Ana Sayfa HAYAT Aspir Yağı Nasıl Kullanılır?

Aspir Yağı Nasıl Kullanılır?

0
441

Aspir yağı hem dahili hem de harici kullanılabilen bir yağdır. Bu bakımdan zeytinyağı, badem yağı ve Hindistancevizi gibi yağlara benzer. Cilt sorunlarını önlemek ya da tedavi etmek amaçlı kullanılacaksa cilde topikal olarak uygulanır.

Bunun dışında pişmiş yemeklere 1 tatlı kaşığını geçmeyecek şekilde eklenebilir. Ancak aspir yağının kesinlikle ısıtılmaması gerektiğinden yemekler pişmeden önce değil, piştikten sonra katılmalıdır. Bunun yanında soğuk olarak tüketilen salatalara ve çorbalara rahatlıkla eklenebilir. Ayrıca yemeklerden önce günde bir çay kaşığı aspir yağı içerek de bu yağın mucizevi etkilerinden faydalanmak mümkün. Aspir yağı nedir? Faydaları nelerdir?

Aspir yağı tüketecek, kullanacak olanlara öneriler

Aspir yağı 100 miligramlık likit ambalajlarda ve bir de kapsül olarak üretilmektedir. Kapsül halinde satılanı ilaç değildir, sadece yağ olarak içmekte zorlananlar için midede çözünen bir yağ kapsülüdür.

Kesinlikle % 100 doğal bir yağ olduğu için önerilen doz aşılmadığı sürece aspir yağının herhangi bir zararı olmayacaktır.

Her hangi bir hastalığın tedavisi için ilaç kullananlar aspir yağı tüketimi öncesinde mutlaka doktora danışmalılar.

Her hangi bir cerrahi operasyon öncesinde aspir yağının kullanılması önerilmez. Zira aspir yağı kanın pıhtılaşmasını engelleyici özelliğe sahiptir.

Antikoagülanlar ve non – steroid anti enflamatuar ilaç kullananların aspir yağını tüketmeleri önerilir.

Bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara yol açabildiği için öncelikle çok küçük bir alanda ya da çok az miktarda denemekte fayda var.

Hamilelik döneminde aspir yağı kullanımı önerilmez. Aspir yağının cildiniz için mükemmeldir

Hipotansiyon (düşük kan basıncı) sorunu olan kişilerin aspir yağı tüketmemesi gerekiyor.

Aspir yağı tüketimi ilk başlandığı dönemde; geğirme, yumuşak dışkı, mide bulantısı, kusma, ishal gibi sorunlara yol açabilir.