Ana SayfaGÜZELLİKEL + AYAK BAKIMITırnaklarınız Neden Sarı? Nasıl Beyazlatılır?

Tırnaklarınız Neden Sarı? Nasıl Beyazlatılır?

Tırnaklarınızda ojeyi çıkarın ve dikkatli bir şekilde bırakın. Tırnaklarınızda sarılık görüyor musunuz? Eğer bir sarılık varsa bu sağlığınızla ilgili bir işaret veriyor olabilir. Tabi tırnak sararmalarının ana nedeni tırnakların uzun süre ojeli kalması ilk sebep olabilir. Ama tırnaklarınıza çok da oje sürmüyor ve hava almasını sağlıyorsanız o zaman bir doktora görünmenizde fayda olabilir.

Tırnak Sararmasının nedenleri ve tedavi yöntemleri

Çok uzun süre tırnağa oje uygulamak, tırnakların oksijensiz kalmasına ve sararmasına neden olur. Tırnaklarınızdaki bu aşınmayı önlemek için oje sürmeden önce tırnaklarınızı nemlendirmeyi unutmayın. Ayrıca sigara içimi de tırnaklarda sararma yapabilir.

Tırnaklarınızdaki sararmayı gidermek için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler var. Öncelikle sararma yok oluncaya kadar tırnaklarınıza oje sürmeyin. Karbonat, hidrojen peroksit veya limon gibi beyazlatıcı ürünlerle tırnaklarınızı ovun. Beyazlatıcı bir ajan içeren diş macunu kullanmak da işe yarar. (Tırnaklarınızın mükemmel görünmesi için 8 öneri)

Limon sitrik asit içerir. Limon suyunu tırnaklarınızda bekletin. Ardından eski bir diş fırçasıyla tırnaklarınızı fırçalayın. İsterseniz, pamuk üzerine limon suyu koyarak tırnaklarınıza masaj yapabilirsiniz. (Tırnaklarınızın hep manikürlü ve bakımlı görünmesi nasıl sağlanır?)

Eğer oje kullanmıyorsanız veya sık sık tırnaklarınızı havalandırmanıza rağmen renginden sararma varsa başka nedenlere bakmanız gerekir. Tırnaklarda sararmaya neden olan etkenler arasında mantar enfeksiyonları veya daha da kötüsü şeker hastalığı olabilir. (Tırnaklarınız sağlığınızla ilgili neler söylüyor?)

Enfeksiyonların başlıca sebebiyle sağlıksız koşullarda manikür yaptırmaktır. Her zaman kendi aletlerinizi kullanın ve evde temizliğini kendiniz yapın.

Enfeksiyon durumunda tırnaklarınızı düzeltmek için çay ağaçı yağı uygulayabilirsiniz. Eğer sorununuzun farklı olduğunu düşünüyorsanız o zaman veya yaptığınız tüm uygulamalara rağmen düzelme görmüyorsanız o zaman mutlaka bir doktora başvurun.

İlgili Yazılar

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler