Ana Sayfa GÜZELLİK Boynunuza 20 Dakikada Nasıl Bakım Yaparsınız?

Boynunuza 20 Dakikada Nasıl Bakım Yaparsınız?

İnsanların yaşını en çok belli eden yerlerden biri boyundur. Çünkü bu hassas cilt bölgesi genellikle ihmal edilir ve her türlü yıpranmaya karşı daha hassastır. Boyun bölgesi kuru ve lekelenmeye de çok müsaittir. Boynundaki cildin koyulaşması birçok nedene bağlı olabilir. Güneşe maruz kalmanın başlıca nedenlerinden biri olabileceği gibi insülin direnci gibi spesifik bir sağlık endişesinden de kaynaklanabilir.

20 Dakikada Boynunuzdaki Kuru ve Koyu Cilt Nasıl Yok Edebilirsiniz?

Zayıf kişisel hijyen rejimleriyle birleşince güneşe uzun süre maruz kalmanız kesinlikle cildinizdeki boyun kararması ardında yatan neden olabilir. Bu kolayca tedavi edilebilir. Bununla birlikte, sağlık endişeleri veya spesifik ilaçlar nedeniyle bazılarının boynunda daha koyu bir cilt olabilir.

Boynunuzdaki lekeleri giderek hafifletmek için bazı kolay yollar bulabilirsiniz.

Buhar
Buhar uygulaması genellikle cildinizde bulunan siyah noktaları çıkarmak için yapılır. Aynı buhar verme süreci, size anlatacağımız diğer kolay çözümlerin bazılarıyla birleştirildiğinde boynunuzdaki lekeleri hafifletmeye yardımcı olabilir.

Buharlı uygulama, cildinizin üst tabakasını açmaya yardımcı olur ve günlük temizlik rutinden sonra bile geride kalan inatçı kirleri yumuşatır.

Arındırıcı
Ölü hücrelerin birikmesi cildin normalden daha koyu görünmesine neden olabilir. Boynunuzdaki inatçı kiri gevşeterek ve buharla cildi hazırladıktan sonra cildiniz temizlenmeye hazırdır. Piyasada bulunan fiziksel eksfoliyantlardan herhangi birini kullanabilirsiniz veya yulaf ve yoğurt karışımı ile peeling uygulayabilirsiniz. Yulaf hassas cildi olanlar için harika bir exfoliant ve ticare peelinglerden daha etkilidir. Yoğurttaki laktik asit aynı anda cildi hafifletmeye yardımcı olur. Bir varyant olarak, deriyi hafifletmeye yardım etmek için yulafla birlikte domates suyu da kullanabilirsiniz. Yulafları karıştırıcı öğütücünüzde gevrek olarak öğütebilirsiniz, böylece daha kolay gevşek parçalar elde edebilirsiniz.

Maske
Yüzünüze maske yapıyorsunuz peki boynunuzu düşünüyor musunuz? Herkesin evinde bulunan malzemelerle bu kolay maskeyi boynunuza uygulayabilirsiniz. 4 kaşık kaşık soğuk süt ve ½ kaşık limon suyu ve zerdeçal. Bu güçlü kombinasyon, bölgeyi neredeyse anında aydınlatacaktır. Sütteki laktik asit, cildi aydınlatmak ve zerdeçalin antibakteriyel özelliklerini ve limon suyundaki doğal olarak bulunan C vitamini özelliklerini tamamlamak için çalışacaktır. Limon suyu, cildinizin bu alanını sıkılaştıracak, aydınlatacak ve sağlamlaştıracaktır.

Bu maskeyi en az haftada bir kez kullanabilirsiniz. Malzemeleri karıştırın, bölgede uygulayın ve 15-20 dakika bekletin.

Tüm bu çalışmaların ardından boynunuzu nemlendirmeyi unutmayın. Ağır bir nemlendirici kullanmayı düşünmüyorsanız, bölgeye gül suyu veya aloe vera jel ile nemlendirebilirsiniz.

Sadece 3 günde cildinizin çok parlak olmasını ister misiniz?
Sönük, kuru ve koyu renkli boyun cildinden kurtulmak kolaydır. Yüzünüz ne kadar hoş görünse de, boynunuz eşit derecede dikkat gerektiriyor. Bu yüzden devam edin, bu sihirleri deneyin ve güzel bir boyuna sahip olun.

İlgili Makaleler

Kirpikleri Uzatmanın Sihirli Formülleri

Kirpikleri Uzatmanın Sihirli Formülleri. Uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olmak her bayanın isteyebileceği güzellik...

Bacak Kaslarınızı Sıkılaştırmak İçin 12 Etkili Hareket

Bacak Kaslarınızı Sıkılaştırmak İçin 12 Etkili Hareket. Kilo alıp verme sırasında en çok etkilenen...

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika. Devedikeni benzeri yıllık bir bitki olan aspirenin tohumlarından elde...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Sirke İle Temizlenmemesi Gereken Yerler

Sirke İle Temizlenmemesi Gereken Yerler. Yeşil temizlik günümüzde çok yaygın. Yeşil temizlik denilince de sirke en çok kullanılan ürün haline geliyor. Sirke, evinizdeki her...

Yoğurtun Farklı Kullanım Alanları

Yoğurtun Farklı Kullanım Alanları. Elinizde hangi yoğurdunuz varsa onu kullanmanın daha önce aklınıza gelmemiş bazı yaratıcı yolları! İşte yoğurtu kullanabileceğiniz alanlar. Lekeleri İyileştir Yoğurt maskesi cildinizi...

Elmayı Mutfakta Farklı Kullanmanın Yolları

Elmayı Mutfakta Farklı Kullanmanın Yolları. Evinizde elma varsa sadece lezzetli bir meyve olmaktan daha çok fayda sağlar. Bir çok yiyecekte farklı amaçlar için kullanabilirsiniz....

Aft İçin Ev Çözümleri

Aft İçin Ev Çözümleri. Ağzı ülseri olarak adlandırılan ağrıyan yaralara neyin neden olduğunu tam olarak bilinmemekle birlikte, çok ağrılıdır. Yemek yemek hatta konuşmak bile...