Ana Sayfa GÜZELLİK Siğiller İçin Çay Ağacı Yağı Kullanın

Siğiller İçin Çay Ağacı Yağı Kullanın

0
2124

Yüzünüzde, ellerinizde ya da vücudunuzun farklı noktalarında çıkan siğillerin sağlık açısından bir zarar olmayabilir. Ancak görüntü olarak rahatsız edicidir. Siğillerden kurtulmak için doğaya başvurabilir ve doğal yollarla siğillerden kurtulabilirsiniz.

Siğiller, özellikle tıraş esnasında kesilebilir, yaraya neden olabilir, kaşıntı yapabilir. Bununla birlikte, genital siğiller tedavi edilmediği takdirde kansere yol açabilir. Siğilleri yok etmek için ilaç kullanmak ya da lazer tedavileri yerine doğal yöntemlere başvurabilirsiniz.

Çay ağacı yağı uzun yıllardır, geleneksel olarak siğil tedavisinde etkili bir çare olarak kullanılmıştır. Çay ağacı yağı, çeşitli virüslere, mantarlara ve bakterilere karşı geniş spektrumlu bir antimikrobiyal ajandır. Antiviral bileşenleri, vücudun virüs ile savaşmasına yardım eder. Topikal kullanım için oldukça etkili ve aynı zamanda güvenlidir. Siğil tedavisi için çay ağacı yağı kullanmanın bir başka yararı, siğil düştükten sonra herhangi bir yara izi bırakmamasıdır. Çünkü bu esansiyel yağ, yara izlerinin ve yaraların iyileşmesini sağlar.

Peki çay ağacı yağını siğillerden kurtulmak için nasıl kullanacaksınız? Siğillerden kurtulmanın diğer doğal yolları

  1. Siğiller için çay ağacı yağı

2-3 damla çay ağacı yağını 2-3 damla su ile seyreltin. Siğiller üzerine bir pamuk yardımıyla uygulayın ve bırakın.

Ayaktaki siğiller için, çay ağacı yağını doğrudan siğilin üzerine uygulayın ve bırakın. Bunu günde iki kez tekrar uygulayın.

Sadece birkaç gün içinde, çay ağacı yağı etkilerini göstermeye başlayacaktır. Virüsü öldürür ve böylece siğiller düşer. Cildinizin tepkisine bağlı olarak seyreltmeyi biraz değiştirebilirsiniz. Çözüm yoğunlaştıkça, tedavi de o kadar etkili olur. Bu nedenle, çay ağacı yağı maksimum etkisini içeren bir doza ayarlamaya çalışın, ancak cildinizde herhangi bir reaksiyona neden olmaz.

  1. Çay ağacı yağı ve elma sirkesi

Malzemeleri karıştırın ve ve siğil üzerine uygulayın. Yara bandı ile kapatın. Bunu 5-10 saatte bir yeniden yapın.

Elma sirkesi asiditesi, siğilin cildin yüzeyinden çıkarılmasına yardımcı olur. Ayrıca, çay ağacı yağı antimikrobiyal özelliklere sahiptir.

  1. Çay ağacı yağı ve sarımsak
  • 2-4 damla çay ağacı yağı
  • Bir diş sarımsak
  • Yara bandı

Siğilin üstüne çay ağacı yağını sürün, sarımsağı da üzerine koyun. Sonra yara bandıyla sabitleyin ve 3-4 saat boyunca tutun. Bunu günde iki kez taze bir parça sarımsakla tekrarlayın.

Sarımsakların antiviral özellikleri ile siğillerinizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Virüsü etkili ve hızlı bir şekilde öldüren güçlü bir bitkidir.

  1. Çay Ağacı Yağı ve karbonat

Karbonat ve çay ağacı yağını karıştırın. Pamuğu kullanarak, siğil üzerine uygulayın. Bir kaç saat yıkamayın. Kalan solüsyonu hava geçirmez bir şişeye koyarak saklayın. Bunu günde iki kez uygulayın.

Karbonat, siğilin deriden ayrılmasına yardımcı olur.

  1. Çay ağacı yağı ve Hindistan cevizi yağı
  • 1 damla çay ağacı yağı
  • 1-2 damla Hindistan cevizi yağı veya Hint yağı

Çay ağacı yağını Hindistan cevizi yağıyla karıştırın ve siğilin üzerine sürün. Bunu günde iki kez uygulayabilirsiniz.

Hem Hindistan cevizi yağı, hem de Hint yağı antiviral özelliklere sahiptir. Ayrıca cildi besler ve siğil düştükten sonra iyileşmesine yardımcı olurlar.

Dikkat

Hint yağını çocuklar için kullanmayın. Saçı uzatan ve kalınlaştıran 5 harika saç yağı

Çay ağacı yağının etkili olması için, satın almadan önce yağ kalitesini kontrol etmeniz gerekir. Birçok kozmetik şirketi% 90 soya yağı ile birlikte çay ağacı yağı satmaktadır. Sadece% 10 çay ağacı yağı içeriğiyle, karışımın etkinliği pek olası değildir ve bu nedenle daima% 100 çay ağacı yağı olan bir ürün seçmelisiniz.