Ana Sayfa GÜZELLİK Kalçalardaki Sivilceleri Gidermenin Yöntemleri

Kalçalardaki Sivilceleri Gidermenin Yöntemleri

Yaz yaklaşırken mayolarınızı denerken kalçalarınızda sivilcelerin olduğunu fark edebilirsiniz. Popo sivilceleri genellikle tıkanmış kıl köklerinin bir sonucu olarak ortaya çıkar. Endişelenmeyin, ev de yapacağınız bazı uygulamalar ile kalça ve popo üzerindeki sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

1. Tuzlu Su Çözümü

İhtiyacınız olacak malzemeler
1 çay kaşığı tuz
2 bardak ılık su
Temiz bir bez

İki bardak ılık suya bir çay kaşığı tuz ekleyin ve iyice karıştırın. Tuzlu su çözeltisine bir bez batırın ve fazla suyu sıkın. Bezleri etkilenen bölgeye uygulayın. Bunu günde üç kez yapabilirsin.

Tuz, antibakteriyel özellikleri ile bilinen sodyum klorürden oluşur, bu da onu akne sivilce için etkili bir ilaç yapar.

2. Çay Ağacı Yağı

İhtiyacınız olacak malzemeler
3-4 damla çay ağacı yağı
Herhangi bir taşıyıcı yağdan 1 çorba kaşığı (zeytinyağı veya hindistancevizi yağı)

Bir çorba kaşığı herhangi bir taşıyıcı yağın içine bir kaç damla çay ağacı yağı ekleyin ve iyice karıştırın. Bu karışımı doğrudan kalçadaki akne üzerine uygulayın ve emilmesine izin verin. En iyi sonucu almak için bunu günde 2 ila 3 kez yapmanız gerekir.

Çay ağacı yağı, istisnai antimikrobiyal ve iltihap önleyici özellikleri nedeniyle sivilce için harikadır. Aslında araştırmalar çay ağacı yağının aknenin tedavisi için neredeyse benzoil peroksit kadar etkili olduğunu söylüyor.

3. Sıcak Veya Soğuk press

İhtiyacınız olacak malzemeler
Sıcak veya soğuk kompres

Bir sıcak su şişesi veya bir buz torbası alın ve kalçalarınıza uygulayın. 10 ila 15 dakika bekletin. Ayrıca bir buz torbasıyla sıcak kompres uygulayabilirsiniz. Bunu günde 2 ila 3 kez yapmanız gerekir.

Sıcak bir kompres kalça sivilcesinden sorumlu bakteri ile mücadele edebilir. Aynı zamanda iltihabı ve şişliği azaltabilir ve hatta irin özü çıkartabilir. Bir buz torbası iltihabı azaltır ve büyük gözeneklerin küçülmesine yardımcı olarak yeni akne oluşumunu önler.

4. Limon Suyu

İhtiyacınız olacak malzemeler
1/2 limon
Pamuk topları

Yarım limon alın ve suyunu sıkın. Bir pamuk topunu limon suyuna batırın ve doğrudan etkilenen alanlara uygulayın. 10 ila 15 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayın. Bunu günde 2 ila 3 kez yapabilirsiniz.

Limon suyu sivilcelerinin şişme ve iltihabı azaltan anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Sıkılaştırıcı özellikleri büyük gözenekleri küçültebilir ve gelecekteki yeni sivilceleri önleyebilir. Ek olarak, limon suyunun akneye neden olan bakterilerle savaşabilecek bakterisidal özelliklere sahip olduğu bulunmuştur.

5. Diş macunu

İhtiyacınız olacak malzemeler
Diş macunu (gerektiği gibi)
Pamuklu çubuklar

Pamuklu bir bez alın ve bir miktar diş macununa batırın. Diş macunu, poponuzdaki akne üzerinde leke tedavisi olarak uygulayın. Kurumasını bekleyin ve soğuk suyla yıkayın. Bunu günde 1-2 kez yapabilirsiniz.

Diş macunu, doğal bir eksfoliyan olarak işlev gören karbonat tozu içerir, fazla yağı ortadan kaldırır ve popo aknelerini kurutur. Diş macununun antibakteriyel özellikleri cilt yüzeyindeki bakterileri öldürür.

6. Hindistan Cevizi Yağı

İhtiyacınız olacak malzemeler
Hindistan cevizi yağı (gerektiği gibi)

Parmaklarınıza biraz hindistancevizi yağı alın ve doğrudan sivilcelere uygulayın. Cildinizin yağı emmesine izin verin. Her 3 saatte bir 2 ila 3 kez tekrarlayın. Bunu haftada 2 ila 3 kez yapabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı, laurik asit ve kaprik asit gibi faydalı orta zincirli yağ asitleri içerir. Bu yağ asitleri bakterileri yok edebilen ve mevcut aknelerin görünümünü azaltabilen mükemmel antimikrobiyal ve antienflamatuar özelliklere sahiptir

İlgili Makaleler

Üzüm Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır, Nelere İyi Gelir?

Üzümün faydaları saymakla bitmez, ama ya çekirdeğinin faydalarının farkında mıyız? Üzüm çekirdeği yağı, üzüm çekirdeğinin...

Argan Yağını Yüzünüzde Kullanmak İçin 10 Neden

Argan, hem geleneksel hem de güzellik amacıyla Fas'ta geleneksel olarak kullanılan altın, pürüzsüz bir...

Sivilce Tedavisi İçin Karanfil Yağı Nasıl Kullanılır?

Sivilce ile mücadelenin farklı farklı yolları var. Bunlardan biri de karanfil yağı ile tedavi......

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,389BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Bu Yöntemle Peynirinizi Daha Uzun Saklayabilirsiniz

Peynirler buzdolabında saklanmasına rağmen, belirli bir süre sonrasında küflenmeye başlarlar. Oysa ki, peynirleri bozulmadan uzun süre saklamanın çok pratik bir yolu var! Genellikle evlere çeşit...

Günü Zerdeçal Çayıyla Bitirmek İçin 4 Sebep

Zerdeçal göz ardı edilmiş, cam kavanozlarda tutulan ve genellikle Asyada tüketilen bir baharat iken, günümüzde sağlık açısından faydaları her gün keşfediliyor. Zerdeçal'ın güçü ana...

Donuk Görünümlü Altın Takılarınızı Parlatmanın Pratik Yolu

Tabii ki, altın mücevherinizi bir bardak biraya koymak biraz garip, ama sonuçlarına inanamayacaksınız. Yıllar boyunca rengini değiştirdiği ve şimdi çok kötü göründüğü için takmadığınız...

Bulaşık Deterjanının 6 İlginç Kullanımı

Bulaşık deterjanı sadece bulaşıklar için kullanıyoruz. Ama bu yazımızı okuduktan sonra farklı işlevler için de kullanmaya başlayabilirsinz. Karıncalardan kurtulmaktan, yağlı saçları temizlemeye kadar birçok...