Ana Sayfa SAĞLIK EGZERSİZ Bu Yüz Egzersizleri Sizi Daha Genç Görünür Hale Getirebilir

Bu Yüz Egzersizleri Sizi Daha Genç Görünür Hale Getirebilir

Yaş ilerledikçe özellikle yüz bölgesinde geçmiş yılların izleri daha belirgin hale gelir. Düzenli olarak yapacağınız bir kaç basit egzersizle, neredeyse üç yaş daha genç görünebilirsiniz.

Yüzdeki deformasyonları daha az görünür kılmak için botoks yaptırmanıza gerek kalmadan, günde 30 dakika ya da en az haftada birkaç defa yapacağınız yüz egzersizleri, size daha genç bir görünüm kazandırabilir.

Bu yönde yapılan bir araştırmaya katılan kadınların, dermotologlar tarafından verilen 20 haftalık egzersiz programı sonunda, ortalama üç yıl daha genç göründükleri ortaya konuldu.

yuz-egzersizleri2

Egzersiz 1

Parmaklarınızı alt kirpik çizgisinin hemen altında, elmacık kemiklerinizin üstünde yatay olarak yerleştirin. İşaret parmağı kirpiklerin hemen altında, küçük parmak da elmacık kemiğinin hemen altında olmalı. O bölgedeki kasları çalıştırmak için cildin yüzeyine parmaklarınızla bastırarak hafif çekin. Beşe kadar sayın ve bırakın. Bunu günde 3-5 defa tekrarlayın.

Vücudunuz 4 haftada forma sokacak 7 egzersiz

yuz-egzersizleri3

Egzersiz 2

İki elinizin orta ve işaret parmaklarını kaşların üstüne gelecek şekilde alnınıza yerleştirin. Parmaklarınızla alnınıza baskı uygularken, bir yandan da hafifçe çekin. Beşe kadar sayın ve bırakın. Bunu günde 3-5 defa tekrarlayın.

yuz-egzersizleri4

Egzersiz 3

Bir elinizi yumruk yapın ve diğer elinizle kavrayın. Çenenizin altına yerleştirin. Elinizle çenenize yukarı doğru baskı uygularken, diliniz de damağınıza baskı uygular ve bir gerilme ortaya çıkar. Bunu beşe kadar sayarak yapın sonra bırakın.

Bu egzersizi açık bir ağız ile değiştirin. Ellerinizle çenenize baskı uygularken, ağzınızı da açarak yüzünüzdeki kaslara baskıyı artırın.

Her iki hareketi de beşe kadar sayarak yapın ve bırakın. Günde 3-5 defa tekrarlayın.

Bu yüz egzersizlerini her gün düzenli olarak yaparak faydalarını görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Organik Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi Nasıl Yapılır?

Organik Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi Nasıl Yapılır? Kozmetik bölümlerinde çeşitli ticari yaşlanma karşıtı yüz...

Adaçayı Yağının Olağanüstü Faydaları

Adaçayı yağı, adaçayı bitkisi gibi çok faydalıdır. Adaçayı bitkisi, yemeklerde baharat olarak kullanılırken, çayı...

Tuz İle Cildi Ovmanın Faydaları

Tuz ile cildi ovmanın faydaları çok fazla. Güzellik endüstrisinde yaygın olarak kullanılan deniz tuzları...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,882BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
446TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kronik Ağrılar ve Migren İçin Zencefilli Gazoz Tarifi

Kronik ağrılar ve migren de tedavi için zencefil kullanılır. Evde doğal bir zencefilli gazoz hazırlayarak, zencefilin sağlık faydalarından yararlanabilir ve migren dahil kronik ağrıları...

Halıyı Yıkamadan Nasıl Temizleyebilirsiniz?

Halıyı yıkamadan nasıl temizleyebilirsiniz? Kirli halınızı yıkamaya ya da silmeye zamanınız yoksa, kısa sürede halınızı tertemiz yapabilirsiniz.Özellikle kış aylarında halınızı kendiniz de yıkasanız, yıkama...

Giysilerdeki Vücut Kokusunu Gidermenin En İyi 5 Yöntemi

Giysilerdeki vücut kokusunu bazen istenmeyen bir koku olabilir. Dolabınızı açtığınızda bu kokuyu almak istemeyebilirsiniz. Eğer kıyafetleri hemen yıkamayıp bekletirseniz, bakteriler çoğalır ve yıkasanız da...

Dolaptaki Giysilerin Kırışması Nasıl Önlenebilir?

Dolaptaki giysilerin kırışması can sıkıcı bir durumdur. İşe gitmek üzereyken ya da dışarı çıkmak üzereyken, pek de hoş bir durum sayılmaz. Kıyafetleri, saklama koşulları uygun...