Ana Sayfa GÜZELLİK Çilek Bacaklar İçin En Etkili 5 Ev Çözümü

Çilek Bacaklar İçin En Etkili 5 Ev Çözümü

0
1160

Bacaklarınızdaki tüyleri ağda ya da makine ile temizledikten sonra ortaya çıkan kırmızı küçük lekeler, tüyler kadar rahatsız edicidir. Buna çilek bacak denir. Evde uygulayacağınız basit çözümlerle çilek bacaklardan kurtulabilirsiniz.

Çilek bacaklar sorunu, neredeyse tüm kadınların sorunudur. Bacaklardaki tüyleri temizledikten sonra kıl köklerinde kırmızı küçük noktalar oluşur ve bir süre de geçmezler. Sağlık açısından herhangi bir zararı yoktur ancak hemen dışarı çıkmanız gerektiğinde, bacakları kapatacak kıyafet giyme derdine düşülür.

Neyse ki, bu sorunu çözecek 5 etkili çözüm önerisi var.

Çilek bacaklardan kurtulmak için ev tedavileri

Kahverengi şekerle fırçalayın
Düzenli olarak peeling yaparak yağ, kir veya bakterilerin birikmesini önleyebilirsiniz. Kahverengi şeker, doğal bir ürün olarak en iyi seçimdir. Kir, yağ ve büyüyen tüyleri nazikçe temizleyebilir ve kırmızı lekelerin daha az ortaya çıkmasını sağlayabilir. Kahverengi şeker antioksidan açısından zengindir, cildinize iyi gelir.

2 yemek kaşığı kahverengi şeker ile 2 yemek kaşığı aloe vera jeli ve 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırın. Karışımı bacaklarınıza sürün ve peeling yapın. Bunu haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

2. Karbonat
Karbonat, hafif aşındırıcı özelliği nedeniyle mükemmeldir. Cildinizi yatıştırmaya yardımcı olan ve aynı zamanda koyu lekeleri azaltan anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.

1 yemek kaşığı karbonat, 1 yemek kaşığı ılık su ve 1 çay kaşığı yulaf ezmesini (un haline getirilmiş) karıştırın. Karışımı bacaklarınıza sürün ve 2-3 dakika bekletin. Sonra soğuk su ile durulayın.

3. Yumurta akı
Yumurta akı, antioksidan ve anti-yorgunluk önleyici maddeler açısından zengindir. Yumurta beyazının büzücü özellikleri gözenekleri sıkılaştırabilir.

1 yumurta akını iyice çırpın ve 1 çay kaşığı limon suyu ile karıştırın. Karışımı bacaklarınıza sürün ve 5-10 dakika bekletin. Sonra soğuk su ile durulayın.

4. Salatalık suyu
Salatalık suyu cildiniz için çok iyidir. Cildi iyileştirmeye yardımcı olan bileşenler içerir. Salatalık suyu cilt aydınlatmasında oldukça etkilidir, böylece kırmızı gözeneklerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Salatalığın suyunu çıkarın ve bacaklarınıza sürün. 10-15 dakika bekletin ve sonra soğuk su ile yıkayın. En iyi sonuç için, bu tedaviyi günde iki kez uygulayabilirsiniz.

5. Hint yağı
Hint yağı, cildinizi nemlendirmeye, kollajen ve esnekliğini artırmaya yardımcı olan anti-inflamatuar özellikler içerir. Kırmızı gözeneklerin arkasındaki temel nedenlerden biri olan ölü deriyi çıkarmaya yardımcı olur.

Aloe Vera ile birkaç damla Hint yağını karıştırın ve etkilenen bölgeye hafifçe masaj yapın.