Ana SayfaSAĞLIKAmeliyatsız Safra Kesesi Taşları Nasıl Giderilir?

Ameliyatsız Safra Kesesi Taşları Nasıl Giderilir?

Safra kesesi taşı çok ağrılı olabilir ve yaşam tarzınıza moral bozucu bir etkisi bulunabilir. Safra kesesinde taşların bulunması halinde akla ilk gelen ameliyattır. Ancak, ameliyat olmadan da safra kesesi taşlarından kurtulabileceğinizi biliyor musunuz?

Safra Kesesi Taşlarının Belirtileri
İşte safra kesesi taşı olan hastanın karşılaştığı ortak semptomlardan bazıları.

Karın sağ kısmında artan bir ağrı,
Karın merkezinizde ani ağrı,
Sırt ağrısı,
Sağ omuzda ağrı,
Sindirim sorunları
Mide bulantısı ve kusma
Bu ağrı birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürebilir ve artmaya devam eder.

Ev ilaçlarının acıyı azaltmak için kullanılabileceğini düşünen birçok insan var. Fakat bu daha sıkıntılı bir hareket olabilir çünkü bu şekilde problem daha da kritik hale gelir. Acı artmaya devam ediyor ve bu nihayet çok geçmeden dayanılmaz bir durum yaratıyor.

Sadece Cerrahi Yol Olabilir mi?
Belirtilerinizle doktora gittiğinizde safra kesesinizde taş olduğu anlaşıldığında, önerilen ilk ve en önemli seçenek, taşların laparoskopik olarak çıkarılmasıdır. Ancak bu, taşları sisteminizden çıkarmak için bir ameliyat yaptırmanız gerektiği anlamına gelir.

Birçok insan tarafından bu taşlardan kurtulmak için önerilen safra taşı temizliği gibi başka seçenekler de var. Bu yönteme göre, hastanın aldığı belirli bir diyet nedeniyle taşlar vücuttan atılır. Böyle bir tıbbi açıklama bulunmamasına rağmen, hastaların çoğu temizlik sırasında taşları fark ettiklerini iddia etmişlerdir. Bazı uzmanlara göre, ortaya çıkan bir taş değil, bir tuz yatağı olabilir. Ayrıca, eğer böyle şeyler olursa, o zaman taşların safra kanalına sıkışabileceği ve bunun daha da fazla komplikasyon yaratabileceği söylenir.

İlgili: Safra kesesinde taş oluşumu nasıl önlenir?

Peki safra kesesi taşlarını yerinde eritmek için sizin yapabileceğiniz bir şeyler var mı? Evet var.

Safra kesenizdeki taşlardan kurtulmak istiyorsanız, sağlıklı ve dengeli bir diyete sahip olmalısınız, böylece sindirim sistemi ve safra kesesi ile iyi çalışabilir. Ayrıca, karaciğer sağlığınızı iyileştirmenize, vücudunuzdaki pH seviyesini dengelemenize ve bağırsak mikroflorasınızı onarmanıza yardımcı olabilecek bazı ilaçlara ihtiyacınız var.

Alabileceğiniz ilaçlardan bazıları GC, Xembran, Seosis ve Acidim. Bu ilaçlar, Grocare’in ürünleridir ve safra kesenizdeki taşları herhangi bir yan etkisi olmadan çözdüğü bilinmektedir.

GC ve Seosis tıbbı, aşırı safra tuzları, kolesterol ve bilirubin oluşumunu azaltır. Bu şekilde, safra kesesinin yanı sıra karaciğerin de sağlığını korumada yardımcı olur.

İki ilaç Acidim ve GC birlikte alındığında, bu organlar karaciğer ve safra kesesi üzerindeki oksidatif stresi azaltmaya yardımcı olur ve böylece taş oluşumu tersine döner.

Xembran, bağırsak mikroflorasını iyileştiren ve taşın tekrar tekrar durmasını engelleyen ilaçtır.

Düzenli olarak 40 gün boyunca alındığında, ilaçlar mükemmel sonuçlar verecektir. Ancak, safra kesesinde taşları eritmek ve ondan tamamen kurtulmak için yapmanız gereken önemli yaşam tarzı değişiklikleri var.

Düşük proteinli ve sağlıklı bir gıda dengesi başlatmanız gerekir.
Her 2-3 saatte bir yemek yemelisiniz
Düzgün uyumalısın
Her gün yeterince su içmelisiniz.
Bu ilaçlar, uygun rutinler ile alındıklarında probleminizi çözebilirler. Sindiriminizi, karaciğer ve safra kesesi gibi organlarınızın sağlığını iyileştirir ve ayrıca safra ve kolesterolün aşırı salgılanmasını korur. İlacı bıraktıktan sonra, iyi bir su ve egzersizle sağlıklı bir diyet uygulayın ve bu tür sorunlarla tekrar karşılaşmanız gerekmeyecek.

Sağlıksız yaşam tarzı bugün bazı önemli sorunların arkasındaki ana nedendir ve safra kesesi taşı bunlardan biridir. Sağlıklı bir diyet ve sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmek, bu tür sorunlardan uzak durmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, bu tür sorunları çözerseniz, durum oldukça karmaşık olmadıkça, bıçak altına yatmak yerine, doğal seçeneklerle tedavi etmek her zaman harika bir fikirdir.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
465TakipçilerTakip Et
230TakipçilerTakip Et

En Popüler