Ana Sayfa SAĞLIK Diyet Yaparken Avokado Yenmeli mi?

Diyet Yaparken Avokado Yenmeli mi?

0
339

Avokado mucize bir besin mi? Kremsi bir dokuya sahip bulunan avokadonun özellikle karın yağlarının yakılması konusunda çok başarılı olduğu yapılan araştırmalarla kanıtlanıyor. Peki karın yağlarını yakmak isteyen bir kişi bir oturuşta bir avokado yemeli mi? Avokadonun içerdiği yağ, diyet yapan bir kişi fazlamıdır? Uzmanların bu konuda görüşlerini sizin için bu yazıda topladık.

Avokado, son yıllarda özellikle içerdiği tekli doymamış yağlar sayesinde sağlığımız ve karın yağlarının yok edilmesi konusunda çok başarılı bir besin olduğu belirtiliyor.

Karın yağlarınızı yakmak isterken, her gün bir avokado tüketerek şişmanlayabilir misiniz? Avokado ile yapabileceğiniz 5 farklı yüz maskesi

Günlük bir diyetten 2000 kalorili kalori alınması öngörülüyor. Alınacak yağ miktarı ise 65 gram ile sınırlandırılıyor. Ancak bir orta boy avokado, (kabaca bir su bardağı) 23 gram yağ içerir. Bu miktar günlük yağ alımının yaklaşık üçte biri demektir. Ve yaklaşık 250 kalori içerir. Bir karşılaştırma yapılması gerekirse, orta boy bir elmanın kalorisi yaklaşık 100 dür. 100 kalori almak için avokadonun 5 de birini tüketmek gerekiyor.

Avokadoyu genellikle salata sosu olarak kullanıyoruz. Sizin de böyle bir alışkanlığınız varsa korkmayın. Diyetisyenler, kalori hesabının yeniden yapılmasını öneriyor. İçerdiği tekli doymamış yağ sebebiyle avokado yenilmesi çok sağlıklıdır. Salatanın üzerine veya sandviçin içine avokado koyarak tüketebilirsiniz. Ancak uzmanların önerdikleri miktar yarım avokadodur. Yarım avokado, bir porsiyon olarak kabul edilmektedir.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın