Ana Sayfa GÜZELLİK Susam Yağının Cildiniz İçin Faydaları

Susam Yağının Cildiniz İçin Faydaları

Susam yağı, cildiniz için faydalı bir yağ olmasına yardımcı olan aşağıdaki özelliklere sahiptir:

Antioksidan
Bu, serbest radikaller veya cildinizin hücresel yapısına zarar verebilecek dengesiz moleküller ile zarar verme kabiliyetine sahip olduğu anlamına gelir .
Antimikrobiyal. Bu, zararlı mikroorganizmaları öldürebileceği veya büyümelerini durdurabileceği anlamına gelir.

Antienflamatuvar
Bu, iltihabı ve şişliği azaltabileceği anlamına gelir. Susam yağı aynı zamanda komedogenik ölçekte orta derecede düşük bir dereceye sahiptir. Ölçek sıfırdan beşe kadar değişmektedir.

Sıfır derecesi, bir yağın gözeneklerinizi tıkamayacağı anlamına gelirken, beş puan, bunun olacağı anlamına gelir. Susam yağının farklı kullanım alanları

Kozmetik Kimyacılar Derneği Dergisi’nde yayınlanan 1989 tarihli bir araştırmaya göre, rafine susam yağı komedogenik bir dereceye, rafine edilmemiş susam yağı ise üç dereceye sahip. Komedojenik olmayan yağlar , susam yağı gibi, birçok cilt tipi için iyi seçeneklerdir.

Komedojenik olmayan yağlar gözenekleri tıkamadığından, susam yağı sivilce eğilimli ciltlerde iyi sonuç verebilir. Susam yağının antienflamatuar özellikleri, sivilceyle mücadele yeteneklerine de katkıda bulunabilir.

Susam yağının topikal uygulamasının, oksidatif stresi azaltabileceğini ve bu da hücre veya doku hasarına neden olabileceğini buldu.
Bir son hayvan çalışması susam yağının topikal kullanımı ikinci derece yanık yaraları iyileştirme için yararlı olduğunu ortaya koymuştur.

Nasıl kullanılır?
Susam yağı esansiyel bir yağ değildir bu yüzden kullanımdan önce seyreltilmesi gerekmez.

Başka hiçbir içerik ve kimyasal madde içermeyen susam yağı bulmaya çalışın. Yağın saf olup olmadığını veya üzerine başka bir şey eklenmiş olup olmadığını öğrenmek için ürün etiketini okuyun.

Susam yağını cildinizde liberal olarak masaj ve nemlendirme amaçlı kullanabilirsiniz.

Sivilce ya da sivilce izleri için susam yağı kullanıyorsanız , etkilenen bölgeye pamukla sürün ve bir gece bekletin. Ölü cilt hücrelerini ve döküntülerini gidermek için önce cildinize peeling yapın. Bu, yağın cildinize daha kolay emilmesine yardımcı olabilir.

İlgili Makaleler

Kirpikleri Uzatmanın Sihirli Formülleri

Kirpikleri Uzatmanın Sihirli Formülleri. Uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olmak her bayanın isteyebileceği güzellik...

Bacak Kaslarınızı Sıkılaştırmak İçin 12 Etkili Hareket

Bacak Kaslarınızı Sıkılaştırmak İçin 12 Etkili Hareket. Kilo alıp verme sırasında en çok etkilenen...

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika. Devedikeni benzeri yıllık bir bitki olan aspirenin tohumlarından elde...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Sirke İle Temizlenmemesi Gereken Yerler

Sirke İle Temizlenmemesi Gereken Yerler. Yeşil temizlik günümüzde çok yaygın. Yeşil temizlik denilince de sirke en çok kullanılan ürün haline geliyor. Sirke, evinizdeki her...

Yoğurtun Farklı Kullanım Alanları

Yoğurtun Farklı Kullanım Alanları. Elinizde hangi yoğurdunuz varsa onu kullanmanın daha önce aklınıza gelmemiş bazı yaratıcı yolları! İşte yoğurtu kullanabileceğiniz alanlar. Lekeleri İyileştir Yoğurt maskesi cildinizi...

Elmayı Mutfakta Farklı Kullanmanın Yolları

Elmayı Mutfakta Farklı Kullanmanın Yolları. Evinizde elma varsa sadece lezzetli bir meyve olmaktan daha çok fayda sağlar. Bir çok yiyecekte farklı amaçlar için kullanabilirsiniz....

Aft İçin Ev Çözümleri

Aft İçin Ev Çözümleri. Ağzı ülseri olarak adlandırılan ağrıyan yaralara neyin neden olduğunu tam olarak bilinmemekle birlikte, çok ağrılıdır. Yemek yemek hatta konuşmak bile...