Ana Sayfa GÜZELLİK Saçınıza Sıcak Yağ Uygulamasını Neden Yapmalısınız?

Saçınıza Sıcak Yağ Uygulamasını Neden Yapmalısınız?

Şampuanlar, şekillendirme, renklendirme, ısı ve saçımızı içine soktuğumuz diğer birçok şey çoğumuzun cılız, zarar görmüş saçlara sahip olmamıza neden olur. Yemek pişirmeyi sevdiğiniz yağların bazıları, özellikle sıcak yağ tedavisi olarak kullanıldığında saçınızın sağlığını ve güzelliğini arttırmaya yardımcı olur.

İşte nedeni:
Mat, kuru saçı kurtarma
Eğer saçlarınız saman gibi hissediyor ve parıldamıyorsa, doğal bir sıcak yağ tedavisi kurtarıcı olabilir. Bunun nedeni, ayçiçeği ve zeytinyağı gibi doğal yağların, saçınızı tekrar canlandırmak için esansiyel yağ asitleri ile birlikte çalışan besinler ve antioksidanlar bakımından çok zengin olmasıdır. Sıcak yağ tedavileri, yağların tekrar saça birikmesini sağlar ve kırılmaya neden olabilecek kuruluğu önler. Saça sıcak yağ uygulaması nasıl yapılır?

Kuru saç derisi ve kepeklenme
Birçok insan kuru kafa derisi ve kepek ile mücadele eder. Ölü cilt kuru, çok yağlı veya mikropla enfekte olmuş bir saç derisinden yakalandığında kızarıklık, kaşıntı, dökülme ve saç derisinin genel tahrişine neden olur. Dengeli nemi geri kazanmak için, kuru ve susuz kalmış bir saç derisi, saç köklerini tıkayan fazla sebum üretir. Bu saç kökleri mikropları çekerek, kafa derisinin bakteriyel ve mantar enfeksiyonuna yol açar ve sonuçta kepek veya seboreik dermatite neden olur. Saçınızı şampuanlamadan önce sıcak yağ tedavisi ile doğal bir yağ uygulamak, hem kuru bir saç derisini hem de kepeklenmeyi önlemenin çok etkili bir yoludur.

Şekillendirme ve renklendirmeden kaynaklanan hasarı önleme
Saçlarınızda kullandığınız aletlerin tümü, kıvrık ve düzleştirme ütüler, fön makineleri vb.çok fazla zarar verebilir. Hasarın en aza indirilmesine ve renkli saçların daha canlı görünmesini sağlar. Unutmayın, saçlarınız yağ kaybettiğinde, sonuç donuk, cansız saçlardır, ancak düzenli, haftada bir kez sıcak yağ tedavisi ile çarpıcı bir fark yaratabilirsiniz.

Kabarmayı önleme veya kontrol etme
Kabarma, kış ve yaz aylarında, özellikle de yüksek nemli bölgelerde yaygındır. Sıcak yağ tedavisi kıvırcık saçları kontrol edebilir veya ilk etapta kabarmayı önler. Güzel saçlar için 3 DIY Sprey

Saç uzamasını sağlamak ve dökülmeleri önlemek
Sıcak yağı kafa derinize masaj yaparak derinize nüfuz ede, saç köklerini besleyer ve saç uzaması teşvik etmek için kan akışını uyarır. Doğal yağların kullanılması ayrıca saçın incelmesini önlemeye ve saç dökülmesini durdurmaya yardımcı olur.

Grileri önler
Doğal yağlar antioksidanlar bakımından zengin oldukları için, sağlıklı hücrelere zarar verebilecek ve hatta erken grileşmeye neden olabilecek serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olabilirler. Aynı zamanda saç köklerini sağlıklı ve güçlü tutmak için korumaya çalışırlar.

