Ana Sayfa YEMEK TATLI TARİFLERİ Şerbetli Tatlılar Nasıl Uzun Süre Saklanır?

Şerbetli Tatlılar Nasıl Uzun Süre Saklanır?

Şerbetli tatlılar hem yapım aşamasında hem de yeme aşamasında kişiyi son derece mutlu eder. Kızarmış baklavaların üzerine şerbet konduğunda çıkan koku, tatlıların şerbeti içlerine çekişi ve oluşan muazzam tat mükemmel bir zevk yaşatmaktadır.

Genellikle bizim mutfaklarda özellikle şerbetli tatlılar yapıldığında son derece çok miktarda yapılmaktadırlar. Bu nedenle tatlıyı yediğimizdeki zevk kadar tatlıyı Nasıl uzun süre boyunca sağlayacağımızı bilmemiz son derece önemlidir.

Ayrıca uzun süreli saklama yöntemleri, aniden misafiriniz geldiğinde ikram edebilecek ürününüz olması açısından son derece önemlidir.

Şerbete Limon Koymak Şekerlenmesini Önleyecektir

Yaptığınız tatlının şerbetine bir yemek kaşığı kadar limon suyu ilave etmeniz tatlınızın şerbetinin zaman içerisinde kristalleşerek şekerlenmesini önceleyecektir. Bu sayede yaptığınız şerbetinizi çok daha uzun süre muhafaza edebilirsiniz.  Ayrıca limon çok hoş bir aroma verdiği için tüm tatlılara yakışmaktadır. Yani rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Buzdolabı Yerine Kuru Yerleri Tercih Edin

Buzdolabı tatlıyı soğuttuğu için şekerlenme miktarını arttırmaktadır. Yani aslında buzdolabının alt kısmı tatlınızı korumak yerine ona kötülük yapmaktadır.  Bu nedenle şerbetli tatlınızı kuru ve temiz bir yerde saklamanız çok daha faydalı olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken asıl husus tatlınızın saklandığı yerde hiç güneş görmemesidir. Güneş tatlınızın yapısını bozabilir.

Buzluklarda Hava Almadan Uzun Süre Saklayabilirsiniz

Tatlılarınızı en uzun vadeli saklama yöntemi kesinlikle buzluklarda tutmaktır. Hava almayacak şekilde bir buzdolabı poşeti içine veya ağzı vakumlu bir kabın içine koyarak buzluklarda dondurabilirsiniz.

Tatlılarınızın çok daha taze kalması için esasında en iyi yöntem şerbetini henüz dökmeden saklamak, sonrasında buzluktan çıkarıp üzerine şerbet ilave ederek ilk günkü tazeliğine geri döndürmektir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Erik Suyunun 6 Büyük Faydası

Erik suyunun 6 büyük faydası var. Bunun için farklı bir meyve suyu denemek istiyorsanız,...

Çileğin Uzun Süre Taze Kalması İçin 3 Basit Kural

Çileğin Uzun Süre Taze Kalması İçin 3 Basit Kural.. Çilekler yumuşak ve narin meyvelerdir,...

Turşunun Çabuk Bozulmaması için Ne Yapılmalı?

Turşunun Çabuk Bozulmaması için ne yapılması gerekir? Bin bir emekle kurulduktan sonra en kısa...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,857BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve...

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...

Evde Yetiştirebileceğiniz Tedavi Edici 8 Bitki

Tedavi edici 8 bitki evinizde her zaman bulunmalı. Başınız ya da boğazınız ağrıdığında veya hafif yaralanmalarda hemen ilaçlara başvurmak yerine, evde yetiştirebileceğiniz bitkilerden faydalanabilirsiniz.Aşağıda...