Ana SayfaEvDEKORASYONSandıklardan Şık Bir Sehpa

Sandıklardan Şık Bir Sehpa

Tahta sandıkları çok işlevsel ürünlerdir. Genellikle meyve ve sebzelerin taşınması için kullanılsa da bir çok farklı işe yarayabilir. Bu yazımızda tahta sandıklardan dekoratif orta sehpanın nasıl yapabileceğini anlatacağız.

Adım 1: Sandık alın
sehpa yapmanız için 4 sandığa ihtiyaç var. Bunun için bu sandıkları ya bulmanız ya da satın almanız gerekiyor.

Adım 2: Sandıkları istediğiniz renge boyayın
Sandıkları temin ettikten sonra yapmanız gereken (eğer rengini değiştirmek istiyorsanız) boyamaktır. Ya da sadece cila da kullanabilirsiniz.

Adım 3: Onları Doğru Bir Şekilde Monte Edin
Her şeyi bir araya getirmek aslında çok kolay. Sehpanın şeklini verdikten sonra sandıkların birarada durması için ince vidalar kullanarak birbirlerine monte edin.

4. Adım: Bir Zemin oluşturun
Sandıkları biraraya getirip monte ettikten sonra alt kısımlarını birleştirmek ve zemin oluşturmak için kontrplak kullanmanız gerekiyor. Sephanın büyüklüğüne göre kontrplak kesin. bu kesme işlemi sırasında dikkatli olun çünkü kontrplakın ölcüleri büyük olursa sehpanın etrafından görülebilir.

Adım 5: Harekete Geçme Zamanı!
Son olarak kontrplaka 4 bir köşesine tekerlek takın. Böylece sehpanız istediğiniz zaman hareket edecektir. Tekerlek takılan kontrplakı sandıklarınıza monte edin. işte bu kadar sehpanızı keyifle kullanın.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
467TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler