Ana Sayfa HAYAT NASIL YAPILIR? Temiz ve Taze DIY Gazlı Tuvalet Bombaları

Temiz ve Taze DIY Gazlı Tuvalet Bombaları

0
273

Tuvaletinizin içini temizlemek için çamaşır suyu kullanıyorsanız bir kez daha düşünün. Çamaşır suyunu döktüğünüz zaman kimyasalları solumaya başlıyorsunuz. Dünyada doğal ürünlere dönüş var. Siz de kendi tuvalet dezenfekte edici ve temizleyicisini hazırlayabilirsiniz.

İhtiyacın olacak malzemeler:
1 su bardağı karbonat tozu
1/4 bardak sitrik asit (limon tuzu)
1/2 çay kaşığı sirke
1 yemek kaşığı hidrojen peroksit
Uçucu yağlar

İlgili: Farklı bir tuvalet temizleme tableti tarifi

Yapılışı

Bir karıştırma kabına karbonat ve sitrik asit ekleyin iyice karıştırın. Ayrı bir kapta sirke ve hidrojen peroksidi birlikte karıştırın.

Daha sonra sıvı karışımı yavaşça karbonat tozu ve sitrik asit kabına dökün ve bir araya gelinceye kadar karıştırın.

Toplam 40 damla esansiyel yağı veya tercih ettiğiniz yağları ekleyin. Burada limon yağı kullanmayı seçebilirsiniz. Narenciye yağları sadece harika bir şekilde taze ve temiz kokmakla kalmaz, birçoğunun da antibakteriyel ve dezenfektan özellikleri vardır.

İlgili: Tuvalet temizlemek için tuhaf ama etkili 10 yöntem

Daha sonra, fırın tepsinizi parşömen kağıdı ile kaplayarak hazırlayın. Yaptığınız temizlik karışımının bir kısmını çıkarmak için yemek kaşığınızı veya başka bir küçük kepçe kullanın. Karışımı parmaklarınızla kepçe içine koyun, sonra yavaşça fırın tepsisine hafifçe vurun.

Temizleme sekmeleriniz biraz kuru veya ufalanmış görünüyorsa, bir sonraki adımı izleyin. (Değilse, kurutma aşamasına geçebilirsiniz.) Bir sprey şişesinin içine az miktarda sirke dökün, sonra birbirine yapışmaları için üzerine püstürkün.

Tepsideki tabletleri kuruması için gece boyunca bekletin.

İlgili: Tuvalet için koku giderici sprey tarifi

Tuvalet Temizleyici Tabletleri Kullanma
Kullanmak için bir tableti klozetin içine bırakın. Birkaç dakika içinde kabarmaya başlayacaktır. Tuvalet fırçanızı alın ve iyice fırçalayın. Tuvaleti yıkayın ve temizliğine hayran olun. isterseniz gece boyunca da bırakabilirsiniz. Derin bir temizlik için haftada bir kez kullanın.