İçin

Bazı insanlar kotunuzu asla yıkamanız gerektiğini veya yaparsanız elle yıkamanız gerektiğini düşünüyor. Bunları çok...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,794BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Soğan Suyu İle Yapabileceğiniz Tedaviler

Soğan suyu içinde bulundurduğu bileşenler sebebiyle gerçekten çok sağlıklıdır. Meyve veya sebze sularınızın içine koyup içebileceğiniz gibi farklı tedavi şekillerinde de kullanabilirsiniz. 1. Kulak Çınlamalarına  Malzemeler 1...

Koltuklarınızı Yeni Gibi Yapabilirsiniz

Koltukları daha uzun kullanmak istiyorsanız, bu basit tüyolarla koltuklarınızı yeni gibi yapabilirsiniz. Kumaş koltuklarınızı derinlemesine temizleyebilirsinizBu yazıda, mürekkep lekelerini gidermek, mikrofiber bir kanepeyi temizlemek,...

Banyoyu Kolay Temizlemek İçin Küçük Hileler

Banyoyu kolay temizlemek için bazı yöntemleri bilmeniz gerekiyor. Banyonuzu temizlemek için saatler harcayıp bir de kimyasal maddeler mi soluyorsunuz? Daha önce banyo temizliği için...

Kotun Çamaşır Makinasında Zarar Görmemesi İçin

Bazı insanlar kotunuzu asla yıkamanız gerektiğini veya yaparsanız elle yıkamanız gerektiğini düşünüyor. Bunları çok sık yapmadığınız sürece çamaşır makinesinde yıkamanız iyi olur. Aşağıdaki ipuçlarını...