Ana SayfaEvDEKORASYONTebeşir Boya İle Kumaş Sandalye Boyama

Tebeşir Boya İle Kumaş Sandalye Boyama

Tebeşir boyası boyama yapmak için en kullanışlı ve kolay boyalardan biridir. Astar veya hazırlık gerektirmeden hemen hemen her yerde kullanabilirsiniz. Bu yüzden kumaşta kullanmak için de mükemmeldir.

Bu proje için, biraz da dokuya sahip olan beyaz döşemelik kumaştan yapılmış oldukça basit bir sandalye kullandık.

Malzemeler
Tebeşir Boyası
Su

Başlamadan önce, döşemeyi elektrik süpürgesiyle iyice süpürün ve üzerinde tüy ve toz kalmaması için rulo ile temizleyin. Ardından, boyamak istemediğiniz alanları örtün veya bantlayın. Boya ahşap yüzeye gelirse hemen nemli bir havluyla silin.

Test ve boyama
Her kumaş türü boyayı farklı şekilde emecektir. Tüm parçaya geçmeden önce, göze çarpmayan bir kumaş noktasını test edin. İyi bir tutarlılık ve kaplama elde edene kadar boyanın su oranıyla oynayın. Tebeşir boya nedir, nasıl yapılır?

Çoğu tebeşir boya üreticisi, tebeşir boyasını döşemede az miktarda, ince katlar halinde kullanmanızı önerir; çünkü boya çok kalın uygulanırsa çatlama eğilimi gösterir ve zamanla yıpranabilir. Bu yüzden ilk başladığınızda bir kısım boyaya üç kısım su karıştırın. Eğer boya kumaş üzerinde leke bırakıyorsa o zaman biraz daha boyayı koyulaştırın. Genellikle 1’e 1 oranı daha iyi sonuç verir.

Kumaşınızın dokulu bir tasarımı varsa, boyayı kumaşa farklı yönlerden iterek her yerinde çalışmanız gerekir. Boyadıktan sonra gece boyunca kurumasına izin verin. Eğer kuruduktan sonra istediğiniz renk olmadıysa ikinci kat boyayı yapın.

Kumaşı tebeşir boya ile boyamak size çok düşük bir maliyet getirecek evinize renk katacaktır. Ancak çok kullandığınız bir koltuk ise o kadar da çok rahat edemeyebilirsiniz. Mutfak dolaplarınızı tebeşir boya ile yenileyebilirsiniz

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
468TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler