Ana Sayfa SAĞLIK Her Gün Elma Sirkesi İçerseniz Ne Olur?

Her Gün Elma Sirkesi İçerseniz Ne Olur?

Evet, elma sirkesi bir ton sağlık yararına sahip muhteşem bir üründür. Kilo vermeyi kolaylaştırması bunlardan sadece bir tanesi; kan basıncı, kolesterol ve insülin duyarlılığını artırabilir, kanser gibi bazı korkutucu hastalıklar için riskinizi azaltabilirsiniz. Ayrıca cildin mantar enfeksiyonlarını temizleyebilir ve evinizdeki yüzeyleri dezenfekte edebilirsiniz.

Genel olarak iyi bir miktar, günde iki yemek kaşığıdır ve bir öğünle birlikte alırsanız faydası daha çok olur. Dikkatli bir kelime, zaten diyabeti olan ve ilaç alan insanlar ve düşük potasyum seviyesi veya kan pıhtılaşması olan kişiler içindir.

1. Yağ Yakar ve Yağı Azaltır
Birincisi, asetik asit yağ yakmanıza yardımcı olur. Fakat daha da iyisi, aslında vücudun yağ tutma eğilimini azaltır. Sıçan ve fare çalışmalarında , asetik asidin, göbek ve karaciğer yağ depolamasını azaltan genleri aktive ettiği bulundu. İnsanlarda yapılan ileri çalışmalar bu sonucu desteklemiştir.

Japonya’dan yapılan bir insan araştırması, her gün bir ya da iki çorba kaşığı elma sirkesi tüketen katılımcıların, her gün kilo vermenin yanı sıra vücut yağ yüzdesinde, bel çevresinde ve trigliserit seviyelerinde bir düşüş olduğunu tespit etti .

İlgili: Elma sirkesinin güzelliğiniz için yararları

2. İştahı Bastırır
Hepimiz aşırılıkların öldürücü olduğunu biliyoruz. Beyniniz, yağ ve şeker açısından zengin yiyecekleri yemek konusunda oldukça ikna edici olabilir. Ancak elma sirkesini yemeklerle birlikte almak, beyninizdeki iştahı kontrol eden merkezleri bastırabilir. Sürekli kendinizle mücadele etmeden diyet yapmayı hayal edin!

Bunun bir başka faydası da yemeklerin midenizde uzun süre kalmasıdır. Bu, daha uzun süre kendinizi tok hissedeceğiniz anlamına gelir. Çalışmalar, ACV’yi yemekleriyle alan insanların, gün boyunca 200-275 daha az kalori aldıklarını göstermiştir.

İlgili: Artrit tedavisinde elma sirkesi nasıl kullanılır?

3. Metabolizmayı Hızlandırır
Metabolizma vücudun en çok yanlış anlaşılan fonksiyonlarından biridir. Aslında vücudun yaşamı sürdürmek için yapması gereken işlevlerin koleksiyonunu açıklar. Yiyeceklerin yakıta dönüştürüldüğü sindirim, bu işlevlerden sadece bir tanesidir. Bununla birlikte, metabolizmanız ne kadar yüksek olursa, vücudunuz o kadar fazla kalori yakar ve kilo vermek o kadar kolay olabilir.

Elma sirkesinde bulunan asetik asit, metabolizmayı arttırıyor.

İlgili: Elma sirkesi evde nasıl yapılır?

4. Yediklerinizi Daha Güvenli Kılar
Diyet yaparken, beslenmenize çok sayıda tavuk, deniz ürünleri ve taze ürün ekleyeceksiniz. Ne yazık ki, bu yiyeceklerin hepsi çeşitli bakteri ve virüsleri taşıyabilir. Salmonella, listeria veya E. coli gibi gıda kaynaklı mikroplarla kolayca kirlenebilirler.
Elma sirkesi yemek zehirlenmesine neden olan bakterileri öldürebilir. Bazı çalışmalar, sirkenin gıdadaki bakteri seviyesini% 90 oranında azaltabileceğini ve bazı virüslerin% 95’ini ortadan kaldırabileceğini göstermiştir. Tabii ki, yine de yiyeceklerin hijyenine dikkat etmeli ve tüm ürünleri dikkatlice yıkamalısınız.

İlgili: Elma sirkesi ve bal sağlık iksiri

5. Kolesterolü Düşürür
Elma sirkesi, diyet sırasında motivasyonunuzu yüksek tutmanıza yardımcı olabilecek başka faydalar sağlar. Birincisi, kötü LDL kolesterolünü düşürmesi ve aynı zamanda iyi HDL kolesterolü yükseltmesidir. Ayrıca tehlikeli trigliserit seviyelerini arttırdığı gösterilmiştir.

