Ana Sayfa GÜZELLİK Fondöteni Yanlış Kullandığınıza Dair 5 İşaret

Fondöteni Yanlış Kullandığınıza Dair 5 İşaret

Günlük hayatınızda fondöten kullanıyorsanız bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. İster kuru yani toz formunda olsun, isterse sıvı formda kullanın bazı sorunlarla karşılaşıyorsanız o zaman yanlış bir fondöten kullanıyor olabilirsiniz. Fondöteni kendinize uygun olup olmadığını aşağıdaki sorunları yaşayıp yaşamadığınıza bakarak kontrol edebilirsiniz.
Sorun:  Renk uyuşmazlığı yanlış fondoten kullandığınızı söylemenin en kolay yoludur. Eğer sürdüğünüz fondoten cildinizde görünmüyorsa, yani cildinizle aynı gibiysi bu doğru değildir.
Doğrusu: Cildiniz için kullanacağınız fondöteni çok güneşli bir ortamda değil, orta karanlık bir yerde test etmelisiniz. Cildiniz sarı renkte veya pembe mi? Pembe iseniz, fondöteni “soğuk renklerden” seçin. Eğer cildiniz sarı renkte ise “sıcak tonlar” tercihini kullanın. Elinizin üstüne sürerek renkleri kontrol edebilirsiniz.
Sorun: Yeni bir fondötene geçtiğiniz zaman veye kullandığınız fondoteni sürdüğünüz zaman cildinizde daha fazla çizgi veya kırışma hissediyor olabilirsiniz. Bu fondoten içinde bulunan kimyasal maddelerin cildinize zarar verdiğini gösterir.
Doğrusu: Cildiniz için daha doğal, mineral esaslı bir fondöten vakıf araştırın, çünkü bu formüller yüzünüzdeki hassas cilde karşı daha nazik olma eğilimindedir . Mineral bazlı fondöten almayı düşünebilirsiniz. Çünkü fondöten, makyajınızla cildiniz arasındaki kalkan gibi davranıp, cildinizi korumalı..
Sorun:  Sabahları makyajınızı yapmak için uzun süre harcıyorsunuz, ancak öğle yemeğinden tamamen eridiğini görüyorsunuz. Bu, muhtemelen yağlı cilt için doğru fondöteni kullanmadığınız anlamına gelir. Yağlı bir cilde sahipseniz, yaz aylarında veya sıcak ortamlarda cildiniz daha fazla yağ salar. Özellikle yaz aylarında fondöten kullanmamak daha iyidir.
Doğrusu: Uzmanlar bu gibi durumlar için toz formundaki fondötenlerin kullanılmasını öngörüyor. Tabi yaz ayları için güneş korumalı toz fondöten en iyisi olacaktır.
Sorun: Fondöten ince çizgilere yerleştiğini ve onları daha belirgin hale getirdiğini fark ederseniz, bu bir sorundur. Bu durumda kullandığınız fondöten size daha yaşlı ve kuru gösterebilir.
Doğrusu: Bu görünümünden kaçınmak için, yapacağınız iki şey var: nemlendirme formülleri ve hiyalüronik asit. Cildinizin kuru görünmesini engelleyecek, daha güçlü nemlendiriciler ve BB kremleri kullanarak fondötenin verdiği hasarı onarabilirsiniz. Cildinizin daha genç ve sağlıklı görünmesi için hiyalüronik asit içeren nemlendiriciler kullanın.
Sorun: Fondöten sürdükten sonra cildiniz üzerindeki gözenekler krater gibi görünüyorsa bu da büyük bir sorundur. Bu kullandığınız fondötenin sizin cildinize ağır geldiğini, daha hafif bir fondöten kullanmanız gerektiğinin işaretidir.
Doğrusu: Daha hafif ve daha saf formüllerin aranmasına ilaveten, gerçek sorunun fondöten (veya eksikliği) olabileceği beliriliyor. Gözenekleri küçük ve pürüzsüz görünümlü tutmak için mineral bazlı bir fondöten arayın.

İlgili Makaleler

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir? Yaşlanma nedeniyle oluşan kırışıklıklarda en belirgin olanlar boyun bölgesindeki kırışıklıklardır....

Probiyotikli Yüz Maskesi

Probiyotikli yüz maskesi tarifini yazımızda vereceğiz. Yapılan bilimsel araştırmalar, cildimizde bulunan canlıların sistemini anlamamıza...

Organik Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi Nasıl Yapılır?

Organik Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi Nasıl Yapılır? Kozmetik bölümlerinde çeşitli ticari yaşlanma karşıtı yüz...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,867BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Mum Nasıl Daha Uzun Dayanır ve Güçlü Koku Yayar?

Mumlarınızın daha düzgün yanmasını, daha güçlü kokmasını ve daha uzun süre dayanmasını mı istiyorsunuz? Mum yakmadan önce bu tüyoları bilmek isteyebilirsiniz.Mumlar, evde, bahçede atmosferi...

Çay Demi Nasıl Değerlendirilir?

Çay demi nasıl değerlendirilir? Özellikle dünyadaki çay rezervinin büyük çoğunluğunun ülkemizden çıkması, ülkemizde ciddi oranlarda çay tiryakilerinin varlığını işaret etmektedir. Çayın pek çok faydası...

Sararmış PVC Çerçeveler Nasıl Beyazlatılır?

Sararmış PVC çerçeveler nasıl beyazlatılır? Muhtemelen modern pencereler için en popüler malzeme plastikleştirilmemiş Poly-Vinyl-Chloride veya uPVC'dir. Sağlam, ucuzdur ve minimum bakımla yıllarca kullanılır. Lekesiz...

Spor Ayakkabılarındaki Koku Nasıl Giderilir?

Spor ayakkabılarındaki koku sık rastlanan bir durumdur. Ayakkabıların içinde büyüyen bakterilerin sonucudur. Bu bakteri ılık ve nemli yerlerde büyür ve ayakkabıların içini ideal bir...