Sıcak Yağ Uygulamasında Kullanabileceğiniz En İyi Yağlar:

Hindistancevizi yağı
Hindistan cevizi yağı tüm saç tipleri için mükemmeldir. Ve bir bonus olarak, kepek veya dökülme varsa, hindistancevizi yağını sıcak yağ kılı tedavisi olarak kullanmak çabucak kurtarmaya gelir. Antioksidanlar bakımından zengindir ve antiviral, anti mantar ve antibakteriyel özellikler sağlar. Saç derisinin sağlığını iyileştirmeye yardımcı olur, enfeksiyon ve mantarla savaşır, saç büyümesini destekler ve parlaklık katar. Saç için zeytinyağı mı, hindistan cevizi yağı mı daha iyi?

Kenevir tohumu yağı
Kenevir yağı, kan dolaşımını iyileştirdiği ve genellikle daha sağlıklı, daha uzun saçlara yol açan kafa derisi enfeksiyonlarını önlediği bilinmektedir . Ayrıca saçın dokusunu kalınlaştırmaya, kepeklenmeyi önlemeye ve saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olur.

Zeytinyağı
Zeytinyağı, özellikle saç ve saç derisi için besleyici olan oleik ve linoleik asitler dahil olmak üzere yağ asitleri bakımından zengindir. Saç tellerini bir koruyucu gibi kaplar. Saçınızın dış katmanı renklendirme, sıcak şekillendirme aletleri vb. İle zarar görürse, zarar görmüş katmanları kaplayarak saçınıza daha pürüzsüz, daha zarif ve daha sağlıklı bir görünüm kazandırır. Zeytinyağı, yüksek antioksidanları nedeniyle, gri saçların önlenmesinde kullanımı özellikle üstündür.

Argan Yağı
Argan yağı, vitamin antioksidanları, omega-6 yağ asitleri ve linoleik asitle dolu olması sayesinde saçı besler. Saçınızı kuruturken bu hataları yapmayın

Ayçiçek yağı
Ayçiçek yağı, A, B, C ve E gibi vitaminler ve demir, potasyum ve kalsiyum gibi mineraller, antioksidanlar ve onu özellikle faydalı kılan temel yağ asitleri gibi mineraller de dahil olmak üzere çok çeşitli besleyicileri sayesinde saçlarınız üzerinde özellikle zengin nemlendirici etkiler sunar. Ayçiçeği yağı, sağlığınız için gerekli olan temel asitlerden biri olan özellikle yüksek seviyede bir oleik asit içerir ve ayrıca saç dökülmesinin yanı sıra saç kırılmasını önlenmesine yardımcı olurken doğal saç uzaması sağlar.

İlgili Makaleler

Bacak Kaslarınızı Sıkılaştırmak İçin 12 Etkili Hareket

Bacak Kaslarınızı Sıkılaştırmak İçin 12 Etkili Hareket. Kilo alıp verme sırasında en çok etkilenen...

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika. Devedikeni benzeri yıllık bir bitki olan aspirenin tohumlarından elde...

Saçın Daha Hızlı Uzaması İçin Karbonat Şampuanı

Saçın Daha Hızlı Uzaması İçin Karbonat Şampuanı. Karbonatı sadece mutfakta hamur işleri için kullanmak,...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Bağırsak Kurdu İçin Kırmızı Soğan Tedavisi

Bağırsak Kurdu İçin Kırmızı Soğan Tedavisi. Soğanda bulunan kükürt, bağırsak kurdunu etkili şekilde tedavi etmek ve iyileşmeyi hızlandırmak için diğer bileşenlerle karıştırılabilir. Vücudunuza aldığınız...

Bacak Kaslarınızı Sıkılaştırmak İçin 12 Etkili Hareket

Bacak Kaslarınızı Sıkılaştırmak İçin 12 Etkili Hareket. Kilo alıp verme sırasında en çok etkilenen yerlerden biri de bacak kaslarıdır. Sıkı bacak kaslarına sahip olmak...

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika. Devedikeni benzeri yıllık bir bitki olan aspirenin tohumlarından elde edilen aspir yağı, linoleik asit içeriği yüksek olduğunda cildiniz için...

Telefonunuzun Ömrünü Kısaltan Hatalar

Her gün yaptığınız küçük şeyler, akıllı telefonlarınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Telefonunuzun ömrünü kısaltmamak için bazı basit kurallara dikkat etmeniz gerekir.Cep telefonlarınızın uzun ömürlü olmasını...