Ana Sayfa GÜZELLİK Suya Dayanıklı Rimel Nasıl Mükemmel Çıkarılır?

Suya Dayanıklı Rimel Nasıl Mükemmel Çıkarılır?

Suya dayanıklı rimeller, suya dayanıklı şekilde üretilirler ve normal rimeller gibi kolayca temizleyemezsiniz. Yanlış yöntemlerle rimeli temizlemeye çalışırsanız, sadece kirpiklerinizde değil aynı zamanda göz çevresindeki deriye de zarar verebilirsiniz.

Suya dayanıklı rimeli kolaylıkla ve kirpiklerinizi zorlamadan temizlemenin pratik ve doğal yolları var. Bu yöntemlerden bazılarını nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Daha hacimli kirpikler için nasıl rimel sürülmeli?

1.Göz makyajı temizleyicisi

Suya dayanıklı rimeller için üretilen temizleme ürünlerinden kullanabilirsiniz. Bu zahmetsizdir ve suya dayanıklı rimeli kolayca çıkarır.

Bir pamuğa, göz makyajı çıkarıcıdan bir miktar dökün. Göz kapaklarınızı kapatın ve birkaç saniye boyunca kirpiklerinizin üstünde pamuğu bekletin. Sonra pamuğu aşağıya doğru kaydırarak, kirpiklerinizi temizleyin.

Rimelinizi evde kendiniz yapmak ister misiniz?

2.Misel suyu

Kuru ve hassas bir cildiniz varsa, misel suyu idealdir.

Bir pamuğa biraz misel suyu damlatın. Göz kapaklarınızı kapatın ve kirpiklerinizin üstünde pamuğu 10 saniye kadar bekletin. Kirpik uçlarına doğru hafifçe silin. Bu işlemi, rimel iyice çıkana kadar tekrarlayın.

Misel suyu nedir? Evde misel suyu nasıl yapılır?

3.Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı veya badem yağı

Suya dayanıklı rimeli çıkarmanın en doğal yollarından biri Hindistan cevizi yağı, badem yağı veya zeytinyağı kullanmaktır.

Pamuğun üzerine biraz istediğiniz yağdan dökün. Pamuğu kirpiklerinizin üzerinde birkaç saniye bekletin ve zorlamadan kirpiklerinizi hafifçe silin. Rimel çıkana kadar bu işlemi tekrarlayın.

4.Bebek Şampuanı

Yukarıdaki sayılan malzemelerden hiçbirine sahip değilseniz ve evinizde bebek şampuanı varsa, suya dayanıklı rimeli temizlemek için en iyi formül elinizde demektir.

Maskara sürerken yapılan 9 hata

Hafif nemlendirdiğiniz pamuğa çok az bebe şampuanı koyun ve kirpiklerinizi temizlemek için kullanın.

Rimel ve bebek şampuanı kalıntılarını gözünüzden temizlemek için ıslak mendil ya da ıslattığınız bir pamuğu kullanabilirsiniz.

Bebek şampuanları, suya dayanıklı rimeli çıkarmanın en iyi yollarından biri olsa da, bunu alışkanlık haline getirmeyin. Sürekli kullanım gözlerinizde tahrişe neden olabilir.

İlgili Makaleler

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir? Yaşlanma nedeniyle oluşan kırışıklıklarda en belirgin olanlar boyun bölgesindeki kırışıklıklardır....

Probiyotikli Yüz Maskesi

Probiyotikli yüz maskesi tarifini yazımızda vereceğiz. Yapılan bilimsel araştırmalar, cildimizde bulunan canlıların sistemini anlamamıza...

Organik Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi Nasıl Yapılır?

Organik Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi Nasıl Yapılır? Kozmetik bölümlerinde çeşitli ticari yaşlanma karşıtı yüz...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,867BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Mum Nasıl Daha Uzun Dayanır ve Güçlü Koku Yayar?

Mumlarınızın daha düzgün yanmasını, daha güçlü kokmasını ve daha uzun süre dayanmasını mı istiyorsunuz? Mum yakmadan önce bu tüyoları bilmek isteyebilirsiniz.Mumlar, evde, bahçede atmosferi...

Çay Demi Nasıl Değerlendirilir?

Çay demi nasıl değerlendirilir? Özellikle dünyadaki çay rezervinin büyük çoğunluğunun ülkemizden çıkması, ülkemizde ciddi oranlarda çay tiryakilerinin varlığını işaret etmektedir. Çayın pek çok faydası...

Sararmış PVC Çerçeveler Nasıl Beyazlatılır?

Sararmış PVC çerçeveler nasıl beyazlatılır? Muhtemelen modern pencereler için en popüler malzeme plastikleştirilmemiş Poly-Vinyl-Chloride veya uPVC'dir. Sağlam, ucuzdur ve minimum bakımla yıllarca kullanılır. Lekesiz...

Spor Ayakkabılarındaki Koku Nasıl Giderilir?

Spor ayakkabılarındaki koku sık rastlanan bir durumdur. Ayakkabıların içinde büyüyen bakterilerin sonucudur. Bu bakteri ılık ve nemli yerlerde büyür ve ayakkabıların içini ideal bir...