Ana Sayfa HAYAT Nasıl Güzel Düğün Pozu Verilir?

Nasıl Güzel Düğün Pozu Verilir?

Evlenecek olan çiftlerin şüphesiz en güzel şekilde olmasını tasarladığı şeylerden biri de düğün fotoğrafladır. Yıllar geçse bile size daima anı kalacak bu eşsiz ve bulunmayan hatıraların hazırlanmasında da önemli püf noktaları mevcuttur.

Düğün Fotoğrafçılığının Önemi

Günümüzde artık ayrı bir sektör haline gelen düğün fotoğrafçılığı maddi anlamda da çiftleri zorlayacak şartlara sahip olabilmektedir. Fotoğrafçının mekanına, fotoğrafın kalitesine, sayısına, fotoğrafın çekildiği yere göre bu miktarda artmalar ya da düşmeler meydana gelmektedir. Düğün gününüzde sivilce kabus olmasın

Düğün fotoğrafları albümü hazırlamak için iç ve dış mekan çekimi olmak üzere iki tip düğün fotoğrafı mevcuttur. Evlenecek çiftlerin tercihine göre fotoğrafın yerine karar verilir. Hazırlıklar birkaç gün önceden yapılır, çekimin yapılacağı mekana karar verilir ve çiftlerle birlikte uygun saat ayarlanır.

Düğün Çekimlerinde Mekanın Önemi

Öncelikli olarak mevsim şartlarına göre ayarlanan düğün fotoğrafı çekimleri çiftler için çok büyük önem taşır. Kış aylarında gerçekleşen düğünlerde dış mekan fotoğraf çekimi imkansızdır. Yağan kar, yağmur, aşırı soğuk gibi sebeplerden dolayı dış mekanlarda çekim gerçekleştirilemez. Kış mevsiminde iç mekan denilen, fotoğraf stüdyosu çiftlerin isteğine göre şekillendirilir.

Dış mekan çekimleri ise artık bahar ve yaz aylarının en çok tercih edilenidir. Gün ışığının yüksek olması, oluşan doğal ortam, çiftlerin kendilerini daha rahat hissederek poz vermesi gibi sebepler dış mekana olan talepleri daha da artırmaktadır. Düğününüz için 12 aylık planlama listesi

Düğün Fotoğraflarında Uygulanması Gereken Püf Noktaları

Günlük hayatta çektirdiğiniz selfieler, sevgilinizle, eşiniz, dostunuzla çekildiğiniz fotoğraflar kendinizi rahat bıraktığınız, stres ve heyecan yapmadığınız için doğal ve rahat çıkmaktadır. Düğün organizasyonu için çektirdiğiniz resimlerde ise heyecan olduğu için ortaya rahat pozlar çıkmayabilir.

Doğru ışığın verilmesi, arka fonun düzgün olarak ayarlanması gibi ayrıntılar önemlidir. Düğün resimlerinin gündelik hayatta çektirdiğiniz resimler gibi ne yazık ki telafisi olmamaktır. Bu yüzden yapılanın en iyinin olması çiftlerin en büyük arzusudur. Yıllarca hatıra kalacak, çocuklara, torunlara anı olarak gösterilecek bu resimler belki de ömür boyu saklayacağınız bir anı kitabıdır.

Düğün Fotoğrafları Çekilirken Nasıl Poz Verilmelidir?

Gülümsemek hemen hemen her insana yakışmaktadır. Gülümseyerek çekildiğiniz resimler her zaman diğer pozlardan çok daha farklı çıkmaktadır. Yapay bir gülümseme yerine doğal bir gülümseme ile çekilecek resimler daha natürel çıkmaktadır. Doğal olarak gülmek için aklınıza o an için komik bir anı getirebilir, ya da sizi mutlu eden anları düşünerek poz verebilirsiniz. Düğün buketinizi nasıl saklarsınız?

Düğün Kareleri Nasıl Olmalıdır?

Romantik kareler her düğün albümünün olmazsa olmazıdır. Partnerinize olan aşkınızı hissederek baktığınızda fotoğraf olduğundan çok daha güzel çıkacaktır. Normalde günlük hayatta karşınızdakine nasıl sarılıyorsanız, poz vermiyormuş gibi sarılmanız da oldukça güzel kareler çıkmasını sağlayacaktır. Orada bulunan fotoğrafçı ve kamerasını unutmak en güzel yöntem olacaktır.

Erkekler tarafından genellikle sevilerek verilen bir poz olan alnından öpme sırasında, karşınızdakini bir arkadaş gibi değil de hayat arkadaşı olarak öpmeniz en doğal karedir. Öpüşmek aslında en doğal hareket olduğu için resimlerde de aşkı yansıtır. Her ne kadar toplum tarafından hala garipsense de bu da düğün fotoğraflarının vazgeçilmezlerindendir.

Eskiden beri süregelen bir adet olan gelini zarif bir şekilde kucakta taşıma da gayet uygun bir poz olacaktır. Tabi ki bunu yaparken dikkatli olmakta fayda vardır.

Düğün Fotoğrafı Çektirirken Nasıl Duruşlar Sergilenmelidir?

Ellerinizi sıkmamanız ve parmaklarınızı belirgin bir şekilde kıvırmamanız önerilir. Oturur pozisyonda çekilen resimlerde oturuşunuza hafif eğim vermeniz sizi olduğundan uzun ve kendinden emin gösterecektir. Kendinizi rahat bırakmanız, doğal davranmanız ise en önemli kriterdir. Siz ne kadar rahat olursanız çekim o kadar rahat geçer. Çekimin rahat olması da ortaya çok güzel karelerin, anıların çıkması anlamına gelir.

Fotoğraflarda boynunuzun daha uzun çıkması var ise gıdığınızın çıkmaması için daima dik durmanız önerilmektedir. Gövdenizi hafif şekilde fotoğrafçıya karşı eğimli tutmanız belinizi olduğundan daha fazla ince gösterecektir.

Fotoğraf çekiminize başlamadan öne üzerinizde fazla eşya olmamasına dikkat ediniz. Zira siz farketmeden kareler de görünmesi hoş bir görüntü oluşturmayacaktır. Düğün resimleri çekilirken kendinizi mümkün olduğunca sıkmayın. Unutmayın ki o resimlerin telafisi yok. Ayakkabılarınızın altında var ise eğer etiketleri çıkarmayı da unutmayınız.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Evinizi Nemlendirmeniz İçin 7 Neden

Rutubet ve küf olmaması için evimizin havasının kuru olması gerektiğini düşünüyoruz. Böylece nemin bizim...

Rengi Değişen Prizleri Boyayabilirsiniz

Rengi Değişen Prizleri Boyayabilirsiniz. Evin her yerinde bulunan prizlerin rengi, eğer beyazsa bir süre...

Ağartıcı Jeli Evde Kendiniz Yapabilirsiniz

Ağartıcı Jeli Evde Kendiniz Yapabilirsiniz. Bu yazımızda size ağartıcı jeli evinizde nasıl hazırlayabileceğinizi anlatacağız....

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Mikrofiber Yüz Bezleri Nasıl Kullanılır?

Mikrofiber yüz bezleri oldukça popülerdir ve yüzdeki kiri ve kiri temizlemek için kullanılır. Bez, kimyasal kullanılmadan kiri, ölü deriyi ve yağı emer. Mikrofiber bezler...

Evinizi Nemlendirmeniz İçin 7 Neden

Rutubet ve küf olmaması için evimizin havasının kuru olması gerektiğini düşünüyoruz. Böylece nemin bizim ve eşyalarımız üzerindeki zararlarını en aza indirebileceğimizi sanıyoruz. Oysa uzmanlar...

Tahin Yemeniz İçin 10 Neden

Tahinin faydaları sizi şaşırtmaya yetecek kadar çok. En çok tüketilen geleneksel lezzetlerden tahini bir süper yiyecek olarak tanımlamak yanlış olmazdı. Tahin, susam tohumlarının sırasıyla...

Glokom (Göz Tansiyonu) Belirtileri

Glokom dünyada geri dönüşümsüz körlüğün en yaygın nedenlerinden biridir. Gözdeki sıvı tahliye edilemediğinde ve göz küresinde basınç normalden daha fazla arttığında geri dönüşü olmayan...