Ana Sayfa SAĞLIK El Sallarken Kol Arkasının Sallanmaması için Bu Egzersizi Yapın!

El Sallarken Kol Arkasının Sallanmaması için Bu Egzersizi Yapın!

Bazı kadınlar zayıf olsalar bile üst kollarının arka kısımlarında sarkmalar meydana gelebilir ve bu sarkmalar her kol hareketinde sallanmaya başlar. Elbette, bu durumla, kilolu kadınlarda ya da spor yapmadan kilo veren kadınlarda daha sık karşılaşılır. Hatta halk arasında bu duruma, çok hoş bir tabir olmasa da, kolların bıngıl bıngıl sallanması denir.

Siz de, birisini uğurlamak için el sallarken ya da yemeğe tuz eklerken kollarınızın alt kısmında böyle bir sallanma hissediyorsanız durmayın, bu durumdan kurtulmanın kolay bir yolu var. (Vücudunuzu 4 haftada forma sokacak 7 egzersiz)

Aşağıdaki hareketi evde kolaylıkla yapabilirsiniz. Bir sandalye ve başlangıç için yarım litrelik dolu su şişeleri işinizi görecektir.

kol-hareketi

 

A – Sırtınız dimdik olacak şekilde bir sandalyeye oturun. Elinize aldığını su şişelerini yukarı kaldırın. Kollarınız gergin duracak ve avuç içleriniz birbirine bakacak. (Evde kilo verdiren egzersizler)

B – Kollarınızı indirmeden, kollarınızı geriye uzatın. Kollarınızın dirseklerden aşağı kalan kısmı yere paralel olmalı.

A – B hareketini 3 set halinde 10 kez tekrarlayın. Yani 10 kez A – B pozisyonlarını tekrar edecek, arada 1 dakika ara verecek 10 kez daha yapacaksınız, 1 ara daha verecek 10 kez daha yapacacaksınız. (Bacaklarınız için yapabileceğiniz 10 egzersiz)

Hergün bu hareketi yaptığınızda kollarınızın inceldiğiniz ve yavaş yavaş sallanmamaya başladığını göreceksiniz. (Bacak kaslarınızı sıkılaştıracak 12 egzersiz)

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Kilo Verirken Çatlak İzleri Nasıl Önlenir?

Kilo Verirken Çatlak İzleri Nasıl Önlenir? Kısa bir sürede kilo alıp veren kadınlar ve...

Üşüyen Ayakları Isıtma Yöntemi

Ayak üşümesi gerçekten sıkıntı veren bir durumdur. Ayaklar soğukken kişinin vücudunu sıcak tutması zordur....

Zerdeçal ve Çay Ağacı Yağı ile Hemoroid Kremi

Hemoroid dünyanın bir çok kişinin ortak sorunu. Yetişkinlerin yüzde 4'ünü etkileyen bir hastalık. Farklı...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
450TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Evdeki Rutubetten Kurtulmak İçin Çözümler

Evdeki Rutubetten Kurtulmak İçin Çözümler. Evinizde nem fazlaysa, duvarlarda küf ve hoş olmayan kokuyla mücadele etmek zorunda kalırsınız. Bazı basit yöntemlerle, evinizdeki nemden ve...

Afrika Menekşesi Çicek Açmıyorsa

Afrika menekşeleri evlerimiz için çok güzel bitkilerdir. Ancak bazen menekşenizin çicek açmasında sorunlar yaşayabilirsiniz. Yeşil yaprakları vardır ama bir türlü çicek açmaz. Neden afrika...

Her Şey İçin Kullanabileceğiniz Koku Giderici Sprey

Çamaşırlarınızın ya evinizin güzel kokması için kullandığınız kimyasal içeren ürünler yerine, hem çamaşırlarda, hem de halılarda, koltuklar hatta çocuğunuz peluş oyuncağında bile kullanabileceğiniz doğal...

Patatesin Filizlenmesini Önlemek İçin Çok Pratik Yöntem

Patatesin filizlenmesini önlemek için evde bir yöntem denenir.  Patates özellikle nemli ortamlarda hızla filizlenmeye başlar. Patatesin filizlenmesini önlemek için çok basit bir yöntem uygulayabilirsiniz.Patatesleri,...