Ana Sayfa SAĞLIK EGZERSİZ Yaşlanmanın Etkilerini Yavaşlatan Egzersizler

Yaşlanmanın Etkilerini Yavaşlatan Egzersizler

Yaşlanmak kaçınılmazdır, çünkü takvim her doğum gününü gösterdiğinde bir yaş daha büyürsünüz. Bununla birlikte, yaş sadece bir sayıdır, yaşlanma, her kişinin vücudunun o sayıdan bağımsız olarak yaşlanma şekline bağlıdır. Ve zamanı yavaşlatamazsınız ancak yaşlanmanın etkilerini yavaşlatabilirsiniz.

Birçok araştırmaya göre, yaşlanma sürecinin etkilerini yavaşlattığı kanıtlanmış bazı özel egzersizler vardır. İşte en iyilerinden bazıları.

Yürüme
Oldukça basit olabilir, ancak yürüyüş, onunla birlikte, özellikle kardiyovasküler etkileri nedeniyle, müthiş faydalar sağlar.
Araştırmacılar yürüme ile kalp yetmezliği riskini azalması arasında belirgin bir ilişki olduğunu ortaya koydular.

Yoga
Yoga her yaştan kişiler arasında popüler egzersiz. Yoğun günlük yoga uygulamaları, Büyüme hormonu (GH) ve dehidroepiandrosteron sülfattaki (DHEAS) artış sağlıyor. Gençlik ve uzun ömürlülüğe bağlı anahtar maddeler. Başka bir deyişle, Yoga uygulaması, cilt ve kas gibi yeni dokuların üretilmesi, bağışıklık sistemi ve kalp sağlığı gibi önemli işlevlerle ilgilidir.

Bir şey daha var: Yoga, yaşlandıkça kaybettiğimiz kritik bir kondisyon bileşeni olan dengeyi korumamıza yardımcı olur.

Tai Chi
Yoga’ya benzer bir uygulama olan Tai Chi ayrıca güç, denge, nefes alma ve farkındalığa odaklanır. Bununla birlikte, Yoga’nın aksine, Tai Chi tek bir yerde kalmak yerine hareket gerektiren bir sanatıdır.

Bisiklet sürmek
Bisiklete binme, eklemleri diğerlerinden daha az etkileyen büyük bir kardiyovasküler aktivitedir. Bisiklete binme gibi kardiyovasküler aktivitelerin demans olasılığını azaltabildiği de tespit edilmiştir.

Aslında, Nöroloji dergisinde yayınlanan bir araştırma , orta yaşta fiziksel olarak formda olan kadınların demans gelişme ihtimalinin kabaca% 88 oranında daha düşük olduğunu göstermiştir. Bulgular nedeniyle, araştırmacılar yüksek kardiyovasküler zindeliğin, demansı hafifletme veya önleme stratejilerine çok iyi dahil edilebileceğini öne sürüyorlar.

Kuvvet eğitimi
Tamamen spor salonundan veya ağırlık kaldırmaktan kaçınabileceğinizi düşünmeye başlarsanız, tekrar düşünün. Kuvvet antrenmanının kesinlikle yaşlanma karşıtı etkileri vardır.

Egzersizin yaşlanmanın etkilerini azaltmadaki diğer yararları
Yaşlanmanın etkileriyle mücadele etmek için her gün yapılabilecek birkaç egzersiz var, çünkü egzersiz yapmak, aradığınız gençlik çeşmesidir. Ancak saçınızı, cildinizi ve tırnaklarınızı da iyileştirebileceğini biliyor muydunuz?

Egzersiz aynı zamanda saç dökülmesi ve erken cilt kırışıklıkları ile bağlantılı stresi azaltır. Aslında, stresli olduğumuzda vücudumuz kortizon adı verilen ve saç dökülmesine neden olan bir hormon üretir. Egzersiz yaptığımızda, stresin azaltılmasına yardımcı olan serotonin hormonunu üretiyoruz ve bu nedenle saç dökülmesini ve kırışıklıkların üretimini tersine çeviriyoruz.

İlgili Makaleler

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur....

Evde Yetiştirebileceğiniz Tedavi Edici 8 Bitki

Tedavi edici 8 bitki evinizde her zaman bulunmalı. Başınız ya da boğazınız ağrıdığında veya...

Diş Gıcırdatma İçin En İyi 11 Esansiyel Yağ

Diş gıcırdatma dünyada bir çok insanın sıkıntısıdır. Sabah kalktığınızda dişleriniz ve çeneniz ağrıyor mu?...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,848BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve...

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...