Ana Sayfa HAYAT Sihirli Silgi Süngerle Bu 5 Şeyi Asla Temizlemeyin

Sihirli Silgi Süngerle Bu 5 Şeyi Asla Temizlemeyin

Sihirli Silgi Sünger bir çok kadının evinde kullandığı temizlik araçlarından biri halinde. Diğer tüm temizlik araçlarının yapabileceğinden daha hızlı ve kolay temizlik yapabilir! Unutmayın sihirli silgi sünger her temizlik için en iyi araç değildir.

Sihirli Silgi sünger çok ince bir zımpara kağıdı gibi davranan melamin köpüğünden yapılmıştır. İnatçı izleri ve pislikleri temizlemek için harikadır, ancak bazı yüzeyleri çizebilir ve koruyucu kaplamaları çıkarabilir. İşte sihirli silgi süngerle temizlememeniz gereken yerler… Her evde neden sihirli silgi sünger bulunmalı?

1. Taş tezgah
Sihirli Silgi sünger gibi aşındırıcı malzemeler taş tezgahınızdaki koruyucuyu çıkarabilir. Bu koruyucu mühür olmadan, taşınız çiziklere, lekelere ve diğer kalıcı hasar türlerine karşı savunmasız olabilir.

Bunun yerine ne kullanmalı: Taş tezgahı silmek için kolay üretilebilen ev yapımı granit temizleyici ve mikrofiber bir bez kullanın. Bu açılan taş tezgahınızı temiz, parlak ve korumalı tutacaktır!

2. Yapışmaz tencere
Yapışmaz tencere yemek pişirmek için gerçekten uygun olabilir, ancak özel bakım gerektirir. Yapışmaz kaplama, özellikle sihirli silgi sünger gibi aşındırıcı malzemelerle temizlerseniz kolayca çizilebilir. Yapışmaz bir tava çizildiğinde yapışmaz kaplamadaki kimyasallar yiyeceğinizin içine emilebilir.

Bunun yerine ne kullanmalı: Yapışmaz tavalarınızı yumuşak bir sünger ve biraz bulaşık sabunu ile yıkayın. Elinizde gerçekten inatçı bir yapışma varsa, gevşetmenize yardımcı olması için biraz karbonat tozu kullanın.

3. Paslanmaz Çelik
Paslanmaz çelik olabildiğince dayanıklı olsa bile, temizlemek için bir Sihirli Silgi süngeri kullanmak, muhtemelen yüzeyde küçük çiziklere neden olur.

Bunun yerine ne kullanmalı: Paslanmaz çelik eşyaların nasıl temizlenmesi gerektiğini okuyun

4. Ekranlar
Elektroniklerinizin (telefonunuz, tabletiniz, TV’niz veya bilgisayarınız dahil) ekranlarının çizilmemesi için dikkatlice süper şekilde temizlenmesi gerekir. Bu, Sihirli Silgi süngeri ekranları temizlemek için uygun değildir.

Bunun yerine ne kullanmalı: Elektronik ekranlarınızı ev yapımı ekran temizleyici çözeltim ve temiz bir mikrofiber bezle temizleyin.

5. Arabanız
Aracınızın boyası boyanın korunmasına ve arabanızın temizliğinin kolaylaşmasına yardımcı olan koruyucu bir kaplama veya cila ile kaplanmıştır. Sihirli Silgi sünger, koruyucu kaplamadan boyaya kolayca sürülebilir! Özellikle inatçı böcekleri arabanızın ön tarafından çıkarmak için bir Sihirli Silgi kullanabilirsiniz, ancak ne kadar güç kullandığınızın farkında olduğunuzdan emin olun.

Yerine Ne Kullanmalı: Arabanızı elle yıkamak, onu temizlemek için genellikle en güvenli yoldur. özellikle mikrofiber bezler kullanarak yaparsanız.

Sihirli Silgi Süngerin Güvenle Kullanılması İçin 4 İpuçu
Kuru kullanmayın
Sihirli Silginin ıslatılması süngeri yumuşatır ve temizlediğiniz yüzeyi çizme ihtimalini azaltır.
Bir nokta testi yapın
Sihirli Silgi süngerikullanıp kullanmamanız konusunda şüphe duyduğunuzda, nasıl çalıştığını görmek için göze çarpmayan bir noktada bir test yapın.
Eldiven giyin
Çok ince aşındırıcı malzeme, özellikle hassas bir cildiniz varsa, cildinize zarar verebilir. Bir çift lastik eldiven giymek ellerinizi güvende tutar!
Güç uygulamayın
Kiri temizlerken, daima olabildiğince nazikçe ovalayın. Çok fazla baskı kullanmak sadece yüzeyleri çizemez, aynı zamanda duvarlarınızdaki boyayı çıkarabilir.

İlgili Makaleler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk...

Naylon İç Çamaşırındaki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Naylon, sıkı bir kaliteye sahip güçlü, ancak hafif bir kumaştır, bu nedenle iç çamaşırı...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,859BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve...

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...