Ana Sayfa HAYAT PRATİK Nar Ayıklamanın Kolay Yolu

Nar Ayıklamanın Kolay Yolu

0
148

Yıllardır nar ayıklamak kadınların korkulu rüyasıdır. Nar ayıklamak zor ve zahmetli bir iştir. Üstüne üstlük elleri boya ve üzerinize sıçrayarak giysileri leke yapar. Size nar ayıklamanın püf noktasını vereceğiz. böylece nar ayıklamak artık sizin için kabus olmaktan çıkacak.

Yöntem 1

Narın kök ve baş kısmını bıçakla ince bir şekilde kesin. Kesme işlemi sırasında kesinlikle nar tanelerine kadar ulaşmayın.

İlgili: Nar pekmezi tarifi

Yöntem 2

Nar tanelerine ulaşmak için üzerinde bulunan kırmızı derinin soyulması gerekiyor. Bunun için bıcağın ucuyla narın derisini ince bir şekilde çizin. Çizme sırasında tanelere ulaşmamaya özen gösterin. Böylece meyveye zarar vermemiş olacaksınız.

Yöntem 3

Büyük bir kaseyi ılık su ile doldurun. Kabukları çizili narı içine koyun ve ellerinizle narı açmaya çalışın. Su içinde yapacağınız için açma sırasında nar suyunun sıçramasını önlemiş olursunuz. Narı kırma işlemi işlemi sırasında narı suyun içinden alın.

Yöntem 4

Çıkardığınız nar tanelerini suyun içine bırakın. Böylece üzerinde bulunan beyaz zarın da çıkmasını kolaylaştırmış olursunuz. Sağlıklı nar taneleri suyun dibine batarken, zarlar, hasarlı nar taneleri ise suyun yüzeyine çıkar.

İlgili: Her gün bir bardak nar suyu içmeniz için 14 neden

Yöntem 5

Bir  kepçe ya da oluklu kaşık kullanarak suyun yüzeyinde bulunan hasarlı nar tanelerini toplayın.

Yöntem 6

Suyun dibinde bulunan sağlıklı nar tanelerini alın ve kağıt havlu üzerine serin ve kurumalarını sağlayın. Nar tanelerini artık istediğiniz gibi tüketebilirsiniz.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın