Ana Sayfa HAYAT Evinizde İstenmeyen Kokuları Zeolit ​​Kayalar Yok Eder

Evinizde İstenmeyen Kokuları Zeolit ​​Kayalar Yok Eder

0
713

Evinizde bir şekilde istenmeyen bir koku varsa gidermek için birçok yönteme başvurabilirsiniz. Bazen kokuları uzaklaştırmak mümkün olmaz. Örneğin evcil hayvan besliyorsanız, hayvan sürekli evde olduğu için koku kalıcı olur. Ya da yeni bir eve taşındınız ama daha önce oturanlardan dolayı evde sigara kokusu var. İşte bu gibi durumlarda kimyasallardan oluşan koku spreyleri yerine Zeolit Kayalara başvurabilirsiniz.

Evcil Hayvan Kokusu
Hayvanlarımızı seviyoruz; ancak evimize genellikle getirdiği kokuyu sevmiyoruz. Kedi kumu kutusu, kedi idrarının aşırı güçlü kokmasını maskeleyen bir şey bulmanın imkansız olduğu alanlardan biridir. Bol miktarda hava spreyi ve koku mumunu kullanmak yetersiz kalabilir. Zeolit kayaları mükemmel bir alternatiftir. Kedi kumunun yanına veya köpeğinizin bulunduğu alanı zeolit kayaları koyarsanız tüm kötü kokuyu emecek ve evinizdeki koku yok olacaktır. Mutfaktaki Kötü Kokular Nasıl Giderilir?

Çöp Kovaları
Çöp imhasına sahip değilseniz ve tüm yiyeceklerinizi çöp tenekesine koymanız gerekiyorsa, özellikle sıcak havalarda hemen koku yaymaya başlayabilir. Torbayı koymadan önce çöp kovasının altına birkaç zeolit yerleştirin. Çöp kovasındaki kötü kokuları aldığı gibi nemin oluşmasını da önleyecektir.

Sigara Kokusu
Sigara kokusu, döşemeden ve halıdan çıkarmak için en zor kokulardan biri olabilir. Yeni bir ev satın aldıysanız veya kiralıyorsanız, bir önceki oturan arkasında hoş olmayan tütün kokusu bırakmış olabilir. Ne kadar temizlerseniz taqemizleyin koku duvarlara, halılara işlemiş olabilir. En etkili şekilde etkilenen odaya zeolitten bir kase veya hasır torba yerleştirin! Koku kaybolacak. Bulaşıklardaki Balık Kokusu Nasıl Giderilir?

Küf kokusu
Uzun süre kullanmadığınız ve dolapların diplerinde sakladığınız eşyalar hep küf ve rutubet kokar. Bu kokuyu gidermek de kolay değildir. Bu kalıcı küf kokusu tamamen yok etmek zor, ancak zeolit kayaları kokuyu azaltabilir. Ayrıca dolap kokuları için de mükemmeldir.

Ayakkabı Kokusu
Herkesin ayakkabıları bir dereceye kadar kokuyor, ancak bu kokunun kabul edilebilir olması gerekir. Zeoliti ayakkabının bulunduğu alanı serpin. Bir başka yöntem, küçük bir örgü torbaya birkaç kaya parçası koyun ve ayakkabıları giymediğiniz zaman içine yerleştirin. Bu şekilde hem ayakkabı içindeki kötü kokuları hem de nemi çekecektir. Banyodaki Kötü Kokular Nasıl Yok Edilir?

Uzun Ömürlü Meyve
Kasedeki meyvelerinizin, yiyeceğinizden daha hızlı, bozulması ve küflenmesini önlemek için yanlarına bir avuc zeolit kayası koyun. Böylece meyveleriniz daha uzun süre taze kalacaktır. Meyvelerinizi yemeden önce yıkamayı unutmayın.

Zeolit Kayalarını Yeniden Şarj Etmek İçin
Zeolit kayaları, pil değildir ama sonsuza kadar kullanabilirsiniz. Çok güçlü ve inatçı kokuları emmesini istemediyseniz kayalar 3 ay boyunca çok başarılı çalışabilir. Durum şiddetliyse kayanız daha hızlı güç kaybeder. Bu durumda şarj edilmesi gerekir. Zeoliti yeniden şarj etmek için, temiz hava ve güneş ışığında birkaç gün dışarıda bir tepsiye koymanız yeterlidir. Uzun süre doğrudan güneş ışığı altında tutulduğunda emdiği tüm kötü gaz ve kokuları serbest bırakacaktır. Bavullardaki Giysilerde Kötü Koku Oluşması Nasıl Önlenir?