Ana Sayfa GÜZELLİK Epilasyon için Ponza Taşı Kullanabilirsiniz

Epilasyon için Ponza Taşı Kullanabilirsiniz

0
1554

Ponza taşı temelde sertleşmiş ve gözenekli bir kaya şeklini alan lavtır. Doğal dokusundan dolayı kuru cildi ve kilları vücudunuzdan çıkarabilir. Bu taşı cildinize sürdüğünüzde kuru veya ıslak sürtünme ve ısı oluşur. Kıl köklerini yok etmek için ısı miktarı yeterlidir ve kıllar fazla tahriş olmadan kolayca çıkar.

Düzenli olarak ponza taşı kullanımının, kılların çıkarılmasında ve kıl büyüme hızının gecikmesinde çok büyük bir yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

Nasıl kullanılır?
Yüz kıllarının giderilmesinde kullanılması tavsiye edilmediğinden, yüz dışında vücudunuzun her yerinde bir pomza taşı kullanabilirsiniz. Aşındırıcı olduğu için onu dikkatli kullanmanız gerekir. Kuru ayaklara sürtebilirsiniz, ancak ıslak ayaklarda kullanırsanız daha iyi sonuçlar alırsınız. Ponza taşının farklı kullanım alanları

Ponza taşının yanı sıra bacaklarınızı yaklaşık 5 dakika ılık suda bekletin. Bir bacağınızı çıkarın ve üzerine vücut şampuanı veya yumuşak bir sabun sürün. Ponza taşını çıkarın ve küçük dairesel hareketlerle cildinize sürün. Çok yavaşça yapın yoksa cildinizde çizikler olabilir. Kuru cilt birikintilerinin bulunduğu kısımlarda biraz daha sert kullanabilirsiniz. Sürtünmeye 1-2 dakika kadar devam edin. Bacağınızı suyla iyice yıkayın. sonra diğer bacağınıza aynı uygulamayı yapın.

Ponza taşı, cildinizden doğal yağları alma eğilimindedir ve bundan dolayı kurumasına neden olur.

Cildi ponza ile ovalamak cildi temizler, güneş ışığına karşı daha hassas olmasını sağlar. Cildinizi ponza ile ovduktan sonra bazı önleyici tedbirler almalısınız. Bacaklarınızı veya vücudunuzun herhangi bir bölümünü, bir ponza taşıyla her temizlediğinizde, alanı iyice nemlendirin. Güneşten korunma formülü iyi bir nemlendiriciye (SPF) kullanın. Böylece bir cilt kremi, cildi güneş ışığında bulunan zararlı UV ışınlarından korumanın yanı sıra çift nemlendirme amacına da hizmet edecektir.

Ponza taşı nedeniyle oluşan kıl dökülmesi anında görülmez. Kıl büyümesinin yavaşladığını fark etmek belli bir süre alacaktır. Zaman aralığı, cilt tipinize ve kılın doğasına bağlıdır. İdeal olarak, cildiniz üzerinde tahriş gibi olumsuz etkilerin oluşmasını azaltmak için her üç günde bir ponza taşı kullanın.

Bir ponza taşının güzellik kitinizin gerekli bir parçası olduğunu bilmek zorundasınız ve her zaman nereye giderseniz gidin taşımalısınız. Düzenli ve doğru kullanımı sadece istenmeyen tüylerden kurtulmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha temiz, yumuşak, pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt sağlar.