Ana Sayfa SAĞLIK Sarımsak Yağı Merhemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Sarımsak Yağı Merhemi Nedir? Nasıl Yapılır?

0
644

Sarımsağın kendisi çok tıbbi ve doğal ve çok etkili bir antibiyotiktir.
Sarımsağın çok harika sağlık yararları vardır ve yüzyıllardır vücudu iyileştirmek için kullanılmıştır. Sarımsak fungal, anti-mikrobiyal ve antibakteriyeldir.
Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur çünkü sarımsak vücudun ihtiyaç duyduğu tonlarca besini içerir. Hatta büyük iyileştirme gücüne sahip olan antioksidan seviyenizi bile artıracak! Sarımsak ayrıca vücuda enfeksiyonlarla savaşması için ünlü olan C vitamini sağlar.

Sarımsak yağı merheminde kullanılan hindistan cevizi yağı bakteri ve virüsleri öldüren laurik asit içerir. Çiğ sarımsak, antibiyotik, antiviral, mantar önleyici, antiseptik ve antiseptik olarak işlev görmesine yardımcı olan doğal maddelerle doludur. Sarımsak, ayrıca su tutmayla mücadelede ve toksinlerin vücuttan atılmasında yardımcı olan bir diüretik olarak bilinir. Sarımsak, uygulandığında parazitler, bakteri ve virüslere karşı etkili olma yeteneğine sahiptir. Ek olarak, sistemik enfeksiyonları cilt yoluyla kan dolaşımına emerek tedavi eder ve vücutta dolaşır. Bu güç santrali açılanı hemen soruna saldırmak ve vücudu iyileştirmek için çalışmaya başlar.

İlgili: Sarımsak tozu nasıl yapılır?

Sarımsak, pişirildiğinde iyileştirici özelliklerinin% 90’ını kaybeder, bu nedenle çiğ sarımsak kullanmak çok önemlidir! Tıbbi bileşen, allisin, sarımsak ezildiğinde salınır. Allacin aslında birçok ilaçta kullanılmaktadır.

Sarımsak yağı merhemi, sporcu ayağı gibi cilt tahrişlerinin tedavisinde, soğuk algınlığı ve zatürree gibi daha ciddi hastalıklara kadar çeşitli kullanımlara sahiptir. Sarımsak, ağrı giderici özelliklere sahiptir ve kulak ağrıları ve diğer küçük ağrılar için de kullanılabilir!

Konvansiyonel ilaca güvenmek yerine vücudu iyileştirmek için doğal bir şeye ulaşmak istiyorsanız, sarımsak yağı merhemi denemeniz gereken bir üründür. Virüs, soğuk algınlığı, ateş, grip, öksürük, bronşit, halka kurdu, daha fazlası için harika! Burun tıkanıklığında çevresini sarımsak yağı merhemi ile ovmanız yeterlidir.

Nefes almak için göğsünüzü ve boynunuzu ovalayın. Ayak tabanlarına sürün ve bir gecede derin iyileşmek için çorap giyip yatın!

İlgili: Sarımsak yağı merhemi nasıl kullanılır?

Sarımsak yağı merhemi tarifi
1/4 Bardak Organik Zeytinyağı
1/4 Bardak Organik Hindistan Cevizi Yağı
10 veya 11 Diş Organik Sarımsak soyulmuş

Mutfak robotunuz / blender’ınızdaki her şeyi atın ve pürüzsüz hale gelinceye kadar karıştırın.
Herhangi bir parça varsa, onları süzmek için bir süzgeç kullanabilirsiniz.
Bu tarif 4 haftaya kadar saklanabilir ve kullanılabilir, sonra yeniden yapılmalıdır.
Yaklaşık bir ay buzdolabında saklanabilir, ancak hindistancevizi yağı biraz sertleştiği için yayılması zorlaşır.
Küçük bir bebek için kullanıyorsanız, tarifte sarımsak dişi miktarını azaltın. Hiçbir reaksiyon olmadığından emin olmak için küçük bir cilt yüzeyinde test yapabilirsiniz.