Ana SayfaHAYATAkıllı Telefonunuzu Hızlı Şarj Etmek İçin 10 Basit İpucu

Akıllı Telefonunuzu Hızlı Şarj Etmek İçin 10 Basit İpucu

Telefonunuzu kullanmak istediğinizde bataryanın zayıf ya da tamamen bitmiş olduğunu görmek kadar rahatsız edici bir şey yoktur. Seyahat ederken daha da kötü. Uzun bir gün uçakta veya yeni bir şehri keşfetmek dışarıda pilinizi boşaltır ve genellikle şarj etmek için yalnızca sınırlı bir zamanınız olur. Yoldayken veya herhangi bir zamanda şarj etmek için sadece birkaç dakikanız varsa telefonunuzu hızlı bir şekilde şarj etmeniz gerekir.

Zamanında kısa olduğunda telefonunuzu hızlı şarj etmek için 10 basit ipucu!

Prizden Şarj Etme – USB Bağlantı Noktasından Kaçının
Telefonunuzu şarj etmenin en iyi yolu, doğrudan bir prize takmaktır. Telefonunuzu bilgisayarınıza bir USB kablosuyla bağlamak, şarj etmek için uygun bir yöntem olsa da, geleneksel priz kadar hızlı değildir. Telefonu araba şarj etmeyi neden bırakmalısın?

Bu basit uygulama,% 50’ye kadar şarj etme süresi veya daha fazla tasarruf sağlar.

Daha Güçlü Bir Şarj Cihazı Kullanın
Şarj cihazlarından / adaptörlerden bahsetmişken, akıllı telefonunuzun kullanabileceği kadar güç harcayabileceğinizden emin olun. Örneğin, iPhone 6 1 amp güç adaptörüyle birlikte gelir – ancak 2.1 amp şarj cihazını kullanırsanız çok daha hızlı bir şekilde şarj olur.

Telefonunuzu 2,1 amp şarj cihazıyla şarj etmek, 1 amp şarj cihazı ve kabloyla şarj etmekten daha fazla ısı üretecektir. Bu, pilinizin ömrünü azaltabilir (biraz da olsa). Bu nedenle, 1 amp şarj cihazına bağlı kalmak isteyebilirsiniz.

Bir Şarj Gizmo Cihazı alın
Kesinlikle bir USB portu kullanmanız gerekiyorsa, kendinize bir USB portu üzerinden şarjı optimize etmek için tasarlanmış küçük bir gizmo olan Pratik bir Ölçüm Cihazı edinin . Herhangi bir USB cihazının gerçek zamanlı şarj oranlarını gösterir, böylece ne kadar hızlı şarj olduğunuzu bilirsiniz. Ayrıca herhangi bir duvar adaptörü ile birlikte de kullanabilirsiniz! Telefonu temizlemek için dezenfektan sprey yapımı

Bir Bilgisayar Uygulaması Kullanın
Asus’un Ai Şarj Cihazı , iPhone’ları, iPod’ları ve iPad’leri PC’nizin USB portundan şarj etmenizi sağlayan ücretsiz bir yardımcı programdır. Ai Şarj Cihazı ayrıca standart USB portlarını kullanarak bunları yüzde 50 daha hızlı şarj etmeyi vaat ediyor.

Pil Paketinizi Telefonun Yerine Şarj Edin
Bazı taşınabilir pil paketleri, bağlanacağınız akıllı telefon veya tabletten çok daha hızlı şarj olabilir. Uçağınıza binmeyi beklerken ya da duş alırken pili prize takın, sonra tekrar cebinize sokun ve telefonunuzu şarj edin.

Telefonunuzu Uçak Moduna Alın
Akıllı telefonunuz prize takılıyken güç kullanımı devam eder. Wi-Fi çalıştıran radyolar, cep telefonu sinyali ve Bluetooth, güç almak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırken, hepsi güç harcar.

Telefonunuzu bir sonraki şarjda Uçak Modu’nu açmayı deneyin. Açıkken kısa mesaj veya telefon araması almazsınız, ancak telefonunuzu birkaç dakika daha hızlı şarj edebilirsiniz.

Gücü kesmek
Telefonunuzu Uçak Modu’na almak, telefonunuzu daha hızlı şarj etmenize yardımcı oluyorsa, tamamen kapatılması daha da iyidir! Telefonunuzu şarj olurken kapatarak, ekranı ve hareket sensörlerini çalıştırmak ve uygulamaları çalıştırmak için güç ihtiyacını durdurursunuz. Telefonun ömrünü kısaltan hatalar

Sakin Ol
Telefonunuzun biraz temiz hava almasına izin verin, daha hızlı bir şarjla size geri dönecektir. Bataryayı çıkartmak ve batarya için serin bir yerde tutmak kesinlikle işleri hızlandırır.

Hatırlanması gereken bir diğer şey … ısı telefonunuzun en büyük düşmanıdır. Hiçbir şey bir pilin ömrünü ısıdan daha fazla kısaltamaz, bu nedenle doğrudan güneş ışığından ve sıcak araçlardan uzak tutun ve dokunulduğunda sıcakken telefonu asla şarj etmeyin.

Şarj olurken telefonunuzu kontrol etmeyi bırakın
Telefonunuz şarj olurken sürekli kontrol etmek pil ömrünü gerçekten öldürüyor. Bir mesaj bekliyor olsanız bile, telefonunuzu kontrol etmemeye çalışın, sadece zil sesini açın. Kontrol etmeniz gerekirse, güç boşalmasını en aza indirmek için parlaklığı azaltın.

Doğru Pil Bakımı
Apple, her ay en az bir tam şarj döngüsü geçirmenizi önerir. Bu, akıllı telefonunuzu % 100 olarak şarj etmeniz ve kendi kendine kapanana kadar tamamen boşalması gerektiği anlamına gelir.

Arada şarj etmeden tam bir döngüde yaparak, elektronların akü içinde akmasını ve mümkün olan en uzun ömre sahip olmasını sağlarsınız.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler