Ana SayfaHAYATPRATİKDüdüklü Tencere Kullanmanın Püf Noktaları

Düdüklü Tencere Kullanmanın Püf Noktaları

Her evde bulunan, ancak kullanımına oldukça dikkat edilmesi gereken ve oldukça da zor kullanılan, aynı zamanda tehlikeli olan düdüklü tencerelerde çabuk ve harika yemekler pişirilebilir. Kullanmasının püf noktaları olan düdüklü tencerelerin şimdi farklı ve daha kolay kullanılabilen modelleri çıkmış olsa da, hala eskilerden kullanan anneler mevcuttur. Düdüklü tencereler, püf noktaları bilinmediği takdirde yemeği kötü yapabilir ve çeşitli tehlikeler (patlama gibi) sergileyebilir.n düdüklü tencereler oldukça makul bir fiyata günümüzde satılmaktadır. Düdüklü tencereye koymamanız gereken 10 yiyecek

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  • Düdüklü tencerede yemek yapılır iken kapağı kapatıldıktan sonra düdüğü mutlaka açık olmalı, bu hava çıkışıdır. Yeni model düdüklü tencerelerde otomatik sistem olsa da eskilerde elle kaldırılıp indirilen kısımdaki düdüğün yukarıda olması gereklidir.
  • Düdük ses çıkarmaya başladığında, hava çıkmaya başladı demektir. Yaklaşık 1 dakika havanın çıkması beklenmeli ve düdük aşağı indirilmelidir.
  • Her düdüklü tencerede birbirinden farklıdır ki bazısı bir yemeği 25 dakika da pişirirken bir diğeri 50 dakika da pişirebilir. Manuel ayarlarının ve bazı noktalarının da birbirinden farklı olduğu düdüklü tencerelerin bazılarının üstlerinde zaman ayarlayıcıları vardır ve bu büyük bir kolaylıktır. Elektrikli düdüklü tencere nedir?
  • Zaman ayarı olmayan düdüklü tencerelerde yemek yapılır iken; mutlaka saat tutulması önerilir.
  • Yemeği pişirme süreniz bittiğinde tencereyi hemen ocaktan almamalı hatta oynatmamalısınız. Basınç ve kaynama işlemi devam etmekte olacaktır. Ciddi zararlar ortaya çıkabilir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
475TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler