Ana Sayfa SAĞLIK Her Gün Bal ve Tarçın Yerseniz Olabilecek 7 Şey

Her Gün Bal ve Tarçın Yerseniz Olabilecek 7 Şey

Bal ve tarçın popüler bir tatlandırıcı ve değerli bir baharattır. Tıp bilimi, çeşitli koşullar için tıbbi tedaviler olarak hem bal hem de tarçından yararlanmaktadır. Ayrı ve birlikte tarçın ve balın neler yapabileceğini görünce şaşıracaksınız.

1. Mucize Kilo Kaybı
Günde bir kaşık tarçın ve bal alın, sıcak suya daldırın, aç karnına için ve kilo vermenin keyfine varın.

Egzersizin artmasını ve diyetin geliştirilmesini içermeyen çoğu kilo verme planında olduğu gibi, Tarçın / Bal diyet planı gerçek olamayacak kadar iyi geliyor.

2. Düşük Kalp Hastalığı Riski
Bunun bilimsel bir kanıtı var! Tarçın ve bal kalp hastalığı gibi hastalıklarda kronik iltihapla savaşır. Tek başına bal ve tarçın, “iyi” HDL kolesterolü arttırırken “ kötü” LDL kolesterol ve trigliserit seviyelerini düşürdüğü gösterilmiştir. Bunları bir arada yemek, laboratuar farelerinde kan basıncını düşürmüştür.

Hem tarçın hem de bal, kalbe kan akışını artıran ve kan pıhtılarını önleyen antioksidanlarla doludur. Antioksidanlar ayrıca diğer olumlu sağlık etkilerine sahiptir.

3. Yaraları İyileştirir
Bal, tarihsel olarak yaraları tedavi etmek için kullanılmış ve araştırmalar da bunu kanıtlamıştır. Sadece hem bal hem de tarçın anti-bakteriyeldir ve enflamasyonu azaltır.

Tarçın ve Manuka balı için beraberce en heyecan verici kullanımlardan biri diyabetik ayak ülserlerinin tedavisidir. Bunların iyileşmesi çok zordur ve sıklıkla antibiyotiğe dirençli bakteriler tarafından enfekte edilir.

Araştırmalar bal ve tarçın yağı karışımının, enfeksiyonları uzak tutarken ülserlerin iyileşmesine çok etkili olduğunu ortaya koyuyor.

4. Kan Şekerini Düşürür
Diyabetik ayak ülserlerinin tedavisi ile birlikte tarçın ve bal, şeker hastalığının önlenmesine yardımcı olur ve şeker hastalarında kan şekerini düşürür. Tarçın açlık kan şekerini azaltır ve insülin duyarlılığını arttırır.

Balın, şeker hastalarının kan şekeri seviyeleri üzerinde daha az etkisi vardır. İkisini birlikte tatlandırıcı olarak kullanmak, şeker hastalarının kan şekerini kontrol etmede yardımcı olabilir.

5. Parkinson ve Alzheimer Gelişimini Yavaşlatır
Alzheimer ve Parkinson gibi korkunç nörodejeneratif hastalıklar tarçınla yavaşlatılabilir.

Tarçın beyinde protein birikmesini engelliyor, nöronları ve hastalıkların ayırt edici özellikleri olan diğer beyin fonksiyonlarını koruyor. Bu araştırmalar fareler üzerinde yapılıyor. İnsanlar üzerinde çalışmalar henüz bulunmuyor.

6. Anti-Kanser Özellikleri
Laboratuvar hayvanlarında tarçın özlerinin kanser hücrelerinin ve tümörlerin büyümesini önleyebileceğine dair göstergeler bulunuyor .

Tarçın, kolon kanserine bağlı enzimleri detoksifiye edebilir ve daha fazla büyümeye karşı koruyabilir. Hem tarçın hem de bal antioksidanları yüksek olduğundan bunlar kolon kanserine karşı koruma sağlayabilir.

7. Öksürük ve Soğuk algınlığı
Bal dekstrometorfandan daha etkili bir öksürük önleyicidir. Tarçın ayrıca anti-bakteriyel ve anti-fungal özelliklere sahiptir, bu yüzden bir kaşık tarçın ve bal alarak soğuk algınlığına karşı savaş açabilirsiniz.

Bununla birlikte, çoğu soğuk algınlığı virüslerden kaynaklandığı için, özellikle etkili olmayabilir.

Sonuç
Bal ve tarçın kesin sağlık etkilerine sahiptir. Sadece birkaç faktörün farkında olun. Birincisi, iki çeşit tarçın var. Seylan ve Kasia

Kasia, düşük kalitede olduğu kabul edilir, marketlerde satılır ve yüksek doz kumarin içerir. Kumarin, yüksek dozlarda zararlı olabilir. Bununla birlikte, Fito-farmasötik sağlık faydaları sağlayan aktif maddeler bu türde çok daha fazla.

İkincisi, aldığınız bala şeker veya yüksek fruktozlu mısır şurubu karıştırılmış olabilir. Bu sağlık özelliklerini ve herhangi bir kilo verme potansiyelini öldürme eğilimindedir. 12 ayın altındaki çocuklara çiğ bal (veya herhangi bir bal) vermeyin.

Bal ve tarçın lezzetli bir kombinasyondur, bu yüzden ılımlı tadını çıkarın.

İlgili Makaleler

Sedef Hastaları İçin Kapsaisin (Acı Biber) Merhemi

Sedef hastaları için kapsaisin (Acı Biber) merhemi tarifi. Kapsaisin acı biberde bulunan, yakıcı molekülün...

24 Saat İçinde Soğuk Algınlığını Geçirecek İpuçları

Soğuk algınlığı genellikle burun, sinüs ve boğazdaki mukoza zarının iltihaplanmasının bir sonucudur ve virüsten...

Patlamış Mısır Yemeniz İçin 7 Neden

Patlamış mısır herkesin en sevdiği atıştırmalıkların başında gelir. Atıştırmalıklar genellikle kilo yapıcı ve zararlı...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,808BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Gardırobun Nemini Almanın Pratik Yolu

Lezzetli yemekler yapılan pirinci, telefon suya düştüğünde nemini almak için kullanmak çok bilinen bir uygulamadır. Aynı yöntemi, gardırobun nemini almak ve kıyafetlerin güzel kokması...

Magnezyum Eksikliğini Süper Toplarla Giderin

Magnezyum eksikliğini süper toplarla giderin. Magnezyum, insan sağlığı için en önemli besin öğelerinden biridir. buna rağmen insanların yüzde 80'inde magnezyum eksikliği olabilir. Magnezyum eksikliği,...

Gri Saçlar Nasıl Parlaklaştırılır?

Gri saçlar nasıl parlaklaştırılır? Gri saçlar kuru olma eğiliminde olduğu doğrudur ve bazı durumlarda, kafa deriniz daha az nem üretiyorsa sert, kırılgan ve zayıf...

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz. Hidrosoller, hidrolat olarak da anılır, çiçek veya bitki özsuları, distile özsuları veya bitki suları olup damıtma işleminin su içeren...