Aşırı kilolu insanlar, yüksek kolesterol riski taşırlar. Daha iyi sağlık isteyen herkes bir elma sirkesi rejimini göz önünde bulundurmalıdır, ancak aktif olarak kilo vermeye çalışan insanlar, bir taşla birkaç kuş vurduklarını bilmeliler.

İlgili: Saç ve cilt için elma sirkesi nasıl kullanılır?

6. Kan Basıncını Düşürür
Hayvan deneyleri, elma sirkesinin kan damarlarını daraltmaktan sorumlu olan enzimi engellediğini, dolayısıyla düzenli olarak kan basıncınızı düşürebildiğini gösteriyor. Dürüst olmak gerekirse, seçtiğiniz kilo kaybı planınızla birlikte elma sirkesi diğer tüm çabalarınız üzerinde sinerjistik bir etkiye sahiptir.

Örneğin, hipertansiyon kalbinizin istirahatte bile çalışmasını zorlaştırır. Kilo vermek için egzersiz yapmanız gerekir, ama aynı zamanda gerginlik altındaki kalbe karşı nazik olmanız gerekir. ACV, zaten kalp üzerindeki yükü hafifleten, ayrıca tehlikeli kan basıncını düşüren kilo vermenize yardımcı olabilir. Bu, egzersiz yoğunluğunuzu artırmak için sizi iyi bir yere götürebilir.

7. Kan Şekeri ve İnsülin Kullanımını Geliştirir
Kan şekeri ve kilo kaybı bir kısır döngü içinde birbirine bağlıdır . Kilo aldığınızda, tip 2 diyabet riskiniz artar, çünkü ekstra kilo insülin direnci ile ilişkilidir. İnsülin direncine sahip olduğunuzda, fazladan kilo vermek gerçekten çok zorlaşıyor. Ancak, kilo vermek diyabet riskini azaltmak için yapmanız gereken şeydir.

Yemeklerinize elma sirkesi eklemek, yemeklerde tipik olarak karbonhidratlar tarafından üretilen kan şekeri ve insülin seviyelerini düşürür. Zaten tip 2 diyabeti olan insanlarla çalışmalar yapıldı ve sonuçlar etkileyiciydi. Katılımcılar yemeklerle ACV ye girdiğinde insülin duyarlılığı% 34’e kadar arttı.

Akşamları yüksek proteinli atıştırmalıklarla elma sirkesi içen şeker hastaları, açlık kan şekerlerinde iki kat azalma gösterdi.

İlgili Makaleler

Yaşlılık Lekelerine Soğan ve Sirke Kürü

Yaşlanmanın belirtileri en net ellerde görülür. Ellerin üzerindeki kahverengi lekeler, yaşınızı ele verir. Evde...

3 Basit Malzeme İle Hızlı Kilo Verdiren İçecek

Yaz ayları geldi mi, kilo verme telaşı da başlar. Her zaman verilecek birkaç kilo...

Kırmızı Mı, Yeşil Elma Mı Daha Sağlıklı?

Elmanın çok yararlı bir meyve olduğunu biliyoruz. Peki kırmızı elma ile yeşil elma arasında...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,322BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
441TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Trend Gümüş Kolye Modelleri

Toplumdan topluma, kültürden kültüre bir çok konu değişse de tarihin başından beri kadınların güzel olmak ve güzel görünmeye eğilimi hiç değişiklik göstermedi. Kadınların yenilikleri...

Az Bilinen 7 Kullanışlı Temizlik Yöntemi

Temizliğin püf noktalarını bilirseniz sizin için eziyet olmaktan çıkar. Bu yüzden temizliği sizin için çok daha kolay ve daha hızlı hale getirecek birkaç kullanışlı temizlik...

Mutfakta Soğan ile Temizlenebilecek Yerler

Temiz ve düzenli ev ortamı herkesin isteğidir. Özellikle tertemiz mutfaklar yemek yapmayı keyifli hale getirmektedir. En Zor Temizlenen Yer Mutfak Ev temizliğinde daha az yorucu,...

Makarna Haşlanırken Zeytinyağ Konulur Mu?

Türkiye'de olduğu kadar dünyada'da bu tartışma devam ediyor. Makarna haşlanırken suyuna zeytinyağı konulmalı mı? Genel bir kanı vardır. Makarnanın haşlanırken yapışmaması için suyuna zeytinyağı...