Ana SayfaSAĞLIKYıkanırken Karbonat Kullanmanız İçin 8 Neden

Yıkanırken Karbonat Kullanmanız İçin 8 Neden

Karbonat tozu – yani sodyum bikarbonat, herkesin sahip olması gereken şeylerden sadece bir tanesi çünkü onunla çok şey yapabilirsiniz. Ciddi güçlü (ve doğal) derin bir temizleyicidir. Ilık, bir banyoya eklenen birkaç bardak karbonat, rahatlatıcı ve sağlık artırıcıdır.

Karbonatın bu kadar iyi çalışmasının nedeni, alkali olması ve suyla birleştirildiğinde suyu da daha alkalin hale getirmesidir. Karbonat tozu suya ilave edilir edilmez, farkı hissedebilirsiniz – su cildinize daha ipeksi bir his verir.

İlgili: Çamaşırda karbonat kullanmanın 5 önemli faydası

İşte banyonuzda karbonat kullanmanız için 8 neden
1. Egzamayı yatıştırır
Egzama inanılmaz derecede yaygındır, ancak tam olarak iyileştirilemeyen bir cilt hastalığı değildir. Egzama hastaları ne kadar kaşıntılı ve rahatsız edici olduğunu bilir. Çalışmalar, karbonat banyolarının, egzamanın neden olduğu kaşıntıyı hafifletmeye yardımcı olabileceğini bulmuştur .

2. Vücudunuzu detoksifiye edin
Eğer halsiz hissediyorsanız bir detoks banyosuna ihtiyacınız olabilir. Karbonat tüm vücudunuzu temizlemek ve detoksifiye etmek, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek ve toksin oluşumunu ortadan kaldırmak için harikadır.

3. Kas Ağrılarını rahatlatır
Magnezyum sülfat kaynağı Epsom tuzu ile karbonat kas ağrılarının azaltaması için mükemmel bir karışımdır. Özellikle spor yapanların haftada en az bir kez kaslarına bu karışımı emdirmelidir.

4. İdrar Yolu Enfeksiyonu
Özellikle kadınlar sık sık idrar yolu enfeksiyonu olurlar. Karbonat ilave edilmiş küvette yatmak kadınların bu sorunlarını geçirmeye yardımcı olur.

İlgili: Karbonatla temizlik yapmanın kolaylıkları

5. Zehirli Bitkilerin Ağrılarını Azaltın
Yanlışlıkla zehirli sarmaşık veya zehirli meşe yaprağına dokunursanız karbonat mükemmel bir doğal çözümdür . Sıcak bir banyoya eklenen birkaç bardak karbonat kaşıntıyı hafifletmeye yardımcı olacaktır . Ya da daha konsantre bir tedavi için, su ila karıştırarak cilde doğrudan uygulayabilirsiniz.

6. Sedef hastalığı yatıştırır
Egzama gibi, sedef hastalığında, kaşıntıyı hafifletmek ve sedef hastalığı semptomlarını iyileştirmek için karbonat banyosu öneriliyor. Otoimmün bir hastalık olduğundan, karbonat hastalığı tamamen tedavi edemez – ama kaşıntıyı hafifletmek ve tahriş olmuş, hassas cildi iyileştirmek için süper etkilidirler .

7. Mantar Sorunlarından Kurtulun
Karbonat cilt veya tırnak mantarı sorunlarının giderilmesine yardımcı olabilecek benzersiz mantar önleyici özelliklere sahiptir. Mantar bazen kendini renksiz bir tırnak, ya da tuhaf bir döküntü olarak gösterebilir. karbonat banyosu mantar sorunlarını giderir.

İlgili: Kokulu karbonat yapın 13 farklı yerde kullanın

8. Bebek bezi döküntüsü
Karbonat banyoları sadece yetişkinler için değildir, bebeklerin cildi için de güvenlidir. Bir bebek banyosuna birkaç çay kaşığı eklemek, hassas ciltlerini bebek bezi döküntüsünden tamamen doğal olarak iyileştirmeye yardımcı olur.

Cildinizi banyodan önce hazırlamak için yukarı doğru hareketlerle kuvvetlice fırçalayın. Sıcak suyla karbonat dökün ve 30 dakika boyunca keyfini sürün. Banyodan sonra vücudunuzu iyice durulayın.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
471TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler