Ana Sayfa SAĞLIK Arpa Çim Suyu İçmeniz İçin 9 Neden

Arpa Çim Suyu İçmeniz İçin 9 Neden

Arpa otu, dünya üzerinde çeşitli amaçlar için mutfaklarda kullanılmaktadır. Arpa, ot ailesinin bir üyesidir ve aslında, tüm dünyada tüketilen önemli bir tahıldır.

İşte beslenme rakamları:
Her yüz gram arpa 354 kaloriden oluşur. Yaklaşık 2.3 gram yağ, 12 miligram sodyum, 452 miligram potasyum, 73 gram karbonhidrat, 17 gram lif, 0.8 gram şeker ve 12 gram protein içerir. Her 100 gramda % 3 kalsiyum, % 19 demir, % 15 B-6 ve % 33 magnezyum bulunur.

Arpa Otu Suyunun Faydaları:

1. Güçlü bir antioksidandır
Antioksidanlar kalbinize iyi gelir ve vücudunuzu kirlenmeye maruz kaldığınızda ortaya çıkan her türlü radikal hasardan korur, sigara ve bazı kimyasallar.

2. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinmektedir

Bağışıklık sistemi vücudumuz için bir anti-virüs gibidir. Antijenleri tespit eder ve vücudun onlara karşı bağışıklık kazanmasına yardımcı olur, böylece bir dahaki sefere vücudumuza girdiklerinde onlardan hasta olmazsınız.

3. Ekstra su salarak vücut detoxifies
Detoksifikasyon bizim vücuttan zararlı maddelerin atılması işlemidir. Arpa Otu suyunun tüketimi zaman kaybetmeden formda kalmamızı sağlayan ekstra su salmaktadır! Buğday çimi suyu nasıl yapılır ve nasıl içilir?

4. Sağlıklı bir bağırsak için
Ülseratif Kolit, sindirim sisteminizin iltihaplanmasına neden olan bir bağırsak hastalığı türüdür. Hastalık genelliklekalın bağırsak ve rektumun en iç katmanını etkileyen ülser oluşumuna yol açar.

5. Metabolizmayı artırarak dolaylı olarak kilo kaybına yardımcı olur
Metabolizma temelde vücudun kalori yakma hızıdır. Arpa çim Suyu, antioksidanlar bakımından zengin olduğu ve vücudun etkili bir şekilde detoksifikasyonuna yardımcı olduğu için dolaylı olarak yardımcı olur ve kilo vermenize yardımcı olur.

6. Kemik Sağlığını Destekler
Kemiklerin sağlığı, ‘Kemik Mineral Yoğunluğu’ adı verilen bir terim kullanılarak ölçülür. Bu yoğunluk arttıkça, kemiklerimizin durumu daha iyi olur. Arpa Çim Suyu bu yoğunluğu arttırır ve bu da mutlaka içilmesi gereken bir içecek olur .

7. Cilt Sağlığınızı korur
Arpa Çim Suyu, vücudunuza cildimizdeki serbest radikal hasarını gidermede yardımcı olan ve böylece cildinizin sağlığını daiyileştiren antioksidanları sağlar.

8. Aşırı Asitliği Azaltır
Vücudunuz asitler bakımından ihtiyaç duyduğundan fazlasını ürettiğinde ortaya çıkar. Yediğiniz yemeği sindirmek için örneğin. Arpa Çim Suyu Tüketimi, karnınızdaki asit içeriğini dengelemeye yardımcı olur ve bu nedenle oluşan yanma hissini hafifletir.

9. Hiperlipidemi vakalarında yardımcı olur
Hiperlipidemi,vücudunuzdakiyüksek kolesterol seviyelerinin neden olduğu bir durumdur. Kanınızda fazladan yağ birikiyorsa düzenli olarak arpa çim suyu içmek yağ miktarını azaltır.

İlgili Makaleler

Ruh Halinizi Düzeltecek 5 Koku

Ruh halinizi hızla düzelmek ve sakinleşmek mi istiyorsunuz? Zihninizin sakinleşmesi için sıradışı yolları deneyebilirsiniz....

Aft İçin Ev Çözümleri

Aft İçin Ev Çözümleri. Ağzı ülseri olarak adlandırılan ağrıyan yaralara neyin neden olduğunu tam...

Sarımsağın Faydalarını Arttırmanın Yolları

Sarımsağın Faydalarını Arttırmanın Yolları. Sarımsak kokusu sebebiyle olumsuz bir izlenim bıraksa da, sağlık açısından...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Cam Pişirme Kaplarını Temizlemenin Kolay Yolları

Cam Pişirme Kaplarını Temizlemenin Kolay Yolları. Kaliteli tencere ve bakeware için alışveriş yaparken, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda önemli marka vardır. Ancak, marka adı...

Ruh Halinizi Düzeltecek 5 Koku

Ruh halinizi hızla düzelmek ve sakinleşmek mi istiyorsunuz? Zihninizin sakinleşmesi için sıradışı yolları deneyebilirsiniz. Bu yollardan biri de Aromaterapi, ya da koku tedavisidir. Kokuların...

Batıkları Önlemenin 5 İpucu

Batıkları Önlemenin 5 İpucu. Ah, bataklıklar. Onlar acı vericidir, kötü görünürler ve en hassas noktalarda bile meydana gelebilirler. Özellikle bikiniler ve kısa şortlar giymeye...

Dişleri Beyazlatmak ve Güçlendirmek İçin

Dişleri Beyazlatmak ve Güçlendirmek İçin. Dişlerimiz, kemiklerimiz, cilt, saçlarımız aynı temel besin maddeleri ve minerallerden oluşur. Bu besinleri diyetimizden almadığımızda, sağlık sorunları ortaya çıkar....