Ana SayfaEvDEKORASYONMutfağınızı Olduğundan Daha Dağınık Gösteren 6 Şey

Mutfağınızı Olduğundan Daha Dağınık Gösteren 6 Şey

Mutfaklar en çok vakit geçirdiğimiz yerlerden biri olunca dağınıklık kaçınılmaz oluyor. Ama bunun yanısıra bizim yaptığımız bazı hatalar da mutfağımızın daha dağınık gibi görünmesine neden oluyor. İşte bu hatalar veya alişkanlıklar…

1. Tezgah üzerinde çok fazla eşya
Birkaç küçük cihaz veya dekoratif kutu olması farketmez – tezgahınıza ne kadar çok şey koyarsanız alan o kadar kötü görünür. Tezgahın üzerinde sık kullanılan yalnızca bir veya iki cihaza yyer açın diğerlerini dolapların içine saklayın. Mutfak eşyalarındaki yağlar nasıl temizlenir?

2. Tezgahta yeterince eşya olmaması
Tezgah üzerinde hiç bir eşyanın olmaması da en küçük bir şey koyduğunuzda dağınık görünmesine neden olur. Bunun için tezgahın üzerine bomboş bırakmak da doğru değil.

3. Buzdolabınızı sanat galerisi gibi kullanmak
Çocuğunuzun mum boya çizimlerini, notları buzdolabı üzerine koymak hoşunuza gidiyor olabilir ama mutfağınızı çok karışık ve dağınık gösterdiğini de unutmayın.

4. Bulaşıklarınızı yeterince hızlı kaldırın
Lavaboda veya bulaşıklıkta istiflenmiş tabaklar, mutfağınızı sadece kendi varlıklarıyla daha karışık hale getirir. Çözüm? Kirli bulaşıkları mutfata bulaşık makinasına koyun, elde yıkadığınız bulaşıkları yerine kaldırın. Ancak bu şekilde mutfaktaki karışıklığı giderebilirsiniz. Mutfak dolaplarının rengi nasıl değiştirilir?

5. Önemsiz eşyaları koyduğunuz bir çekmece
Mutfağınız muhtemelen evinizin merkezidir, bu nedenle pillerden lastik bantlara ve ölçüm bantlarına kadar her şeyi toplamak zorunludur. Tüm bunları rastgele atabileceğiniz bir çekmeceniz olmalı. Kesinlikle raflarda veya açık alanda bu eşyaları tutmayın.

6. Çok fazla şey yapmak istiyorsunuz
Bu günlerde, mutfağınızın bir ofis veya el sanatlarını yapmak için de kullanıyor olabilirsiniz. Eğer mutfakta çalışmanız da gerekiyorsa mümkün olduğunca temiz ve düzenli kalmasını sağlayın. Küçük mutfaklarda yer açmak için fikirler

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
467TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler