Ana Sayfa SAĞLIK Yüzünüzdeki Sivilceler Sağlığınız Hakkında Ne Söylüyor?

Yüzünüzdeki Sivilceler Sağlığınız Hakkında Ne Söylüyor?

0
84

Yüzünüzde çıkan sivilceler, görüntü dışında sizi fazla rahatsız etmez. Oysa ki, yüzünüzün farklı noktalarında çıkan sivilceler, genel sağlığınız ile ilgili pek çok şey söyler.

Alın bölgesindeki sivilceler
Alında görünen sivilceler, sindirim sorunlarından muzdarip olduğunuz anlamına gelebilir. Bu sorunlara, işlenmiş gıda, şeker, yağ veya alkol tüketimi neden olabilir. Sindiriminize yardımcı olmak için toksinlerin vücudunuzdan atılması gerekir, bunun için de yeterli su içtiğinizden emin olun.

Kaşların arasındaki sivilceler
Besin alerjisi, kaşların arasında sivilce oluşumunu tetikleyebilir. Bunun için de yine yeterli su tüketmeye özen gösterin.

Kaşlardaki sivilceler
Kaşlarda görünen sivilce, bazı böbrek sorunlarının habercisi olabilir. Böbrekleriniz zayıfladığında, kanın düzgün şekilde akmasını önleyebilir, bu da dikkatli olmadığınız durumlarda kalp problemlerini tetikleyebilir.

Gözlerin etrafındaki sivilceler
Göz çevrenizde görünen koyu renkli halkalar veya sivilceler, her zaman yaşadığınız bir durum olabilir ancak buradaki sivilceler de yine böbrek sorunlarını işaret ediyor olabilir. Ya da susuz kalmak da koyu halkalara ve sivilcenin ortaya çıkmasına neden olabilir. Su tüketimini artırıp, kahve ve alkol gibi içecekleri azaltmanız fayda sağlayabilir.

Burundaki sivilceler
Burundaki sivilceler, bozulmuş kan dolaşımını, midenizdeki yüksek asit seviyesini, hava kirliliğini ve şişkinliği gösteriyor olabilir. Dikkatli olmazsanız, bu semptomların yüksek tansiyona neden olması da mümkündür. Daha ciddi vakalarda kalp sorunları da ortaya çıkabilir. Vücudunuzdaki serbest radikallerle savaşmak için yeşil çay içebilirsiniz.

Kulaklardaki sivilceler
Kulak üzerinde ve çevresinde çıkan sivilceler de size böbreklerin durumu hakkında bir şeyler söylüyor olabilir. Bu alanda sivilceler oluştuğunda, kahve tüketiminizi izlemek iyi bir fikir olabilir. Ayrıca vücudunuzdaki toksinleri atmak için yeterli miktarda su tüketmeye çalışın.

Elmacık kemiklerindeki sivilceler
Sivilce elmacık kemikleriniz üzerinde olduğunda, bazı solunum sorunlarına işaret ediyor olabilir. Sigara içmek, hava kirliliği ve diğer olası faktörler, bu alandaki sivilceleri tetikleyebilir. Sigara içiyorsanız, günlük içtiğiniz sigara miktarını azaltmaya çalışın.