Ana Sayfa SAĞLIK Adaçayı Çayının Akciğer Sorunlarına Faydaları

Adaçayı Çayının Akciğer Sorunlarına Faydaları

0
401

Adaçayı (Salvia officinalis), ılıman iklimlerde yaprak dökmeyen ve soğuk iklimlerde de yetişen çok yıllık odunsu gövdeli bir bitkidir. Adaçayının yaprakları esansiyel yağlara sahiptir. Bu yağlar, adaçayı çayının akciğer problemleri ve genel solunum yolu rahatsızlıkları için birçok yararının kaynağıdır.

Öksürük
Adaçayı çayı, boğaz ağrısı ve öksürük için geleneksel bir tedavi yöntemidir. Adaçayı çayının öksürük için geleneksel kullanımı dünyayı kapsar. Adaçayı esansiyel yağının olağanüstü faydaları

Enfeksiyonlar
Ayurvedik uygulayıcılarımukozayı solunum yolundan çıkarmaya yardımcı olan bir balgam söktürücü olarak adaçayını kullanır. Adacayı, antibakteriyel, büzücü ve antiseptik özelliklere sahiptir. Bu özellikler, adaçayının akciğer rahatsızlıklarının tedavisinde faydalı olduğunu açıklayabilir. Öksürük balgamı veya kanı, ciddi bir sağlık durumunun göstergesi olabilir, bu nedenle adaçayı çayı ile kendi kendine tedavi etmeden önce bir doktora danışın ve tıbbi tavsiyeye uyduğunuzdan emin olun.

Sinüzit ve Akciğer Tıkanıklığı
Adaçayı thujone, camphor, terpen ve salvene uçucu yağlarından kaynaklanan zengin aromatik özellikleri, akciğer rahatsızlıklarını ve sinüziti gidermek için adaçayı çayı buharını solunabilir. Parmaklarınız arasında bir miktar taze adaçayı yaprağı ezin, bir kaba koyun ve sıcak suya dökün, daha sonra başınızın üzerine bir havlu örtün ve buharı soluyun. Alternatif olarak, güçlü bir adaçayı çayı demleyin ve bir kaseye veya buharlaştırıcıya yerleştirin. Ancak hamilelik sırasında adaçayı çayı rahim kaslarını uyarmasından dolayı tavsiye edilmez. Adaçayının yararlarını biliyor musunuz?