Ana Sayfa YEMEK TATLI TARİFLERİ Şerbetli Tatlılar Nasıl Uzun Süre Saklanır?

Şerbetli Tatlılar Nasıl Uzun Süre Saklanır?

Şerbetli tatlılar hem yapım aşamasında hem de yeme aşamasında kişiyi son derece mutlu eder. Kızarmış baklavaların üzerine şerbet konduğunda çıkan koku, tatlıların şerbeti içlerine çekişi ve oluşan muazzam tat mükemmel bir zevk yaşatmaktadır.

Genellikle bizim mutfaklarda özellikle şerbetli tatlılar yapıldığında son derece çok miktarda yapılmaktadırlar. Bu nedenle tatlıyı yediğimizdeki zevk kadar tatlıyı Nasıl uzun süre boyunca sağlayacağımızı bilmemiz son derece önemlidir.

Ayrıca uzun süreli saklama yöntemleri, aniden misafiriniz geldiğinde ikram edebilecek ürününüz olması açısından son derece önemlidir.

Şerbete Limon Koymak Şekerlenmesini Önleyecektir

Yaptığınız tatlının şerbetine bir yemek kaşığı kadar limon suyu ilave etmeniz tatlınızın şerbetinin zaman içerisinde kristalleşerek şekerlenmesini önceleyecektir. Bu sayede yaptığınız şerbetinizi çok daha uzun süre muhafaza edebilirsiniz.  Ayrıca limon çok hoş bir aroma verdiği için tüm tatlılara yakışmaktadır. Yani rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Buzdolabı Yerine Kuru Yerleri Tercih Edin

Buzdolabı tatlıyı soğuttuğu için şekerlenme miktarını arttırmaktadır. Yani aslında buzdolabının alt kısmı tatlınızı korumak yerine ona kötülük yapmaktadır.  Bu nedenle şerbetli tatlınızı kuru ve temiz bir yerde saklamanız çok daha faydalı olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken asıl husus tatlınızın saklandığı yerde hiç güneş görmemesidir. Güneş tatlınızın yapısını bozabilir.

Buzluklarda Hava Almadan Uzun Süre Saklayabilirsiniz

Tatlılarınızı en uzun vadeli saklama yöntemi kesinlikle buzluklarda tutmaktır. Hava almayacak şekilde bir buzdolabı poşeti içine veya ağzı vakumlu bir kabın içine koyarak buzluklarda dondurabilirsiniz.

Tatlılarınızın çok daha taze kalması için esasında en iyi yöntem şerbetini henüz dökmeden saklamak, sonrasında buzluktan çıkarıp üzerine şerbet ilave ederek ilk günkü tazeliğine geri döndürmektir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Deniz Tuzu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Deniz Tuzu Hakkında Bilmeniz Gerekenler. Denizden hasat edilen tuz, normal tuz için verilen tuzun...

Kalıbına Sıkışan Kek Nasıl Çıkar?

Kalıbına Sıkışan Kek Nasıl Çıkar? Kekin, kek kalıbına yapışması ve çıkmaması durumu her kek...

Nohut Unu Nasıl Yapılır?

Nohut Unu Nasıl Yapılır? Özellikle yüksek protein içeriği nedeniyle vejeteryanların ve glütensiz beslenmeyi tercih...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Paslı Izgara Tellerini Temizleme Yöntemleri

Paslı Izgara Tellerini Temizleme Yöntemleri. Mangalınızı dışarıda bırakırsanız, paslı ızgara tellerini nasıl temizleyeceğinizi bilmeniz gerekebilir. Izgara tellerini paslanmadan tutmak için dış mekanda bırakmayın.Kullandığınız yöntem,...

En İyi Ev Yapımı Harç Temizleyici Tarifleri

En İyi Ev Yapımı Harç Temizleyici Tarifleri. Kolay ve ucuz derz temizleyicileri, lekeleri açmaya, küf ve rutubeti gidermeye yardımcı olur. Ve cüzdanınıza zarar vermezler....

Umumi Tuveletlerde El Kurutucularını Kullanmayın

Umumi Tuveletlerde El Kurutucularını Kullanmayın. Bu dünyadaki çok az zevk, ellerinizi bir el kurutucusunun altına koymak ve kutu makinesinin geri kalanını yapmasına izin verme...

Giysilerin Renginin Solmaması İçin Öneriler

Giysilerin Renginin Solmaması İçin Öneriler. Giyeceklerin ilk alındığı günkü gibi yeni görünmesi herkesin dileğidir. Hiç kimse solgun ve eski görünümlü kıyafetlerle gezmek istemez. Peki,...