Ana Sayfa SAĞLIK EGZERSİZ Bu Yüz Egzersizleri Sizi Daha Genç Görünür Hale Getirebilir

Bu Yüz Egzersizleri Sizi Daha Genç Görünür Hale Getirebilir

Yaş ilerledikçe özellikle yüz bölgesinde geçmiş yılların izleri daha belirgin hale gelir. Düzenli olarak yapacağınız bir kaç basit egzersizle, neredeyse üç yaş daha genç görünebilirsiniz.

Yüzdeki deformasyonları daha az görünür kılmak için botoks yaptırmanıza gerek kalmadan, günde 30 dakika ya da en az haftada birkaç defa yapacağınız yüz egzersizleri, size daha genç bir görünüm kazandırabilir.

Bu yönde yapılan bir araştırmaya katılan kadınların, dermotologlar tarafından verilen 20 haftalık egzersiz programı sonunda, ortalama üç yıl daha genç göründükleri ortaya konuldu.

yuz-egzersizleri2

Egzersiz 1

Parmaklarınızı alt kirpik çizgisinin hemen altında, elmacık kemiklerinizin üstünde yatay olarak yerleştirin. İşaret parmağı kirpiklerin hemen altında, küçük parmak da elmacık kemiğinin hemen altında olmalı. O bölgedeki kasları çalıştırmak için cildin yüzeyine parmaklarınızla bastırarak hafif çekin. Beşe kadar sayın ve bırakın. Bunu günde 3-5 defa tekrarlayın.

Vücudunuz 4 haftada forma sokacak 7 egzersiz

yuz-egzersizleri3

Egzersiz 2

İki elinizin orta ve işaret parmaklarını kaşların üstüne gelecek şekilde alnınıza yerleştirin. Parmaklarınızla alnınıza baskı uygularken, bir yandan da hafifçe çekin. Beşe kadar sayın ve bırakın. Bunu günde 3-5 defa tekrarlayın.

yuz-egzersizleri4

Egzersiz 3

Bir elinizi yumruk yapın ve diğer elinizle kavrayın. Çenenizin altına yerleştirin. Elinizle çenenize yukarı doğru baskı uygularken, diliniz de damağınıza baskı uygular ve bir gerilme ortaya çıkar. Bunu beşe kadar sayarak yapın sonra bırakın.

Bu egzersizi açık bir ağız ile değiştirin. Ellerinizle çenenize baskı uygularken, ağzınızı da açarak yüzünüzdeki kaslara baskıyı artırın.

Her iki hareketi de beşe kadar sayarak yapın ve bırakın. Günde 3-5 defa tekrarlayın.

Bu yüz egzersizlerini her gün düzenli olarak yaparak faydalarını görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Diş Temizleme Tozu Nasıl Yapılır?

Diş Temizleme Tozu Nasıl Yapılır? Diş macunlarının içinde sağlığa zararlı birçok madde bulunuyor. Bunlar...

Kilo Verirken Çatlak İzleri Nasıl Önlenir?

Kilo Verirken Çatlak İzleri Nasıl Önlenir? Kısa bir sürede kilo alıp veren kadınlar ve...

Alın Kırışıklıklarını Yok Etme Yöntemleri

Alın kırışıklıkları doğaldır, yaşlanmanın yan ürünüdür ve onlardan sonsuza dek kaçamazsınız. Erken yaşta görmeye...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Diş Temizleme Tozu Nasıl Yapılır?

Diş Temizleme Tozu Nasıl Yapılır? Diş macunlarının içinde sağlığa zararlı birçok madde bulunuyor. Bunlar bilimadamlarının araştırmalarıyla kanıtlanmış durumda. Daha önceki yazılarımızda hindistan cevizi yağıyla...

Ekinezya Yetiştirmek için 10 Neden

Ekinezya Yetiştirmek için 10 Neden. Günümüzde ekinezya hakkında dünyanın hemen hemen bütün ülkelerinde araştırmalar yapılmaktadır. Özellikle modern tıbbın destekleyici bitkilerinden birisidir ekinezya... Ekinezya'nın faydaları ve...

Vazelinin Farklı Kullanım Alanları

Vazelini genellikle cildi yumuşatmak için kullanıyoruz. Vazelinin bir nemlendirici olmadığını da biliyoruz. Peki evimizde bulunan vazelini başka hangi amaçlar için kullanabiliriz. Bu yazımızda vazelinin...

Halı Temizlemede En İyi 5 Tüyo

Halınız kirlendiğinde, kirli bir tişörtün aksine makinede yıkamak gibi bir şansınız yoktur. Şimdiye kadar denenmiş en iyi 5 halı temizleme tüyosunu bu yazıda görebilirsiniz.Halıda...