Ana Sayfa GÜZELLİK Göz Çevresinde Yağ Bezeleri (Milia) İçin 6 Doğal Çözüm

Göz Çevresinde Yağ Bezeleri (Milia) İçin 6 Doğal Çözüm

0
211

Milia, göz çevresinde oluşan beyaz renkli, minik sivilce benzeri yağ bezeleridir. Genetik özellikler ya da beslenme düzeni nedeniyle oluşabilen bu hastalık, cildiniz için kullandığınız yanlış bakım ürünleri nedeniyle de ortaya çıkabilir. Genellikle 3 mm’den küçük yüzeysel keratin kistlere, milia denir.

Milia zararlı değildir, ancak estetik açıdan tatsızdır. Benlik saygınızı etkileyebilir ve ne yazık ki, kurtulmak oldukça zor.

Milianız varsa bu 6 doğal çözümü deneyin:

1. Bal
Bal, birçok cilt durumu için en iyi doğal çözümdür. Her gün yüzünüze biraz bal sürün ve 20 dakika bekletin. Suyla durulayın.

2. Yulaf ezmesiyla fırçalayın
Büyük bir fincan yulaf ezmesini macun yapmak için biraz su ekleyin. Macunu yüzünüzün her yerine, özellikle yağ bezelerinin olduğu bölgelere sürtün. Her gün tekrarlayın.

3. Domates suyu
Domates suyu miliaya karşı yardımcı olabilecek asitler içerir. Taze meyve suyu almak için bir domates sıkın ve tüm su ile yüzüyüzü ovun. Yağ bezelerinin olduğu bölgelere özellikle dikkat edin. Suyu 30 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

4. Hint yağı
Hint yağı, cilt sorunlarını tedavi etmek için en iyi yağlardan biridir. 1 çorba kaşığı hint yağı ve 1 çorba kaşığı zeytinyağını karıştırın. Yağ karışımını yüzünüze sürün ve 20 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla durulayın.

5. Çay ağacı yağı
Çay ağacı yağı, birçok cilt problemini önlemenize yardımcı olabilecek antiseptik ve antibakteriyel özellikler içerir. Milianın bulunduğu bölgelere yağı nazikçe masaj yapın ve ardından ılık suyla durulayın. Uygulamayı hergün yapın.

6. Şeker ve limon banyosu
Limon suyunu ve şekeri karıştırıp fırçalayın. Yağ bezelerinden kurtulmak için her gün fırçalayın. Ovma alanlarına hafifçe masaj yapın ve ardından ılık suyla durulayın.