Ana SayfaHAYATBuzdolabınızı Boyayabilirsiniz

Buzdolabınızı Boyayabilirsiniz

Herkes klasik bir buzdolabının görüntüsünü seviyor – özellikle renkli bir model. Eğer çalışır halde ancak eski bir buzdolabına sahipseniz boyayarak yepyeni hale getirebilir. Üstelik istediğiniz renkleri kullanarak buzdolabını kendinize özel bir görünüm de verebilirsiniz.

Gerekli olan Malzemeler
Kaliteli sprey boya
Kaliteli astar (2 kutu kullanıldı)
Kristal dolgu macunu
Orta zımpara süngeri
Ince zımpara süngeri
0000 Çelik Yün
Koli bantı
Plastik kaplama

Yapılışı
Herhangi bir boyamadan önce, mevcut yüzeyi orta zımpara kağıdı veya süngerle zımparalamak gerekir. Buzdolabının üzerinde bulunan boyayı çıkarmaya çalışmayın, sadece yüzeydeki parlaklığı almanız yeterlidir. Mutfağınızı yeni gibi hissettirecek 9 boyama fikri

Yüzeydeki tozları iyice alın. Bunun için sabun ve su ile silin. Bu adımı gerektiği kadar tekrarlayın: astarlamaya başlamadan önce son derece temiz bir yüzeye sahip olması gerekir.

buzdolabi-boyama2

İyi ressam bandı veya koli bantı kullanarak boyamak istemediğiniz alanları iyice kapatın. (Buzdolabı kolu, menteşeler gibi) Kumaş boyamasında dikkat edilmesi gereken noktalar

Pürüzsüz, tutarlı atışlar yaparak yüzeyi astarda örtün. Yüzeyin tamamen kurumasından sonra 0000 çelik yünü ile yüzey temizleyin. böylece kalın boya kalıntılarını almış olursunuz. Sonra tekrar astarlanan alanı temizleyin ve yeniden astar yapın.

Yüzeyi astarla tamamen kapladıktan ve # 0000 çelik yünü ile herhangi bir çarpma işlemini tamamladıktan sonra, eğlenceli kısma geçin. Sprey boyayın iyice çalkalayın ve püskürtmeye başlayın. Mobilyalarınızı boyayarak eskitilmiş havası verebilirsiniz

Dış yüzeyi boyadıktan sonra buzdolabını açın, iç bandı çıkarın ve çerçeveyi kapının ön tarafına doğru püskürtün.

buzdolabi-boyama3

Herhangi bir sebepten dolayı boyalarınızın kalın lekeler olursa çıkarmak için # 0000 çelik yünü kullanabilirsiniz. Tebeşir boya nasıl yapılır?

Boyayı dolgu macunu ile kapatarak bitirin. Boyayı mutfağa geri götürmeden önce en az üç gün boyunca dokunmayın ve boyanın kurumasını bekleyin.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler