Ana SayfaHAYATPRATİKBebek Pudrası Evde Nasıl Kullanılır?

Bebek Pudrası Evde Nasıl Kullanılır?

Bebek pudrası, isminden de anlaşılacağı üzere bebeklerin hassas ciltleri için özel olarak üretilmiş bir üründür. Dış etkenlerle ilk kez karşılaşacak olan bebeklerin tahrişlerini en az düzeyde tutmak için kullanılır.

Bebek Pudrasının Kullanım Alanları

Bebek pudrasını kişisel bakım olarak adlandırılan cildinizde kullanabilirsiniz. Bebek pudrasını saç bakımınızda da kullanabilirsiniz. Kıyafetleriniz de herhangi bir nedenden dolayı yağ oluşmuşsa anında bebek pudrası ile müdahale edebilirsiniz. Yaz aylarında oluşabilecek terlemelerde, terlenen bölgeye uygulayarak, önleyebilirsiniz. Evinizde beslemiş olduğunuz evcil hayvanınız varsa ve uyuma sorunu çekiyorsa bebek pudrası ile bu duruma son verebilirsiniz. Bahçenizde neden bebek pudrası kullanmalısınız?

Mobilyalarınızdaki küf kokusunu gidermede, düğümlenmiş kolyeleri çözmede, evinizi basan karıncalara müdahalede, iskambil kâğıtlarınızda, eskiyen döşemelerinizde oluşan gıcırtılara son vermede bebek pudrası kullanabilirsiniz. Rahatsız eden ayaklarınızı sıkan ayakkabıların oluşturduğu acıya yine bebek pudrası ile son verebilirsiniz. Spor yapmadan önce size yaralara sebep olabileceğini düşündüğünüz bölgelere bebek pudrası sürerek önceden merhem etkisi sağlamış olursunuz. Aşağıda detaylı olarak bunlardan bahsedilmektedir.

Yağ Çıkarma ve Kötü Kokularda Bebek Pudrası kullanımını Nasıl Olmalıdır?

Yağ lekeleri birçok bayanın kâbusudur. Çıkarma konusunda sürekli sorunlar yaşayabilirsiniz. Yağı çıkarmak artık size daha kolay gelecek. Bebek pudrası yağ lekelerini çıkarmada çok etkilidir. Yağ damlaması sonucu oluşan lekelerin üzerine kullanılan pudra, yağı emer ve lekenin daha kolay çıkmasına yardımcı olur. Bebek pudrasının hiç bilinmeyen özelliklerinden biriside, sizlerin nasıl gidereceğinizi bilmediğiniz çekmecelerinizin içindeki nahoş kokudur. Mobilyalarınızdaki küf kokusunu gidermek için çekmecelerin içine bebek pudrası serpin, çok kısa sürede kokunun kaybolduğunu duyacak ve daha temiz bir görünümüne sahip olduğunu göreceksiniz. Güzelliğiniz için bebek pudrasını nasıl kullanırsınız?

Sadece kişisel terleme de yardımcı değildir, aynı zaman da spora çıkmadan önce ayakkabılarınızın içerisine biraz bebek pudrası serperseniz oluşabilecek ayak kokusuna da son vermiş aynı zamanda rahat bir yürüyüş geçirmiş olacaksınız. Bulaşık eldivenlerinde oluşan plastik kokusuna benzer kokuyu gidermek hiç de kolay değildir. Bütün bayanlar eldivenlerini çıkardıktan sonra rahatsızlık hissederler. Aslında çok kolay bir çözümü vardır. Eldivenlerin içine biraz bebek pudrası dökün. Hem kokuya son vermiş hem de ellerinizi korumuş olacaksınız.

Bebek Pudrasının Genel Anlamda Evde Kullanımı

Bebek pudrasının bilinen özelliği bebeklerin ciltlerinde kullanılmasıdır.  Fakat bu bilinmeyen bir yalandır.  Çünkü bebek pudrasının birçok faydası vardır. Yukarıda bahsedilen faydaları dışında evimizin içerisinde, günlük hayatımızda oluşan küçük ama etkili problemleri çözmemizde pratik çözümler sunar. Kediniz veya köpeğiniz uyku sorunumu yaşıyor, mesela buna bir son verebilirsiniz.  Evcil hayvanınızın uyuduğu alana bebek pudrası sürerek bu sorunu kaldırabilirsiniz. Bebek pudrasının içerisindeki etken maddeler sayesinde evcil hayvanlarınızın daha rahat uykuya geçtiklerini göreceksiniz. Denizden geldiğinizde ayaklarınızda oluşan kumları yıkamadan geçiremiyorsanız eğer bebek pudrası yardımı ile sadece eliniz ile müdahale ederek kumların kolayca bacaklarınızdan düştüğünü göreceksiniz. Eğer ayaklarınızı sıkan bir ayakkabınız varsa, sizi rahatsız eden bölgeye bebek pudrası uygulayın, ayakkabılar size işkence olmaktan çıkacaktır. Spora çıkmadan önce, spordan sonra sizi zorlayabilecek yerlerinizi önceden düşünerek, bebek pudrası kullanırsanız eğer doğal yollardan merhem etkisi yapmış olursunuz. Bebeğiniz için ev yapımı pudra tarifleri

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler