Ana Sayfa HAYAT PRATİK Pantolon Ütülemenin 8 Püf Noktası

Pantolon Ütülemenin 8 Püf Noktası

Ütü birçok ev kadın tarafından sevilmeyen bir iştir. Haksız da değiller. Gömlek, pantolon gibi ütüler gerçekten zordur ve kadınları zorlar… Pantolonları hem iyi hem de kolay ütülemenin bazı püf noktaları var. İşte bu noktalar….

1- Pantolon ütüleme de önemli olan, ütüleme işlemine pantolonun cep kısımlarından başlamaktır..

2- Cepleri dışarıya doğru çıkartıp masa üstüne yayınız ve ütüleyiniz.  Ceplerin yaratacağı kırışıklık pantolon üzerinde iz oluşmasına sebep olur.

3- Ütüleme işlemi devam ederken daha çok ütünün uç kısmını kullanmaya dikkat edin. Böylece istenmeyen çizgilerin oluşmasını da önleyebilirsiniz.

4- Cepler ve kenarları ütüleme yaptıktan sonra kesinlikle kemer yerlerinin üzerinden geçmemeye özen gösteriniz. Bu kısımlar sert olduğundan ütü izi oluşmasına müsait kısımlardır.

5-Belin düz kısımlarını ise, ütüyü ileri ve geri yaptırmadan sabit bir şekilde bastırıp ütüleyiniz.

6-Düzgün ütülenmiş bir pantolonda, ütüyü gösterecek daima bacak kısımları olacaktır. Bu sebeple dikkatli olmakta fayda vardır.

Bacak kısımlarını ütülerken pantolonu ütü masasının üzerine seriniz ve üst tarafta kalan bacağı yukarı doğru katlayınız.

7- Pantolondaki ütü izinin doğru ayarlandığına emin olunuz. Daha sonra ise, yukarı katlayacağınız bacağın ütülenecek bacağı gerip ütü izlerini bozup bozmadığı kontrol etmelisiniz.

8- Ütüleme esnasında yuvarlak hareketlerden kesinlikle kaçınmalısınız. Ütü yaparken özellikle belirtilen bu noktalara dikkat ettiğinizde daha düzgün ve şık ütülü pantolonlar ortaya çıkmış olacaktır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Vakumu Kendiniz Yapabilirsiniz

Vakumu Kendiniz Yapabilirsiniz. Paketi açılmış, kalan gıdaların bayatlamaması için evde çeşitli yöntemler deneriz. Buzdolabı...

Havucu Saklamanın En İyi Yolu

Pişmiş veya çiğ olarak yenildiğinde, havuçlar birçok ana öğüne lezzetli bir garnitür görevi görür...

12 Ev Zararlısı ve Onlardan Kurtulmanın En İyi Yolları

Evinizde böcek sorunu yaşıyor ve onlarla nasıl başa çıkacağınızı bilmiyorsanız, bu haber tam da...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Vakumu Kendiniz Yapabilirsiniz

Vakumu Kendiniz Yapabilirsiniz. Paketi açılmış, kalan gıdaların bayatlamaması için evde çeşitli yöntemler deneriz. Buzdolabı poşetleri, kilitli poşetler, lastikler... Kalan gıdanın bozulmaması için hava almaması...

Havucu Saklamanın En İyi Yolu

Pişmiş veya çiğ olarak yenildiğinde, havuçlar birçok ana öğüne lezzetli bir garnitür görevi görür ve kendi başlarına yendiğinde sağlıklı bir atıştırmalıktır. Bütün sebzeler gibi havuç...

Şeker Pekmezinin Yararları

Şeker Pekmezinin Yararları. Şeker pekmezi cilt ve saç için iyidir. Demir, B6, Potasyum, Selenyum ve bakırın doğal bir kaynağıdır. Genellikle anemiden muzdarip demir kaynaklarını...

12 Ev Zararlısı ve Onlardan Kurtulmanın En İyi Yolları

Evinizde böcek sorunu yaşıyor ve onlarla nasıl başa çıkacağınızı bilmiyorsanız, bu haber tam da size göre! 1. Hamam böceği Bu böcekler evinizde ve sağlığınızda hasara yol...