Ana Sayfa SAĞLIK Kötü Alışkanlıkları Bırakmak için 7 Yoga Pozisyonu

Kötü Alışkanlıkları Bırakmak için 7 Yoga Pozisyonu

Yoga kötü alışkanlıkların üstesinden gelmek için size çok yardımcı olabilir. Eminiz kurtulmanız gereken kötü alışkanlıklarınızın bir listesine sahipsinizdir. Yoga yaparken kaçınılmaz olarak onlardan kaçınacaksınız.

Nasıl olduğunu söyleyelim. Yoga, sigara içmek, içmek, uyuşukluk, sağlıksız yemek yeme vb. gibi kötü alışkanlıklarla mücadele etmek için bütüncül bir yaklaşımdır. Yavaşlamak ve öncelik vermek için mükemmel bir yoldur.

Genel olarak yoga, kötü alışkanlıklarınızdan uzak durmanıza yardımcı olurken, spesifik olarak, motive edici nitelikleri, kötü alışkanlıklar ile mücadele etmenizi güçlendirmek ve desteklemek için canlandıran belirli pozlar vardır.

Yoga gerçek yeteneklerinizi yansıtır. Duygu kendinizi daha iyi hale getirmenize ve bu arada gerekli olmayan olumsuzlukların hepsinden kurtulmanıza yardımcı oluyor.

Düşünce ve davranış değişiklikleri gözlemlemek için her gün sabahları en az 40 gün süreyle uygulayın.

kotu-aliskanlik2

1. Balasana (Çocuk Pozu)
Balasana veya Çocuk Pozu, bir bebeğin cenin pozisyonunu andıran bir asana. Bunu sabahları veya akşamları boş bir karnında uygulayın ve bağırsakları temizleyin. Pozu 1 ila 5 dakika tutun. Yüz yogası nasıl yapılır?

Yararları- Balasana, göğüs, omuz ve sırtta gerginliği yayar. Stres ve endişeyi azaltır. Baş dönmesi ile savaşmakta ve vücudun her tarafından kan akışını normalleştirmektedir.

kotu-aliskanlik3

2. Bhujangasana (Kobra Pozu)
Bhujangasana veya Kobra Pozu yılanın yükseltilmiş halini andıran bir asana. Bunu sabahları veya akşamları boş bir karnında uygulayın. Pozu 15 ila 30 saniye tutun. Yoganın faydalarını biliyor musunuz?

Yararları- Bhujangasana ruh halinizi geliştirir ve kalbinizi canlandırır. Stres ve yorgunluğu bastırır. Poz esnekliğinizi geliştirir ve bel sırtınızdaki sertliği azaltır.

kotu-aliskanlik4

3. Dhanurasana (Yay Pozu)
Bir yayı andıran bir asana. Mükemmel geri egzersizidir. Sabahları boş bir karnınla uygulayın ve pozu en az 15 ila 30 saniye tutun. 20 dakikalık rahatlatıcı yoga

Yararları- Bu hareket özellikle patolojik olarak sürekli uyku hali, derin depresyon ve yorgunluk durumlarında çok etkilidir. Poz, yorgun veya hiperaktif olduğunda dengeyi korur. Göğsünüzü, boynunuzu ve omuzlarınızı açar.

kotu-aliskanlik5

4. Ustrasana (Deve Pozu)

Deve Pozu, bir geri döndürücüdür. Sabahları boş bir midede uygulayın ve tuvalete gitmiş olun. Pozu 30 ila 60 saniye tutun. Neden yogaya başlamalısınız?

Faydaları – Ustrasana çakralarınızı iyileştirir ve dengeler. Genel sağlığınızı ve refahınızı geliştirir. Poz vücudunuzun önünü açar ve duruşunuzu geliştirir.

kotu-aliskanlik6

5. Adho Mukha Svanasana (Aşağı Köpek Pozu)

Sabahları boş bir midede uygulayın. Pozu 1 ila 5 dakika tutun.

Faydaları – Size gençleştiriyor ve enerji veriyor. Beyninizi yatıştırır ve depresyonu hafifletir. Uykusuzluk ve yorgunluğu tedavi eder. Poz yüksek tansiyon için terapötiktir.

kotu-aliskanlik7

6. Vrikshasana (Ağaç Pozu)
Bir ağacın nazik ve sağlam duruşunu andıran bir asana. Sabahları boş bir midede uygulayın. Her bacak için pozu 1 dakika tutun. Göğüs sarkmalarını önlemek için 8 mükemmel hareket

Yararları- Dayanıklılığınızı ve konsantrasyonunuzu geliştirir. Vücudunuz üzerinde sakin bir etkisi vardır. Poz, merkezi sinir sisteminizi rahatlatır ve kendinize güveninizi arttırır.

kotu-aliskanlik8

7. Natarajasana (Dans Pozu)
Dans hareketlerinden birine benziyor. Sabahları boş bir midede uygulayın ve pozu 15 ila 30 saniye tutun. Metabolizmanızı nasıl hızlandırırsınız?

Faydaları – Vücudunuzdan stresi atmaya yardımcı olur. Esnekliğinizi arttırır. Zihninizi ve vücudunuzu merkezlemenize yardımcı olur. Poz, duruşunuzu, konsantrasyonunuzu ve dengenizi geliştirir.

İlgili Makaleler

Kronik Ağrılar ve Migren İçin Zencefilli Gazoz Tarifi

Kronik ağrılar ve migren de tedavi için zencefil kullanılır. Evde doğal bir zencefilli gazoz...

Taze Kızılcık Yemek İçin 5 Neden

Taze kızılcık sağlık açısından inanılmaz faydaları bulunan bir meyvedir. İşte taze kızılcığın faydaları... Antioksidan enerji...

Eklem Ağrısı İçin Zencefil Kullanmanın 4 Farklı Yolu

Eklem ağrısı farklı uygulamalar ve yöntemler deneyebilirsiniz. Bunlar arasında eklem ağrısı için en etkili...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,884BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
446TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kronik Ağrılar ve Migren İçin Zencefilli Gazoz Tarifi

Kronik ağrılar ve migren de tedavi için zencefil kullanılır. Evde doğal bir zencefilli gazoz hazırlayarak, zencefilin sağlık faydalarından yararlanabilir ve migren dahil kronik ağrıları...

Halıyı Yıkamadan Nasıl Temizleyebilirsiniz?

Halıyı yıkamadan nasıl temizleyebilirsiniz? Kirli halınızı yıkamaya ya da silmeye zamanınız yoksa, kısa sürede halınızı tertemiz yapabilirsiniz.Özellikle kış aylarında halınızı kendiniz de yıkasanız, yıkama...

Giysilerdeki Vücut Kokusunu Gidermenin En İyi 5 Yöntemi

Giysilerdeki vücut kokusunu bazen istenmeyen bir koku olabilir. Dolabınızı açtığınızda bu kokuyu almak istemeyebilirsiniz. Eğer kıyafetleri hemen yıkamayıp bekletirseniz, bakteriler çoğalır ve yıkasanız da...

Dolaptaki Giysilerin Kırışması Nasıl Önlenebilir?

Dolaptaki giysilerin kırışması can sıkıcı bir durumdur. İşe gitmek üzereyken ya da dışarı çıkmak üzereyken, pek de hoş bir durum sayılmaz. Kıyafetleri, saklama koşulları uygun...