Ana SayfaSAĞLIKB12 Vitaminini Alabileceğiniz Besinler

B12 Vitaminini Alabileceğiniz Besinler

B12 vitamini enerji arttırıcı, depresyonu ve şeker isteiğini azaltan ve nörolojik dejenerasyonu düşürmektedir. sadece bu nedenlerden dolayı bile B12 Vitamini eksikliği yaşamak istemezsiniz. Peki B12’yi diyetinize nasıl alırsınız? Et, tavuk, balık, yumurta ve süt ürünleri gibi doğal olarak yüksek vitamin B12 gıdalar tüketin. B12 Vitamini Eksikliğinin Belirtileri Nelerdir?

Top 10 B12 Vitamini Yüksek Yiyecekleri

İşte diyetinizde bu gerekli vitaminden yeterli miktarda aldığınızdan emin olmak için düzenli olarak tüketebileceğiniz B12 vitamini gıdalardan bazıları:

Sığır karaciğeri: 30 gramında 20 mikrogram
Sardalya : 60 gramında 6.6 mikrogram
Uskumru: 60 gramında 7.4 mikrogram
Kuzu: 60 gramında 2,7 mikrogram
Doğal Somon: 60 gramında 2,6 mikrogram
Besleyici maya: 1 çorba kaşığı: 2.4 mikrogram
Beyaz peynir: 0.5 fincan: 1.25 mikrogram
Sığır eti: 60 gramında 1.2 mikrogram
Yumurta: 1 adet 0.6 mikrogram Kadınlar İçin En İyi 10 Vitamin

Sığır Karaciğeri

Karaciğer yemenin en büyük yararı çok yüksek B12 içeriğidir. B12 için çoğu insanın günlük gereksinimlerini karşılamak için tek gereken şey, bir porsiyon sığır karaciğeridir. Sığır karaciğeri tüketimi anemi önlemeye yardımcı olabilir, çünkü sadece B12 vitamini yüksek değildir, aynı zamanda demir ve folat bakımından da zengindir. Bunlar, anemi kaynaklı doğal iyileşmede yardımcı olabilecek üç besin maddesidir .

Sardalya

Sardalya B12 vitamini bakımından çok yüksektir ve insan sağlığı için hayati önem taşıyan başka şeylerde vardır örneğin omega-3 yağ asitleri . Araştırmalar, sardalya beslenmesinde bulunan omega-3’lerin , kalp sağlığını arttırmak, iltihaplanmayı azaltmak ve astıma yardımcı olmak gibi her türlü önemli sağlığa yararlı olabileceğini göstermiştir. D Vitaminini Arttıracak Yiyecekler

Kuzu Eti
En iyi vitamin B12 gıdalardan biridir ve aynı zamanda protein, demir, selenyum ve çinko bakımından oldukça zengindir. Selenyum ve çinko, iki önemli bağışıklık besleyici besin maddesidir. K Vitamini Neden Çok Önemli?

 

 

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
464TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler