Ana Sayfa Ev DEKORASYON Çıkarılabilir Kumaşla Duvarlarınızı Güzelleştirin

Çıkarılabilir Kumaşla Duvarlarınızı Güzelleştirin

0
236

Bazen duvarlarımızın bir bölümünde çizik, boya gibi istenmeyen görüntüler oluşabilir. Eğer sizin de duvarınızın özellikle görünen bölümlerinde böyle istenmeyen görüntüler varsa güzel bir kapatma tekniğini anlatacağız. Böylece duvarlarınızı boyatıncaya kadar kötü görüntüsünü kumaşlarla kapatabilirsiniz. Üstelik istediğiniz zaman çıkarabilirsiniz.

1

Gerekli olan malzemeler

Orta ağırlık veya hafif doğal elyaf kumaş (duvar kapsayacak uzunlukta)

Küçük köpük rulo

Sıvı nişasta

Büyük kova veya kase

Makas

Bir ustura bıçak

Yapılışı:

İşe önce duvarın boyunu ölçelerek başlayın. Kumaşı duvara koyacağınız alandan biraz daha uzun kesebilirsiniz. Yapıştırma işleminden sonra kumaşın fazlalığını kesebilirsiniz.

2

Ölçülere göre kestiğiniz kumaşın alın ve büyük kase veya kovanın içine koyun. Üzerine sıvı nişastayı dökün. Kumaşın her yeri sıvı nişasta olunca kumaşı çıkarın ve sıkın. Ancak sonrasında düz bir şekilde bekletin.

Duvarın kapacağınız bölümüne kumaşı dikkatli bir şekilde yerleştirin. Bu sırada kumaşın ıslak olması gerekiyor. Kumaşı tam oturttuktan sonra kumaşı duvara sabitlemek için uçlarına küçük raptiyeler yerleştirin. Kumaşı ellerinizle düzeltebilirsiniz.

Eğer koyduğunuz kumaşın bir süre sonra düzeltmek isterseniz o zaman küçük boya rulosu ile üzerinden sıvı nişasta sürün. Kumaş yeniden ıslanarak, istediğiniz gibi yerleştirmeye izin verecektir.

3

Ardından kumaşın fazla bölümlerini ustura bıcağı ile kesin. Kumaşın kuruma süresi yaklaşak 1-2 saat sürebilir. Kumaşı kaldırmak istediğiniz de ise nemlendirmeniz yeterli olacaktır.

Eğer isterseniz, kumaşın etrafına tahtadan çerçeve de yapabilirsiniz.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın