Ana Sayfa YEMEK Sarımsaklı Pişirmeyi Seviyorsanız Bilmeniz Gereken Her Şey

Sarımsaklı Pişirmeyi Seviyorsanız Bilmeniz Gereken Her Şey

0
482

Birkaç diş sarımsaka sahip olmak, lezzette bir artış sağlayacaktır. Tabi nasıl hazırlanacağını bilmenin farkı gerekiyor. Sarımsak doğrama, saklama ve hatta kavurma konusunda en iyi uygulamaları merak ettiyseniz, bu ipuçlarını vereceğiz.

Tüm başı fırında tatlı, yumuşatılmış diş için kavrun.

Sote edilmiş sarımsaktan farklı olarak, fırında kavrulmuş sarımsak mükemmel bir lezzet sunar. Bunun için yapmanız gereken bir baş sarımsağı dişlerin ortasından kesin üzerine zeytinyağı gezdirin ve fırınlayın. Sarımsak Tozu Nasıl Hazırlanır?

Zeytinyağında sarımsakı sadece 30-45 saniye kavurun

Çiğ sarımsak yemeklerde pişirilmesi gerekir, ancak dikkatli değilseniz, acı bir tadla sonuçlanır ve kolayca kahverengiye dönüşebilir. Orta ateşte yaklaşık 30 saniye pişirmek genellikle mükemmel bir zaman mertebesidir.

Sarımsağı daha keskin bir lezzet için dilimleyin ve hafif bir lezzet için bütün bırakın.

Sarımsak dilimlenmiş olarak pişirilirse daha yoğun, bütün pişirilirse daha az bir tad verir. Bunun nedeni sarımsak hücreleri kesildikçe daha fazla serbet kalır ve tadı daha yoğun olur. Siyah Sarımsak Nasıl Yapılır?

Sarımsakları doğramak istemiyorsanız rendeleyin

Peynir rendenizi veya mikro yüzeyinizi, sarımsak ekleyeceğiniz çanağın üzerinde tutun ve tek tek dişleri rendeleyin. Etin üzerine yapacağınız bu işlem sonunda sarımsakın suyu da katılacağı için mükemmel bir sonuç alırsınız.

Kokusunu elinizden çıkarmak için taze limon suyu kullanın.

Sarımsakla uğraşmanın en büyük dezavantajı, elinizdeki kalan koku ve yapışkanlıktır. Kokuyu gidermenin basit bir yolu, elinizi limon dilimiyle ovmaktır. Sarımsak Turşusu Tarifi

Bir sarımsak soyucu ile ellerinizi temiz tutun

Sarımsak soyma yönteminden nefret ederseniz basit bir sarımsak soyucu hayatınızı değiştirecektir .

Taze (kesilmemiş) sarımsak başlarını iki aydan daha uzun süre tutmayın. Sarımsak Ezicisi Nasıl Temizlenir?