Ana Sayfa GÜZELLİK 50 Yaş Üstü Kadınlar İçin Göz Makyajı İle İlgili İpuçları

50 Yaş Üstü Kadınlar İçin Göz Makyajı İle İlgili İpuçları

50 yaşın üzerindeki kadınların çoğu ya çok fazla makyaj yapıyor ya da hiç kullanmıyorlar. İyi görünmek için bu iki uçtan da kaçınılmalıdır. Olgun ciltte görünür kırışıklıklar, ince çizgiler ve kaz ayakları ile daha az elastik olduğu için, göz makyajı tüm bu cilt sorunlarını gizlemelidir. Bu sadece doğru göz kalemi ve göz farı seçmekle ilgili değil, aynı zamanda uygulama tekniğiyle de ilgilidir.

Göz Makyajı Nasıl Uygulanır?
Olgun kadınların çok fazla göz makyajından kaçınılması gerekir. 20’li ve 30’lu yaşlarınızda koyu renkli göz farı veya çok renkli farlar uygulamış olabilirsiniz ama şimdi buna bir son vermenin zamanı geldi. Koyu renkli göz farı gözlerinizi gençleştirmek için hiçbir şey yapmaz ve tam tersine gözlerinize yorgun ve sarkık bir görünüm verir. Göz makyajında dikkat edilmesi gereken 10 nokta

Ayrıca, karışık canlı renklerin 50 yaş üstü kadınlara uygun değildir. Cilt, 30’lu yaşların başından itibaren yaşlanmaya başladığında, derinin elastikiyetinde kademeli bir kayıp olur. Bu kırışıklıklar, ince çizgiler ve sarkık cilt ile sonuçlanır. Yaşlanma karşıtı kremler ve losyonlar bu belirtileri geciktirebilir.

Ancak, bu sorunlardan bazıları bir kadının 50’lerine geldiği zaman ortaya çıkar. En göze çarpan cilt yaşlanma belirtileri kaz ayakları ve göz altındaki sarkık torbalardır. Doğru ürünler seçilmezse, bu kusurlara dikkat çekebilir ve yaşınızı gösterebilir.

Makyaj göz farı fırçası
Herhangi bir ürünü kullanmadan önce, gözlerinizi iyi bir göz astarı kullanarak hazırlamanız çok önemlidir. Kaliteli bir astar uygulamak, makyajın cilt üzerinde zahmetsizce kaymasını ve ince çizgilere ve kırışıklıkların üzerine birikmesini önler. Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır?

Gözünüzü Aydınlatın
Hafif ışıltılı, hafif pırıltılı göz farı veya inci veya saten kapatıcı kullanın. Bu tür hafif renkli göz farı, gözlerinizin aydınlanmasına ve daha büyük görünmesine yardımcı olur.

Cildin esnekliğini yitirmesi nedeniyle göz çevresindeki cilt sarkmaya başlar. Bu kusuru kamufle etmenin en iyi yolu, gözlerin dış köşelerine bir vurgulayıcı smidgen uygulamaktır.

Kapatıcı uygulayın
Göz torbaları ve koyu halkalarınız varsa, kamufle etmek için bir kapatıcı uygulamanız gerekir. Şiş gözler ve koyu halkalar için göz altındaki cilt üzerinde sarı bazlı bir kapatıcı kullanın. Kapatıcıyı ovalamadan sürün. Tamamladığınızda, bir miktar saydam pudra uygulayın. Göz renginize en uygun makyajı nasıl yaparsınız?

Sıvı eyeliner fırçası
Sıvı eyeliner, kalem astarlarından daha iyi bir seçenektir. Kirpik çizgisinin çok yakınında ince bir sıvı eyeliner çizgisinin tam olarak uygulanması, gözlerin açılmasına ve daha büyük görünmelerine yardımcı olur.

Rimel Şart
Gözleri açmak için iyi bir rimel şarttır. 50 yaş üstü kadınlar için en etkili göz makyajlarından biridir . İlk önce kirpiklerinizi kıvırmak için kirpik kıvırıcı kullanmanız ve ardından uzatma ve hacim veren maskaradan iki kat sürmeniz gerekir. 50’li yaşlarındaki kadınlar genellikle ince kirpiklere sahip olduklarından, hacimli bir maskara daha hacimli ve kalın görünmelerine yardımcı olur. Gözaltı torbalarından kurtulmanın 5 yolu

En iyi ipuçlarından biri, toz göz gölgeleri ince çizgilerin etrafına yerleşmeye meyilli olduğundan ve aynı zamanda kaz ayaklarını vurguladığından, pudra yerine krem ​​göz farı kullanın. Aynı nedenden dolayı mineral makyaj kullanmaktan kaçının. Doğru göz makyajı, özelliklerini geliştirebilir ve 50’li yaşlarındaki bir kadını genç ve çekici gösterebilir.

İlgili Makaleler

Bacak Kaslarınızı Sıkılaştırmak İçin 12 Etkili Hareket

Bacak Kaslarınızı Sıkılaştırmak İçin 12 Etkili Hareket. Kilo alıp verme sırasında en çok etkilenen...

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika. Devedikeni benzeri yıllık bir bitki olan aspirenin tohumlarından elde...

Saçın Daha Hızlı Uzaması İçin Karbonat Şampuanı

Saçın Daha Hızlı Uzaması İçin Karbonat Şampuanı. Karbonatı sadece mutfakta hamur işleri için kullanmak,...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Çizilen Mobilyalar Nasıl Kamufle Edilir?

Çizilen Mobilyalar Nasıl Kamufle Edilir? Çok severek kullandığınız bir mobilyanız; odanın içinde eşyaların yerini değiştirirken, evinizi taşırken, herhangi birinin sivri şeylerle dikkatsiz bir şekilde...

Ev Yapımı Gül Suyu

Ev Yapımı Gül Suyu. Sevdiğiniz kişi size bir buket gül mü verdi? Üstelik bu güller kokulu ise o  zaman bu buketi daha kalıcı hale...

Mutfak Ürünlerinin Şaşırtıcı Farklı Kullanım Alanları

Mutfak Ürünlerinin Şaşırtıcı Farklı Kullanım Alanları. Evinizde bir sorunla karşılaştığınızda hemen çözüm üretebilmek gerçekten rahatlatıcıdır. Bu bir leke ya da herhangi bir yerde çatlak...

Sarımsağın Faydalarını Arttırmanın Yolları

Sarımsağın Faydalarını Arttırmanın Yolları. Sarımsak kokusu sebebiyle olumsuz bir izlenim bıraksa da, sağlık açısından faydaları sebebiyle en çok tüketilmesi gereken sebzedir. Ancak sarımsakın sağlık...