Ana SayfaEvDEKORASYONEn Sakinleştirici 6 Boya Rengi

En Sakinleştirici 6 Boya Rengi

Evinize girerken nasıl hissetmek istersiniz? Yatak odasına adım atarsanız, muhtemelen huzurlu hissetmek isteyeceksinizdir. Ve işyerinde uzun bir günün ardından oturma odasına giriyorsanız, muhtemelen sakinliği isteyeceksinizdir. Bir alanın enerjisini yaratan bir çok faktör ve bunun ardından gelen hissi verirken, en güçlüsü duvar rengidir. Odalarınıza parlak renkler enerji verir. Gevşemek ve sakinlik istiyorsanız türetilmiş renkleri kullanmanız yerinde olacaktır.

Yeşil
Doğada olduğu gibi, evde de yeşil renk gözler için kolaydır ve ruh için ferahlatıcıdır. Feng shui’de, yeşil dengeleme ve şifa olarak düşünülür; Böylece, duvar rengi olarak kullanıldığında çok sakinleştirici bir etki yaratır. Canlı varyantlardan çok daha rahatlatıcı olduklarından, bir boya rengi seçerken yumuşak, nötr yeşil tonları arayın.

Yaratıcılığınızı ve Üretkenliğinizi Renklerle Arttırın

Tozlu pembe

Pembe genellikle sofistike bir pastel olarak düşünülür, daha sofistike bir duvara kıyasla bir bebeğin kreşi için daha uygun, ancak doğru hassas, tozlu tonlarda pembe hem güzel, hem de sakin olabilir. Feng shui’de, genellikle bir odadaki enerjiyi yumuşatmak için kullanılır.

Soğuk Gri
Beyaz ile siyah arasında yarı yarıya, gri elde ederseniz tarafsızdır. Ne harekete geçirecek ne de hareketsiz bırakacak. Bu dengeli kalite onu duyguları rahatlatmak ve kaygı ve stres azaltmak için harika kılar. Düz bir gri yerine, donuk ve mat olabilir.

Gökyüzü mavisi
Hayal kurarken özellikle açık havada iseniz o zaman gökyüzüne bakarsınız. Bu tonun sakinleştirici, düşündüren ve yaratıcı özelliğini anlarsınız. Feng shui’de akıl ve bedenin sakin olduğu düşünülüyor ve hatta kan basıncını düşürmek ve kalp atış hızını yavaşlatmakla alakalı. Mavinin tonu tabi çok önemli. Gökyüzü mavisi gibi açık mavi tonları kullanın.

Koyu mavi
Bilgelik, huzur ve derin sakinlik? Derin maviyi deneyin. Feng shui’de, bu zengin tonun bu duyguları uyandırdığı düşünülmektedir. Ancak tüm odayı bu renkle kaplamak yerine, beyaz bölümlerle harmanlamalısınız. Bu mavi ve beyaz kombinasyonun güçlü bir canlandırıcı enerji dozu sağladığı söyleniyor.

Soluk lavanta
lila rengi çok sevilen bir renktir. Bunun bir manevi dalga boyunda olduğu düşünülür ve barış ve bilgeliği getirmekte yararlıdır. Solgun bir gölge, lavanta gibi, yatak odasını kendi özel zen kutsal alanına çevirmenin mükemmel bir yoludur.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
467TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler