Ana Sayfa GÜZELLİK CİLT BAKIMI Buz Küplerinin Cildiniz İçin 9 Yararı

Buz Küplerinin Cildiniz İçin 9 Yararı

0
381

Konu cilt bakımına geldiğinde, buz küplerinin hiç akla gelmediğini ya da değerinin bilinmediğini görüyoruz. Oysa neredeyse tamamen bedavaya elde edebileceğiniz buz küpleriyle cildiniz için harikalar yaratmanız mümkün. Buz küplerini özellikle yüzünüzde kullanmaya başladıktan sonra fark edeceğiniz değişim sizi çok şaşırtacak.

Sivilceleri Küçültür

Buz küplerinin cildinize sağlayacağı en önemli faydalardan biri de sivilceleri küçültüp yok etmesi. Sivilceler aslına bakılırsa bir yaradır ve bu yaraların etrafındaki kızarıklık ve şişkinlik için buz, vazgeçilmez bir tedavi yöntemidir. Aynı şekilde sivilcelerin ağrılarını hafifletmeye de yardımcı olur. Yine de, sivilcelerin hassas ve mikrobik olduğunu unutmayın. Sivilcelerinize buz küplerini uygularken dikkatli davranın ve buzu direkt olarak sivilcenize değdirmeyin. Buz küpünü kağıt bir havluya sararak kullanabilirsiniz. Bu Cilt Bakım Ürünlerini Alırken Bir Kez Daha Düşünün

Cildi Canlandırır

Soluk cildinizi canlandırmak için hangi kozmetik ürünlerini kullanıyorsunuz? Buz küpleri varken, onları kullanmanıza aslında gerek yok. Yüzünüzde buz küplerini gezdirerek soğuğun etkisiyle kan dolaşımının anında artmasını ve yüzünüze doğal bir renk gelmesini sağlayabilirsiniz. Sabah uyandığınızda bu yöntemi uygularsanız hem anında uyanacak hem de cildinizi makyaja hazır hale getireceksiniz.

Cilde Masaj Yapar

İnce temiz bir havlunun içine birkaç tane buz küpünü koyun. Buzların köşelerini havlunun üzerinden hissedin. Soğuğun ve bu buz köşelerinin etkisiyle cildinize oldukça etkili bir masaj uygulayabilir ve kan dolaşımını arttırabilirsiniz. Cilt Sarkması İçin Evde Uygulayacağınız Yöntemler

Enfeksiyonlara İyi Gelir

Cildinizin yüzeyinde bulunan tahriş veya kızarıklık gibi durumları da buzla tedavi edebilirsiniz. Özellikle alerjilerinizin azdığı durumlarda buz küpleri uygularsanız büyük ölçüde bir rahatlama sağladığını göreceksiniz.

Güneş Yanıklarını Rahatlatır

Eğer koruyucu krem kullanmadan çok fazla güneşe maruz kaldıysanız, cildinizdeki yanıkları ve kuruluğu aloe vera özünden elde edeceğiniz buz küpleriyle rahatlatabilirsiniz. Aloe vera bulamadıysanız, salatalıkları püre haline getirip onları da dondurarak kullanabilirsiniz. Aynı şekilde sütten elde edeceğiniz buz küpleri de yanık tedavisinde etkili olacaktır. Sağlıklı Bir Cilt İçin Ne Yemeli Ne Yememeli?

Göz Altı Torbalarının İnmesine Yardımcı Olur

Çay poşetlerini göz altlarına hafifçe bastırarak göz altı torbalarından kurtulabilirsiniz. Ancak alternatif ve bir o kadar da etkili bir yöntem olarak yeşil çaydan elde edeceğiniz buz küplerini de deneyebilirsiniz. Ancak buz küplerini hazırlarken kullanacağınız yeşil çayın oldukça demli olmasına dikkat edin.

Cildi Arındırır

Buz kalıbınıza süt doldurarak elde edeceğiniz bu küplerini yüzünüze uyguladığınızda, sütün içindeki laktik asit cildinizi ölü hücrelerden arındıracak ve tazelenmesine yardımcı olacaktır. Peeling özelliğini arttırmak için buz küplerinin içine yaban mersini veya püre haline getirdiğiniz salatalıkları da ekleyebilirsiniz. Cildinizin çok daha genç ve sıkı göründüğünü fark edeceksiniz.

Kırışıkların Oluşmasını Engeller

Eğer cildinizin kırışmasından korkuyorsanız, buz küplerini her gün cildinizde gezdirin. Soğuğun etkisiyle sıkılaşan ciltte kırışıklık oluşması ihtimali azalacaktır. Kırışıklık önleyici kremlere oranla da çok daha etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Makyaj Bazı Olarak Kullanın

Makyaj bazları arasında en ekonomik çözüm olarak görünen buz küpleri sayesinde cildiniz anında kadife gibi pürüzsüz olacak. Buz küpleri geçici olarak gözeneklerinizi küçültecek ve uyguladığınız makyajınızın kusursuz görünmesini sağlayacak. Cildiniz için faydalı olduğunu bildiğiniz tüm sebze, meyveleri püre haline getirerek ve dilerseniz doğal yağlarla da karıştırarak cilt bakımınız için hem ucuz hem de çok etkili alternatif bakım ürünleri üretebilirsiniz.